Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért történik ez velem?

Miért történik ez velem?

Figyelt kérdés
Előre szeretném szögezni nem önsajnáltatás amit írok egyszerűen csak az igazság. Lényegében arról van szó hogy az utóbbi időkben elléggé lehangolt vagyok, mondjuk úgy aligha össze jön valami is. A barátaim eltávolodtak tőlem. A napokban írtam az egyik barátnőmnek menjük el egy közeli rendezvényre, de mindig leráz illetve ha elmegyek valakikkel szórakozni mindig ott hagynak és egy magam vagyok. Nem tudom mi tévő legyek hiába próbálok nyitni mindig vissza utasítanak. Nem merek bízni senkiben már, agódok hogy újabb csalódás ér. Rengeteget vagy egyedül fél évvel ezelőtt sajnos a covidban hozzám közel álló családtagom örökre megpihent, ő volt az egyetlen ember akire mindig számíthatam, problémáim vele osztottam meg,sok helyekre is mentünk még mindig nagyon hiányzik, ha nézegetem a képeinket és könnybe lágyad a szemem miért történhetett ez. Nincsenek rokonaim akikre számíthatnék, vagyis vannak csak távol élnek, testvérem sincs. Barátaim is ahogyan említettem az a pár is cserben hagyott. Mit tehetnék hogy jobbá forduljanak a dolgok? Mert egyszerűen mindent próbáltam már de nem jött össze. Jártam pszichológushoz is, volt amiben adott pár tanácsot de nagy segítséget nem nyújtott, mert egy ember csak is saját magának kell rendbe tennie dolgokat csak azt nem tudom hogyan mert teszek ellene de mégsem sikerül. Sportolok is, tanulok ha kell. Nincs káros szenvedélyem sosem volt. De legalább egy hasonló gondolkodású embert találnék de nem. A netes ismerkedés meg semmirevaló szó nélkül lelépnek pár nap után vagy nem gondolják komolyan vagy messze él, vagy túl idős. 17 éves lány vagyok, igaz nem túl idős de nem tudom hogyan tovább. Most jelenleg 4,3 átlaggal végeztem évvégén ezt szeretném fentebb hozni mivel tervben van tanulmányaim elvégzése után az egyetem szeretnék bejutni. Csak sokszor gyötrődöm a magány miatt és ez ami leginkább kiábrándító számomra.
2021. aug. 19. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Jól le írtad hogy érzed magad, de az okait így mi sem látjuk a dolgoknak, ha te sem érted, így tanácsot adni sem tudok.


Leírtad hogy nem találsz hasonló gondolkodású embert, de nem tudjuk milyen a gondolkodásod, érdeklődésed, így nem tudjuk hogy hol keresd a társaságod.

2021. aug. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

*de az okait nem, így mi sem látjuk az okokat

(Jesszus ma nagyon nem megy a fogalmazás)

2021. aug. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hogy másokkal miért nem tudsz barátkozni azt nem tudjuk, lehet túlságosan tapadsz rájuk vagy hamar akarsz eredményt, nem engeded hogy fokozatosan tudjon épülni a kapcsolat. Lehet csak olyanokkal találkoztál akik nem akartak új barátokat, vagy ők is gondokkal küzdenek és azokra koncentrálnak.


Elég nehéz tanácsot adni, mert rengetegen szenvednek ebben és ha találnak is valakit, úgy érzik csak unaloműzők számukra vagy túlságosan egyoldalú, nem épül tovább az ismerkedés az első lépések után. Türelmesnek kell lenni, keresni olyan helyeket, közösségeket, embereket, akikkel összeköt valami, valamilyen közös érdeklődés. Ha van valami ami közös bennetek, amiről mindig tudtok beszélni, tudtok benne időt tölteni vagy akár együtt fejlődni benne, az sokkal inkább megnyit egymás felé titeket.


Vannak barátkozós események, ahol ismeretlenek leülnek egymással és beszélgetnek, ilyesmikkel is lehet próbálkozni. Valaki bírja az ilyeneket, valaki nem, ez személyiségtől függ.

2021. aug. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!