Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tovább? Szó szerint...

Hogyan tovább? Szó szerint senkim sem maradt már.

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Előre leszögezném, hogy nagyjából csak panaszkodni akarok és nem szánalmat vagy sajnálatot várok.

Segíteni úgy sem tud senki, vagy ha tudna is, alkalmatlan lennék rá, hogy éljek vele.


Hosszú lesz.


Igazából csak szeretném kiírni magamból... hátha segít valamennyit.


Hirtelen jött ötlet volt, hogy ide írok, ezért mindenkitől bocsi, ha kicsit összeszedetlen lesz, de próbálkozom.


Nem maradt senkim, konkrétan nincs sem barátnőm, sem barátaim, de gyakorlarilag még ismerőseim sem.


Faterral nőttem fel, sosem volt jó kapcsolatunk, egy kisebbségikomlpexusos alkoholista volt, aki rajtam vezetett le mindent.


Ezért én is félős, komplexusos gyerek lettem, de akkoriban a sulis baráti körök még tudtak oldani valamennyire.

Folyamatosan a társaságokba menekültem előle és ez kompenzált is.


21-22 éves koromig egészen normális társasági életet éltem, de becsúszott egy baba az akkori párkapcsolatomba.


Egyik lazább, semmikomoly jellegű kapcsolatommal kezdődött ez az egész.


Szakítás után 1 hónappal jelentette be a lány, hogy terhes.

Én visszamentem hozzá, hogy akkor oldjuk meg valahogy.

Csak az első orvosi vizsgálat után derült ki számomra, hogy konkrétan át lettem vágva egy kamuterhesség szöveggel, ami után nyílván nem vigyáztam... és csak akkor esett teherbe.


Megtartottuk, gyűlölöm magam miatta hogy ezt mondom, de életem legrosszabb döntése volt.


Miután megszületett, úgy hozta a sors, hogy elköltöztünk az ország másik végébe.

Én akkor új életet akartam kezdeni, minden budapesti kapcsolatomat megszakítottam.


Faterommal is megszakítottam minden kapcsolatot.

Még örültem is, hogy elmenekülhetek.

Talán a mai napig nem tudja, hogy nagypapa... tőlem biztosan nem.

Megmondom őszintén, azt sem tudom él e még.


A párom végtelenül hisztis és féltékeny típus volt, már az új városban sem alakítottam ki emiatt semmilyen új emberi kapcsolatot...

Már akkor elkezdtem érezni a hatásait. De legalább a saját kis "család" volt mint szociális háttér.


Így mentek a dolgok 4 éven át, mikor is bejelentette, hogy ő úgy gondolta a hátam mögött, hogy nem szedi a tablettát többet és amúgy már újra terhes.

Jött a második gyerek.


Ekkor kerültem először lelkileg mélypontra.

Annyira nem fért bele nekem sem a személyiségembe, sem az energiámba, hogy mindentől és mindenkitől el vagyok zárva, belekényszerítve egy élethelyzetbe amit sosem akartam igazán... csak én dolgozom évek óta, rengeteget, hogy megéljünk és tudatosult bennem, hogy ez így is fog maradni... tévedtem, de csak később derült ki.

Kötelességemnek éreztem bármi áron megoldani a megélhetésünket.


Fizikailag és lelkileg is ráment a szervezetem, de legalább volt miért csinálni, ez hajtott. Természetesen a gyerekkori szorongásaim továbbra sem múltak el... azóta sem, a mai napig.


Még egy gyereknyi erőforrást kellett volna felszabadítanom, ismét az akaratomon kívül, külső támogatás, vagy bármilyen kikapcsolódás nélkül...


Elkezdődtek a komolyabb bajok, befordultam, pánikrohamaim voltak, dühkezelési problémám (ami szerencsére csak a tárgyakra korlátozódott, melós szekrény, telefon, fal, ilyesmi... legrosszabb esetben is csak magamban tettem kárt)


Odaáig fajultak a dolgok, hogy kórházba kerültem fizikai tünetekkel.

Vizsgálgattak, de egy hét múlva annyival kiengedtek, hogy "csak stressz".

Semmi nem változott, beletörődtem.


Mikor megszületett a második gyerek, fél évig egész jó volt minden, gondolom az újdonság varázsa...


Mikoris egyik napról a másikra,december közepén, akkori párom míg éjszaka dolgoztam, konkrétan kiköltöztetett.


Annyival letudta, hogy küldött egy emailt képekkel a kidobott cuccaimról és az egész családjával megfenyegettetett, hogy soha többé nem mehetek oda.


Övé volt a lakás, örökségből... akkor még úgy gondoltam megteheti ezt, hülye voltam, már mindegy.


Egy emaillel az utcára rakott azok után amiket megtettem értük.

Hónapokkal később derült ki, hogy még azon a héten már más lakott vele.

A gyerekeket azóta nem láttam, túl stresszesnek éreztem odamenni ezek után... mindegy is már igazából.


Teljesen összeomlottam.

Egy pillanat alatt az utcára kerültem.


Nem volt kihez fordulnom, nem voltak se szülők, se barátok és kevesebb mint 10.000.- volt a zsebemben. Egy "idegen" városban.


Az addigi örlődés és stressz újabb szintre lépett.

Feladtam.


De féltem bármilyen fizikai dolgot csinálni magammal, maradt a kémiai, mint megoldás.

Meg akartam halni, pár óra leforgása alatt eldöntöttem.


Műszak végén az első boltban megvettem az összes töményet amit tudtam a nálam lévő kp.-ból.

