Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Honnan merítsek erőt, ha úgy...

Honnan merítsek erőt, ha úgy érzem kezd összeomlani körülöttem minden?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja egyik napról a másikra szakított velem a párom. Így visszagondolva egy érzelmi bántalmazó volt. Most egy barátnőmnél húzom meg magam amíg nem találok albérletet.

Fizikailag és mentálisan is vonszolva magam kezdtem neki a nyárnak. Eleinte semmi másra nem vágytam, csak egy kis egyedüllétre, hogy rendezzem a gondolataimat. Elmentem egyedül nyaralni, de egyik szerencsétlenség ért a másik után, közben pedig anyukám krónikus betegsége súlyosbodott, haza is kellett jönnöm előbb. Azóta kórház, itthoni ápolás, ház körüli teendők a szüleimnél, csak aludni járok “haza”.

Már amiatt is rosszul érzem magam, hogy anyunak sokkal rosszabb, nehogy én siránkozzak már.

Nem vagyok jól. Néhány barátnőm szerint már régen túl kellene lennem a szerelmi bánatomon, de nem vagyok :(

Úgy érzem nincs semmi öröm az életemben, vagy csak sírok, vagy olyan érzéketlen vagyok, hogy magamtól is megijedek, és pánikrohamok gyötörnek. Rettenetesen aggódom a szüleim miatt, most szabin vagyok augusztusban, de szeptembertől muszáj dolgoznom, nem tudom mi lesz. Nincs testvérem, mindenre egyedül vagyok.

A pszichológusom csak szeptemberben lesz legközelebb, de kezd kicsúszni a lábam alól a talaj.


2021. aug. 14. 12:30
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Nekem a sok munka segített. Addig sem tudtam agyalni semmin. Persze ez nem lehet hosszútávú megoldás, de legalább nem kattanok meg. Ki tudja, időközben meg besétál az életembe valaki és rendbe jön minden. Mondjuk nekem könnyebb, mert itthon lakom szüleimmel, nem akarok kifizetni havi 150 et albérletre, azalatt meg nem találok olyat, amiben jól érezném magam.
2021. aug. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki, hogy megszabadultál az exedtől!

Lehetne rosszabb is, ha vele lennél...azt írtad, érzelmi bántalmazó.

Amit most tehetsz, hogy valahogy csökkenteni próbálod a benned lévő feszültséget!

Hogy ezt hogyan,mivel teszed?

Már a te dolgod....sport, írás, önkielégítés...sok lehetőség van.

Lehet rád számítani, a leirtakbol, rossz ember nem lehetsz! :)


Szerinted miért nem tudtad még feldolgozni a szakítást?

Mennyi ideig voltatok együtt?

Apukád milyen állapotban van, nem tud az otthoni dolgokban besegíteni?

2021. aug. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nemrég szakítottam a vőlegényemmel pontosan 4 napja (szeptemberben lett volna az esküvőnk), az én lábam alól kicsúszott a talaj, be se akarok menni dolgozni. Mondtam a főnökömnek, aki előadta az arcoskodó fszt, azt se engedte meg, hogy egy másik telephelyen dolgozzak, pedig segített volna rajtam, a lényeg a csapat...


Jelenleg boron élek, addig se gondolkozom. Az összes barátom cserben hagyott, anyámék egy utolsó hulladékként tekintenek rám, meg hát mit szólnak a rokonyok, hánynom kell.

2021. aug. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
#3 neked sem ártana egy kiírt kérdés,azt hiszem, némi beszélgetés....:)
2021. aug. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tekints úgy az összeomlásra, mint egy új kezdetre. Hátrahagyod a rosszakat, amik nyilván nem működtek és jöhetnek az új, jobb dolgok.

Engem decemberben kidobott apám, márciusban anya meghalt, májusban anyagi csőd szélén álltunk a párommal, és jelenleg is van ezer dolog, amin aggódhatok. De folyamatosan mantrázom, hogy "mindent megoldunk", próbálok pozitív maradni és bár nehéz meló, de legtöbbször sikerül. Csak pozitívan tudsz előrébb lépni. Amíg negatív vagy, saját magad hátráltatod. Hisz a "sírás" nem old meg semmit, csak a cselekvés segít. Az élet tele van nehézséggel és megpróbáltatásokkal. Mindig is így volt, és így is lesz. Ezen az úton kell haladnunk, és a lehető legjobban élvezni, a legtöbbet kihozni belőle.

2021. aug. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#2

Két évig voltunk együtt, közös jövőt terveztünk, vagyis én azt hittem, de nagy valószínűséggel ő ezt egy percig sem gondolta komolyan, egy hazugságban éltem, ezt nehéz feldolgozni!


Apukán nem teljesen önállótlan, de ki kell szolgálni :(

2021. aug. 14. 13:39
 7/10 A kérdező kommentje:

#3

Nagyon kemény, berúgunk együtt? <3

2021. aug. 14. 13:40
 8/10 A kérdező kommentje:

#5

próbálok pozitív lenni, tényleg!

Szervezek programokat, most egy oicit ugye nehéz, mert szinte egész nap a szüleimmel vagyok.

Amúgy talán a kulcsszó, hogy a pároddal... nekem ugye nem elég, hogy nincs, még meg is gyötört, kidobott. Senki nincs, aki megvígasztalna, akivel együtt oldjuk meg a gondokat.

2021. aug. 14. 13:42
 9/10 anonim ***** válasza:
#3 vagyok, én szerintem messze élek tőled (Borsod megye), de nem lenne rossz nem magányosan inni...
2021. aug. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

Nyilván magadat hibaztatod, hogy nem jöttél rá előbb a hazugságra, ezért oly nehéz feldolgozni a történteket.

Mellette épített le a fazon mentálisan...

Leirnad pontosan mi is történt?

Mi vagy mik voltak a hazugságok, hazugság?

Mikor és hogy jöttél rá a dolgokra?

Kifejtened kicsit hosszabban ezt a sztorit!?


Nem tudom hol laksz,de lakohelytol függően lehet kérni segítséget az önkormányzattól!

Vannak fizetős és ingyenes lehetőségek is.

Anyukád mellett folyamatosan ott kell lenni, vigyázni kell rá,vagy milyen jellegű segítséget igényel?

Milyen krónikus betegsege van?

#2 voltam.

2021. aug. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!