Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy lenne a legjobb meghalni?

Hogy lenne a legjobb meghalni?

Figyelt kérdés
Melyik a legszebb/legméltóságteljesebb halálnem? Ha választhatnál, melyiket választanád? Képes lennél meghalni egy másik emberért?

máj. 12. 23:15
A kérdező szavazást indított:
Baleset
Hirtelen szívleállás/agyvérzés
Végelgyengülés
Hosszan tartó betegség
Gyilkosság
Kivégzés
Háborúban, katonaként
Másik embert megmentve
Fertőzés
Egyéb
30 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Ha egyszer csak álmomban meghalnék hirtelen, fájdalommentesen. Remélem nem halok kínhalált.
máj. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%
Egyéb. Elaludva 80 évesen.
máj. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
69%
Hirtelen halál, akár mást megmentve és ne szenvedjek sokat
máj. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
55%

Kimaradt az öngyilkosság. Bár az attól is függ, melyik neme. Vannak szépek/csúnyák is. Ezért húztam be a másik embert megmentve opciót. Mert azzal végülis rendelkezel a saját sorsodról is.

Bár a gyilkosságon is gondolkodtam, hogy behúzom. Viszont megintsak, milyen gyilkosság? - feleségem megfojt egy párnával?

Vagy agyonvernek a kocsma mögött, miután egy drogos suhanc banda önkívületi állapotban van?


Amúgy a gyilkosság egyetlen formáját tartom "vonzónak", ha velem történne: ha leszúrnának. Nem tudom miért, az nagyon filmbeli, vagy hogy is mondjam, epikus, amikor vérben feküdnék és tudom hogy mindjárt meghalok. Fura. Na mindegy. :D


Baleset mi? Közlekedési? Az minden, csak nem szép vagy méltóságteljes. Bár láttam már halottat autóban, baleset után, akiről azt hittem, csak eszméletlen... Másfajta baleset (háztartási, lezuhanás stb. megintcsak nem szép, vagy nemes)

Szívmegállásnál sem a legszebb kinézete van az embernek.


Többit most nincs kedvem kielemezni, látszik a válaszomon is, hogy eléggé kipurcantam mára.

máj. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
62%
Lőjenek le, akár itt és most!
máj. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%
A hirtelen, amiről nem tudsz előre. Ismerős nemrég leült ebédelni, rábukott az asztalra és annyi. Na valahogy így.
máj. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
62%

Elég hülye kérdés.

A választások között nem hiszem, hogy van ember aki gyilkosság, kivégzés, háborúban, betegségben vagy fertőzésben szeretne meghalni.

Én például 70 körül egyszerűen alvás közben minden fájdalom nélkül szeretnék meghalni, úgy mint mindenki más. Persze ha családtag megmentéséért kellene belehalnom (testvér, feleség vagy gyerek) akkor gondolkodás nélkül.

máj. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszi minden eddigi válaszolónak! Érdekes dolgokat írtatok.

#4 igen, az öngyilkosság és az álomban meghalás kimaradt. A leszúrás és a lövés is lehet szerintem """szép""", de csak akkor, ha van bármi értelme. Rengeteg gyilkosság (sőt, szinte az összes) ok nélkül történik.

Az öngyilkosságot alapvetően én - erkölcsi, vallási, elvi okokból - elítélem, egyedül akkor tartom valamicskét elfogadhatónak, amikor pl. háborús helyzetben a fogságba esett katona inkább maga fejezi be az életét semhogy az ellenség kapja meg ezt a "luxust" (ld. Zorro álarca, a bandita szíven lövi magát mielőtt a kapitány tenné ezt vele)

máj. 12. 23:33
 9/21 anonim ***** válasza:
72%
Az öngyilkosságot én is elitélem, főleg mert közeli családtagom is öngyilkos lett. Viszont vannak olyan esetek, mikor már más kiutat nem talál az ember. Persze szerintem ez csak kb 10%-a az eseteknek. Kb 40%-a pszichológiai betegségek miatt következik be. A maradék 50% pedig vagy alkohol, vagy meggondolatlanság (inkább úgy fogalmaznék, hogy baromság) miatt történik.
máj. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Az én tágabb családomban is lett öngyilkos egy családapa, ekkor láttam, mekkora űrt hagyott és mennyire nem oldott meg semmit. Igazából az a baj, hogy ezzel az utolsó cselekedetével az ember bizonyságot ad róla a világnak, hogy gyenge és lúzer, hogy nem volt ereje felállni. Láttam egyszer egy videót, hogy az a dédnagyapa, aki végigélt 2 világháborút meg egy kommunizmust, milyen szomorú a mennyben, amikor megtudja hogy a dédunokája azért lett öngyilkos, mert depressziós volt.

Vallási szempontból pedig az utolsó cselekedete egy halálos bűn.


Én minden embernek, aki ezt olvassa, és bármi ilyesmin gondolkodik, azt tanácsolnám, hogy KÉRJ SEGÍTSÉGET! Vannak ingyenes számok, de akar nekem is írhatsz, vagy a szomszédot hivd fel, csak beszelj valakivel, aki tud segíteni.

máj. 12. 23:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!