Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Saját súlyos edzésnél konkréta...

Saját súlyos edzésnél konkrétan milyen eredményre számíthat az ember?

Figyelt kérdés

Húzódzkodok és fekvőtámaszok főleg, erre építkeztem, persze edzek mindenre. Húzódzkodásból ment 2x4, egy 2 hónap alatt feljöttem úgy, hogy ment 12,11,10,9,8 db ismétlés, a szériákat vesszővel választottam el. Konkrétan utána áttértem arra, hogy csinálok 3x10, mert mondom most már jól bírom, szinten tartom egy kicsit. Lazítani is akartam picit, mert előtte minden nap húzódzkodtam meg fekvőztem. Áttértem heti 2-3 teljes testes edzésre rendesen, úgy, hogy leedzek mindent rendesen. A terv ez volt:

Húzódzkodás 3x10

Fekvőtámasz 3x20 (folyamatosan növeltem)

Bolgár guggolás súly nélkül 3x10

Hátsó tolódzkodás tricepszre 3x20

Vállból nyomás egykezesekkel (2db 12 kilós) 3x12

Vádliemelés állva 3x25

Felülés vagy hasprés 100 db


Megpróbáltam szinten tartani a húzódzkodást és eljutni 3x20 fekvtámaszig, ez sikerült is.


A télen súlyokkal edzettem, kétkezes rudat használtam:

Fekvenyomás 2x6

Vállból nyomás 1x4

Bicepsz állva 2x6

Guggolás 2x20

Felhúzás 2x8

Vádli 2x25


A vállból nyomásom fejlődött egy szépet, 2 hónap alatt felmentem 30 kilóval 3x8 ismétlésre, úgy, hogy eleinte 20 kilóval hülyéskedtem. A többi elhanyagolhatóbb volt, a vállamon látszik az előrelépés.


Most volt 2 hét szünetem, mert megműtöttek, csak fekvőtámaszoztam. Nem mertem intenzíven edzeni, csak néha lenyomtam 30 darab fekvőt meg bicepszeztem egykezessel.

A húzódzkodásomban nem tudom, hogy visszaestem-e. Főképpen az érdekelne, hogy hogyan fejlesszem tovább a húzódzkodást, hogy adjon még valami erőt meg alakot a testemnek? Mert hiába megy 3x10 szabályosan a 2x4 helyett, nem nagyon szélesedtem ki, annyi, hogy , hogy "jé, van hátizmom is" esettel szembesültem. Kicsit nőtt, meg tudom feszíteni van izomérzetem. Vállból nyomásnál most visszavettem 30 kilóról, áttértem a két darab 12 kilós egykezesre. Más gyakorlatot nem tudok nagyon intenzíven nyomni, mert 50 kiló mozgatható súlyom van itthon, szóval e fölé nem lehet jelenleg menni, bár az 50 kilót sem hinném, hogy egyszerű lenne elérni. Ugye ebből következik, hogy a nagy súlyos alapgyakorlatok kizárva. Ameddig gyenge voltam, de rémesen, addig okésak voltak, mert elég volt ez az 50 kiló is. Most fogok beszerelni egy tolódzkodót a házba, szóval ezzel helyettesíteném a fekvenyomást. Arra is gondoltam, hogy tárcsákat pakolok magamra egy hátizsákba és úgy húzódzkodom és tolódzkodom.


Az edzésterv a következő lenne:

Fekvőtámasz 3x30 (lényegében bemelegítésként)

Tolódzkodás 2x10 (súlyt hozzáadva)

Húzódzkodás 2x10 (súllyal)

Bolgár guggolás, később áttérnék egy lábasra

Vállból nyomás kétkezessel 1x4

Vádligyakorlat

Tigris karhajlítás tricepszre

Felülés vagy hasprés súlytárcsával nehezítve

Alkarra függeszkedés


Persze bemelegítő sorozat is menne, lényegében a saját súlyommal mindenből, aztán felpakolnék pár kilót. Van két hátizsákom, az egykezes súlyzóimmal és cement tárcsákkal fel tudok aggatni magamra egy 50-60 kilót biztosan.


Itt jön a képbe az étrend. Na az nincs, mert nincs rá pénz. Eszem amit tudok, halkonzerv és tojás mehet esetleg nagyobb mennyiségben. Megpróbálok szimplán sokat enni, de itt jön még egy kétely. Félek hogy behízok. Régen mindig túlsúlyos voltam, egy 3 éve sikerült ezt legyűrnöm, de most sem vagyok nádszál, könnyen bezsírosodok, ha nem figyelek. Ha neki állnék kicsit rendesebben enni, akkor biztos, hogy egy hét alatt híznék 3-5 kilót zsírban. Erre azt találtam ki, hogy elmegyek futni, így mérséklem a zsírosodást.


Összességében szerintetek el lehet így érni egy jobb erőszintet? Mennyire lesz keserves étrend nélkül? Össze lehet hozni egy 40 centis kart?


Jelenleg is látszik kicsit egyébként az edzés, de egy kívülálló nem mondaná meg, legfeljebb ha leveszem a pólóm.



2015. júl. 31. 22:27
 1/3 A kérdező kommentje:

[link]



Amúgy valami ilyesmi lenne a cél.

2015. júl. 31. 22:39
 2/3 anonim ***** válasza:

Pihenőnapokon alacsony intenzitású kardió feszítve közben a combod/segged, lehetőleg reggel éhgyomorra. Próbáld meg izolálni az adott izmot amire edzel, ne csak A-ból B-be mozgasd a tested. Magyarán a kivitelezés közben feszítsd pl. a hátizmod mind a negatív, mind a pozitív szakaszban; a célizom összehúzódása és elernyedése indukálja a mozgást és ne fordítva.


Az étrendedet rakd rendbe, sok olcsó növényi tápanyagforrás. Minél több fehérjét próbálj összeszedni, 1 gramm/ testsúlykilógramm zsírt aminek a nagy része telítetlen legyen, minőségi összetett szénhidrátforrásokat fogyassz. Ajánlom: zab, lenmagolaj, tojás, hüvelyesek, olcsó magvak, babfélék, olcsó fehérjepor, minél olcsóbb de relatív zsírszegény húsok: csirkecombfilé, csirkemáj, csirkemell nyesedék

2015. júl. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Okés, köszöntem. De megyek, ledőlök. Majd holnap visszatérek rá. :)
2015. júl. 31. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!