Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mennyire "egészséges" magányos...

Mennyire "egészséges" magányosan élni? Külföldön élő magyarként ti hogy éltek?

Figyelt kérdés
Nemrégóta élek Németországban, rezidensként dolgozom. Munka közben sikerült rátalálnom egy magyar kollégára, ő több éve él már itt, és alig tudom elhinni, hogyan él.. A szó szoros értelmében egyedül van, még barátai sem igen vannak, nem jár el sehova, csak néha-néha, ha meghívják valahová. Pletykából hallottam, hogy valaki elhívta randizni, de a srác elutasította. Gondolom a közös nyelv miatt velem nem bánik olyan érdekesen, ha kérdezgetem akkor válaszol, meg mesél. Nemrég túráztunk is közösen, elég sokat beszélt magáról, persze voltak csendes percek, én nem nagyon beszéltem, mert nem igen kérdezgetett (nem szokása), amikor pedig igen, mindig úgy éreztem, hogy untatom, és nem érdekli, mert meghallgatja az embert, de ennyi. Engem azért aggaszt, mennyire egyedül van, bár látszólag jól megvan, lehet csak én képzelem be, hogy szüksége lenne társaságra, meg beszélgetésre, és hasonlók.

2017. szept. 9. 13:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Nekem még Magyarországon is sikerül magányosan élni...:)

Jah és nem egészséges.

2017. szept. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Akinek szüksége van egyedüllétre és egész nap emberek között van, annak nem baj ha egyedül lakik és otthon teljesen egyedül lehet. Elég zárkózott ember lehet, de az is elképzelhető hogy vannak barátai csak nem tud róla senki.
2017. szept. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok külföldi, de idehaza szinte ugyanígy élek, mint ez a kolléga. Alig van igényem a társaságra, van egy pár barátom, akikkel időről időre tartom a kapcsolatot, olyankor is inkább én hívom őket. Befelé élő vagyok, nekem fontos a csend; korábban, ha kényszerből kellett társaságba mennem (elég csak az iskolákra gondolni), akkor még áldásnak tartottam, ha megbetegedtem, és kimaradhattam, bár már akkor sem voltam igazán betegeskedő. Amióta viszont nincs ilyen kényszer (most már több mint tíz éve), még lázam sem volt, ha összeszedek valami nyavalyát, egy napig fáj a torkom, és az éves influenzát ezzel le is tudom.

Nem kell aggódnod a srác miatt, léteznek igazi magányos farkasok, akik nem csak vonyítanak a teliholdra, hanem belül is ugyanolyan teljesek. Ha pedig ő mégsem ilyen, majd talál valakit, akinek elpanaszolja.

2017. szept. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Embere válogatja. Az ember alapvetően társas fajta és ezért a többség számára már mentálisan sem egészséges. Ha valami baja van akkor nincs aki noszogassa hogy elmenjen orvoshoz - emiatt nem csak mentális egészsége mehet rá.

Ha nagyon kevesen is de vannak akik a többséggel ellentétben szeretik - élvezik - a magányt és nekik az egyedüllét az egészséges állapot.

Külföldön élőként azért az ilyen embereknek is biztosan van egy-két barát vagy lakótárs vagy munkatárs akihez szólni tud néha vagy ha szüksége lenne segítségre akkor van kitől kérni. Ha jól megvan így akkor nincs gond. Külföldön nem túl könnyű párt se találni. Csak az ilyen embereket a többségnek nehéz elfogadnia mert mindenki magából indul ki és ezért nem értik meg azt ha valaki máshogy gondolkozik.

2017. szept. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem azzal van a gondom, hogy magányosabb fajta (én is az vagyok). Csak tényleg nem igazán beszélget senkivel, ha másokkal beszélgetünk együtt -szóval úgymond tömegben vagyunk- akkor látom, hogy csendesebbé válik, visszahúzódik, nem nagyon tudja, mit mondjon/kérdezzen. Ezzel szemben mikor ketten beszélünk, néha csak ámulok, hogy tud jönni belőle a szó.. Bár meglepődtem, mikor elmesélte azt is, hogy szociális téren vannak hiányosságai ilyen-olyan okokból. Abból gondolom, hogy jól esne neki egy kis társasabb élet, mert látszik rajta, hogy élvezi, ha van közös téma, vagy megértik a nézőpontjait, világlátását, szóval megoszthatja a gondolatait valakivel.
2017. szept. 9. 16:28
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, olyan, mint amilyen én vagyok: csak akkor érzi jól magát, ha négyszemközt beszélgethet valakivel, és a nagy társas összejöveteleken vagy leblokkol, vagy elvből elkerüli (hisz ott mindenki csak játssza magát).

Nem olyan rég voltam egy táborban, ahol életemben először találtam egy Barátot. Míg ketten voltunk, feledhetetlen élményeket kaptam tőle, de aztán rávett, hogy menjek el vele és az ott megismert baráti körével ide-oda, és kb. fél óra után menekültem. Nem bírom.


A kollégád már legalább nincs egyedül, hisz te megérkeztél.


25f

2017. szept. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hasonló neműek vagytok, vagy ellentétes?
2017. szept. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én lány vagyok, ő férfi.
2017. szept. 10. 12:35
 9/12 anonim ***** válasza:
akkor...mi a kérdés?
2017. szept. 11. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én szoktam "kezdeményezni" a beszélgetést, persze nagy ritkán ő is odajön, de általában csak köszön és továbbmegy. Ha egyedül vagyok, ha nem. Így nem tudok kimenni ezen a viselkedésen, mert amikor beszélgetünk, azt érzem, hogy a barátom, míg a tettei java részéből azt, hogy csak egy ismerős arc vagyok.
2017. szept. 17. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!