Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek magány ellen...

Mit tegyek magány ellen külföldön?

Figyelt kérdés
Itt dolgozom és társaságra vágyom. Olyanra, aki nem iszik ,legalábbis nem az van ,hogy ő iszik és én furikázom. Ez egy kis város, és mellette élek. Munkát egyelőre nem szeretnék váltani, mert jó a fizetés, éves állás, nem szezonos és vendéglátás, mint a legtöbb itt. A legfontosabb, hogy nem fáj a hátam, kényelmes a munka ennyi pénzért. Ismerek pár embert ,de ők vagy elvannak magukban vagy mint a többség, iszik. Nem tudok innen sehova járni, mert egy nagyobb város is 1 órára van. Nem szokásom sehova beülni se és netes ismerkedés is nehezemre esik ,mert nem szeretek és időm sincs nyomkodni a telefont. Lakásra szeretnék gyűjteni ami pár év. Idén jött el az idő, hogy tudjak félre tenni rá, legalábbis az önerőre. Nem itt a környéken vennék lakást, de egyelőre maradnék itt dolgozni. Hétvégén plusz munkát vállaltam, ami max fél 3-ig tart. Ha ez nem lenne ,max annyi lenne a kikapcsolódás, hogy utazok 1 órát rendes városig bevásárolni és sétálok a kutyával. Virus miatt is nehezebb lett minden. Meg az ,hogy 35 éves vagyok és teljesen tönkre mentem egy alkoholista mellett és nehéz tőle szabadulni. Gyerekem se lehet már. Legszívesebben öngyilkos lennék, mert nem sokat értem el az életemben.
2021. jún. 19. 19:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%
Kamu.
2021. jún. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem
2021. jún. 19. 19:16
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha magyarokkal akarsz ismerkedni, akkor Facebookon biztos van olyan csoport, hogy magyarok Németországban (vagy ahol épp vagy). Oda beköszönsz, megkérdezed, hogy van-e valaki a városod környékéről. Onnan már aránylag sínen vagy, ha nem is akar senki élőben ismerkedni, azért fel szoktak merülni közös rendezvények (akár csak egy táncest vagy valami, nem is feltétlen magyarokkal). Mondjuk a covid most tényleg sokmindennek betett.
2021. jún. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Van helyi magyar csoport. Sokan itt úgy ismerkednek, hogy unalomból beülnek valahova és beszélgetnek, isznak. Mivel én hazajönni csak autóval tudok , női piát se ihatok. Busz nem jár, gyalog 1 óra haza az út ösvényen,erdőn. Este érdekes lenne. Volt itt virus előtt disco, de oda se tudtam járni. Pia mentes haverkodás lenne nekem jó.
2021. jún. 19. 19:32
 5/11 Barnabas333 ***** válasza:
Csak levelezésben tudok segíteni. Budapesti vagyok és magányosnak érzem magam, család és munka mellett is...43f
2021. jún. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

De lehet ám alkoholmenteset is inni, nem muszáj alkoholizálnod. Sőt, "női italból" is van alkoholmentes verzió, ezerféle koktél, de pl. az Eve lichi is most jött ki mentesen.

Persze ha azért akarnál inni, mert egyébként mindenki részeg az este végére és józanul nem éreznéd jól magad ilyen társaságban, az más kérdés. De még mindig ott a taxi. Gyalog egy óra, az taxival 10 perc, nem sokba kerül.

2021. jún. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nincs taxi. Ritkán van ,amikor éjjel taxi jár. Virus előtt volt kb.

Nem érzem jól magam ,ha mindenki iszik és én meg józanul lesek.

2021. jún. 19. 19:43
 8/11 anonim ***** válasza:
Külföldön pontosan merre vagy?
2021. jún. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ausztria
2021. jún. 19. 22:38
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom melyik részen vagy, de Ausztriában rengeteg Magyar van.

Bár ez az egyik legnagyobb baj hogy Ausztria iszonyatosan nagy és sajnos hiába lenne ott mondjuk egy szimpatikus lány lehet hogy ugyanolyan távolságra leszel tőle mintha Magyarországon találnál barátot.

Facebookon vannak kifejezetten barátnő kereső csoportok

Oda is érdemes esetleg írni. Vannak ott is akik külföldön élnek.

Neken anyukám él Linz mellett a párjával már több éve.

Tavaly én is kimentem a párommal. 3 hónapig voltunk ott. Én dolgozni sem tudtam mert idő közben terhes lettem. 4 fal között töltöttem minden napom és az egyetlen kikapcsolódás kB az volt amikor elmentünk a Hofferba....

Anyum által ismertem pár magyar kollégáját a környéken de mint anyum korosztálya így nyilván senkivel nem tudtam ismerkedni.

Én nagyon vártam, hogy haza jöjjünk Magyarországra mert borzasztó magányos voltam.

Vicces mert itt sem jobb a helyzetem. A páromnál élünk Pest mellett, és itt sem ismerek senkit. Ugyanúgy egyedül vagyok minden nap.

Ahol előtte éltem az 200km-rel arrébb van így még csak a régi ismerősöket sem tudom akármikor meglátogatni

Sokszor felmerült már bennünk hogy menjünk ki Ausztriába anyumhoz lakni

Ők már egyáltalán nem terveznek haza jönni

De nem tudok elindulni mivel nem ismerek senkit, nem beszélem a nyelvet.

Nekem az ott kész halál lenne

Úgyhogy valahol teljesen át érzem amit írsz.

Én azt javaslom próbáld meg ezeket a barátnő kereső oldalakat facen vagy kifejezetten Ausztria csoportban is volt már hogy kiírta valaki hogy beszélgető partnert keres vagy barátnőt stb

És elég sok jelentkező volt

Egy próbát megér

29/N

2021. jún. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!