Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy lehetne ezen változtatni?

Hogy lehetne ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Gyerekkori mintából azt hozom, hogy folyamatosan úgy érzem, hogy csak útban vagyok másoknak. Nehezen tudok mélyebb szinten kapcsolódni emberekhez, pedig szükségem lenne rá és szeretném, de nem megy. Valahogy nem érzem úgy hogy ki tudnék alakítani ilyen kapcsolatokat, mindig azt gondolom, hogy most idegesítem a másikat vagy túl sok vagyok biztos. Milyen gyakorlat segítene ezt leküzdeni?

2x N



2021. jún. 16. 19:27
 1/8 anonim válasza:
Nem hiszem, hogy erre van bevált gyakorlatt. Véleményem szerint keresegy hobit vagy már a meglévőhöz keres társaságot. Mivel ugyan az érdekel titteket lesz téma igy nem fogod fölöslegesnek érezni magad.
2021. jún. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gyakorlatot nem tudom. Olyan gondolkodású embert keress aki képes átlátni a másikon. Nem csak azt várja, hogy mikor írnak rá, hanem aktívan képes nyitni mások felé bármikor. Én ilyen vagyok például. Persze ha azt látom, hogy a másik fél beszéd közben se nagyon mutatja az igényt a beszédre akkor hagyom, de ha amúgy jó beszédpartner akkor 1-2 nap kihagyással maximum de szinte biztos hogy felkeresem az illetőt mert igénylem a jó társaságot. Ha gondolod beszélhetünk, persze ha nem zavar hogy fiatalabb vagyok nálad. 18/f
2021. jún. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológussal beszélj.
2021. jún. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Milyen fajta pszichológus tud ezen segíteni? Az is gond, hogy nem tudnék túl sokat erre fordítani jelenleg
2021. jún. 16. 20:23
 5/8 anonim ***** válasza:
A pszichológus jó megoldás: esetleg vannak a városokban családsegítő szolgálatok/központok, ahol szoktak lenni pszichológusok, és az ingyenes szokott lenni. Esetleg még tanulj valamilyen küzdősportot: önbizalomerősítő, kitartást segíti.
2021. jún. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én elsősorban nyilt kommunikációval próbálkoznék. Ha rálérdezel az embereknél, jön a pozitív visszacsatolás nem?
2021. jún. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem tudok hinni neki
2021. jún. 21. 23:20
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Sikerült előrébb jutni? :)

2021. szept. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!