Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan éljem ezt túl? Senki...

Hogyan éljem ezt túl? Senki sincs akivel beszélhetnék, és úgy érzem lassan beleőrülök!

Figyelt kérdés
Férjem valószínűleg megcsalt, azért valószínűleg és nem biztos, mert csak egy üzenetdarabkát láttam. Kérdőre vontam, természetesen mindent tagad, viszont nem alaptalan a gyanú. Úgy érzem kitépte a szívemet. 15 éve vagyunk együtt, én biztos voltam benne, hogy ő az igazi, vele akartam megöregedni, erre ő elárult. A legrosszabb, hogy még kibeszélni sem tudom magamból, csak csendben emésztem magam, nincs olyan barátom akinek el merném árulni, egyszerűen senki sincs akiben ennyire megbíznék, hogy meg tudnám beszélni vele. A gyerekeim is látják, hogy valami nincs rendben, folyton kérdezik, hogy miért nem mosolygok már, miért nem beszélgetek velük? És ez a legrosszabb, hogy úgy érzem meghaltam belül. Elvesztettem a lelkemet, a gyerekeimért kelek fel reggelente, értük megyek, de csak egy zombi vagyok. Nem tudok enni, nem tudok aludni. Mit csináljak? Azon gondolkodom már, mennyivel egyszerűbb lenne haza felé csak neki kormányozni az autót egy fának, nem lenne több fájdalom. De ilyenkor a gyerekeimet látom , és tudom értük harcolnom kell, nem adhatom fel, csak nem tudom van e erőm folytatni.
2021. jún. 4. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
11%

És akkor engem néznek hülyének és pontoznak le (csak figyeld!) amikor azt mondom hogy mi pedig boldogan élünk résznyire nyitott kapcsoltban, amiben néhány havonta mindenki kiéli magát, ami roppant izgalmas és pszichológiailag egyértelmű emberi szükséglet, de igazából nem jelent sokat, és utána élünk tovább boldogan ahogy mindig is, heti többszöri szex, minden nap összebújva elalvás, és teljes szívemből szeretem.

És akkor látom az ideggyenge monogám párokat megcsalás miatt szétroppanni, meg árulásról és öngyilkosságról hadoválni. Dugott valakivel. Kit érdekel? Nem mindegy? Mivel lett a te életed fizikailag rosszabb? Amivel rosszabb lett, azt csak magadnak okoztad. Örülj neki hogy kiélte magát picit, és kész. A többség megteszi időnként, max sosem derül ki. Önsorsrontásos hisztit pedig kapcsold ki, mert nem áll jól. Na jöhet a konzervatív kommandó lepontozni, aztán végigszenvedni az életet.

2021. jún. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom ami történt. Hátha valaki itt rádír, és önzetlenül akar segíteni. Nem hiszem hogy rám lenne szükséged, 21 évesen.

De ha még nem biztos, ne hamarkodd el a dolgaidat. Mit láttál az üzenetben? Lehet kissé túlreagálod, és a valóság más. Semmiképp se gondolj öngyilkosságra, akármilyen fájdalmas is ez, képes leszel meggyógyulni belőle. Biztosan lesz erőd folytatni.

2021. jún. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"amikor azt mondom hogy mi pedig boldogan élünk résznyire nyitott kapcsoltban, "

A poligámia beállítottság kérdése. Nem mindenki képes rá. Nem csoda h lepontoznak, ebben a válaszodban semmi empátiát nem mutatsz a másik felé. Meg sem érted a helyzetét, a lelkivilágát.

2021. jún. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#1 nem vagyok a nyitott kapcsolat ellen, de egy ilyen csak akkor tud működni (szerintem), ha a két (3-4?) fél együtt hozta meg a szabályokat, nem gondol egyet valaki és megcsalja a párját
2021. jún. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

1#

Inkább azért pontoznak le, mert annyira arrogáns stílusban irreálisan tökéletesnek írod le magadat és az életedet, hogy igazából senki el se hiszi, hogy ez nem egy nagy kamu.

2021. jún. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#3

Nem poligámia, hanem nyitott kapcsolat.


#4

Igy van, de ezt ezt a döntést bármikor meg lehet hozni. A második legjobb pillanat most van. A legjobb pillanat a kapcsolat elején volt.


#5

Sajnálom hogy a stíluson nem tudtál felülemelkedni, ezért a mondanivaló már át sem ment. Azért írtam igy, mert a kérdezőt is kb fel kellene pofozni, hogy snappeljen ki ebből a mentális veremből amibe ásta magát. Néha holisztikusabban kell nézni a dolgokat, ami nehéz ha bele van ragadva az ember a mocsárba. Valóban nem volt szép, de megpróbáltam egy működő perspektívát megosztani a jelenlegi mukodeskeptelen helyett. Termeszetesen 0% "hasznos". Es kedves #3 #4 #5 ti mit tettetek hozzá a dologhoz a fikázáson kívül?

2021. jún. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6#

Átjött a mondanivaló. Egy jól megszokott frusztrált kispolgári stílusú megnyilvánulás volt, semmi bonyolult:

"Te hülye vagy, ezért vagy szomorú. Bezzeg nézz meg engem, milyen tökéletes az életem. Itt van az igazság nálam, amibe annyira biztos vagyok, hogy másokat pofozni kéne, hogy megértsék. Ja, hát nem tetszik, amit mondok, akkor biztos nem érted."


Biztos vagyok benne, hogy te is tisztában vagy vele, hogy ez nem segítség és nem is ez volt a célod.

Ilyen alacsony empátiával, és magas nárcizmussal, amivel megnyilvánultál, pedig abban is biztos vagyok, hogy semmiféle nyitott kapcsolathoz közöd nem volt soha.

2021. jún. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 Mondtam, hogy a kerdes kontextusába igyekeztem illeszkedni a stílussal. Van amikor empátiával lehet valakin segíteni, és van amikor olyan szinten el van szakadva a valóságtól, hogy sokk terápiával.

A személyeskedésre pedig annyit hogy a határozott és néha mainstreammel szembemenő stílus nekem mindig bejött. De nem kell mindenkinek tetszeni és megfelelni. További beszélgetést privátban, ha válaszolsz akkor próbálj meg valami tanácsot adni a kérdezőnek te is.

2021. jún. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!