Eldöntöttem, hogy ájultra iszom magam és abban bíztam, hogy majd megfagyom.


Pár órára rá, egyik kolléganőm, egy nálam fiatalabb lány rámtalált és összevakart valahogy.


Hazarángatott magához és lakhattam náluk. Annyi cuccal ami épp rajtam volt meg a melós szekrényemben, újrakezdhettem.

Tudtam járni dolgozni, meg volt hol aludni, örökké hálás leszek ezért neki.

Pár hét alatt elkezdtem újra élni, vagy valami olyasmi.


De kár volt belemennem... ott kellett volna maradni a padon...

Csak időhúzás volt így utólag.


Idővel úgy alakultak a dolgok, hogy összejöttünk, elköltöztünk a szüleitől.

Ők ezt sosem támogatták, Neki is megromlott a kapcsolata a szüleivel.

Én fizettem az 90.000 gyerektartást, mindketten dolgoztunk, számomra teljesen kielégitő módon, viszonylagos anyagi nyugalomban, de megéltünk.


Nem volt felhőtlen, én folyamatosan stresszeltem a gyerekek miatt, de Ő tartotta bennem a lelket, sokkal jobb lett az állapotom mint az előtte lévő években.


Életem legnagyobb szerelme lett a dologból.

Nem részletezném jobban, működött.


Másfél évre rá visszaköltöztünk Budapestre, hogy ne egy kis városban kelljen együtt élni a rossz emlékeimmel.

Amúgy sem kötött már oda semmi.


Ekkoriban kezdtek újra jönni a nagyobb problémák.


Neki vadidegen város volt, nekem meg eddigre az lett.


Ő minden ismerősét ugyanúgy otthagyta mint én, nekem meg a régiek nem maradtak meg, mire visszajöttem.

Neki is elkezdődtek a depresszív tünetei, mint korábban nekem.


Lerántottuk egymást a mélybe, eleinte próbálkoztunk ide-oda menni, programokra, helyekre, de távolságtartóak voltunk, nem barátkoztunk, nem lettek ismerőseink...


Az évek alatt ez odaáig fajult, hogy munkán kívül gyakorlatilag csak a lakásban töltöttük minden időnket.


Nálam még rosszabb volt a helyzet... én annyira rettegtem már az emberektől, hogy egy telefonhívást nem mertem lebonyolítani, de még felvenni sem.

Hivatalos ügyeket intézni, vagy bármilyen idegen helyre menni először ilyesztő volt, szép lassan lehetetlen lett...


Hülyék voltunk, annyira fokozatosan épültünk le, hogy fel sem tűnt igazából...

De kitartottunk.


Párom elment egy új helyre dolgozni év elején, ahol elég sok barátot szerzett, elkezdett rendbejönni.

Programokra jártak, élték az életüket.

Én nagyon örültem neki, mert sokszor már azon stresszeltem, hogy én fogom így tönkretenni.


Hívtak folyamatosan engem is mindenhova, de addigra már számomra vadidegen emberekkel egyszerűen rettegtem találkozni.


Ez nagyjából fél éve jutott ilyen szintre.


Nem csalt meg, abban biztos vagyok amennyire csak lehetek, nem az a probléma, csak amíg ő visszahozta magát a mélyből én ott ragadtam, mert elutasító voltam már mindennel.


Hazajöttem és csak ültem, néztem ki a fejemből, míg ő élte a társasági életét.

Olyan lettem, mint egy rossz zsémbes vénember... a legrosszabb fajtából.


Otthon minden rendben volt, szerettük egymást, csak a 4 falon kívül nagyon mások lettek az elvárásaink.

Nekem konkrétan nem voltak.


4 héttel ezelőtt egy kis hülyeségen összevesztünk.

Igazából csak én vesztem össze vele... nagyon hülye voltam.

Egy kis semmiség miatt teljesen kiborultam... mai napig igazából nem is tudom miért.

Minden létező dologgal meggyanusítottam és hozzávágtam minden sértést ami csak eszembe jutott.


Bepánikolt, és már aznap nem jött haza.


Azóta nem láttam...

Minden cucca ittvan, még a kocsija is itt áll a ház előtt.

Azóta írásban beszélgetünk néha, ha ki tudok szedni belőle bármit is, de elhagyott.

Nála van a kulcsa, azt mondja majd akkor akar elcuccolni, ha valamikor nem vagyok itthon.

Igazából megértem.


Csak így még munka közben sem tudom elterelni a gondolataimat, hogy mikor megyek arra haza, hogy semmi emlékem nem marad róla.


Nem szeretne és nem mer visszajönni hozzám, kivett egy kisebb lakást és ott él egyedül.

Kibékült a szüleivel, segítenek neki anyagilag.

Ő már jól meglesz, ez az egy aminek tudok örülni.


Szörnyen viselkedtem és tisztában vagyok vele, hogy az egész az én hibám, de most nem ezért írok.


De szerettem volna, hogy meg legyen alapozva a végkifejlett.


A lényeg, hogy már ő sincs mellettem.

Mindenkit elkergettem vagy leráztam magam mellől az életem során.


Egyedül maradtam.

Össze és megtörtem egyszerre, se barátok, se párom nincs, senki akihez fordulhatnék...


Azóta csak ülök a kanapén és felváltva sírok, vagy zokogok mint egy szerencsétlen.

Nem eszem, nem alszom, 10 kilót fogytam kevesebb mint egy hónap alatt.


Teljesen magatehetetlen lettem, leépültem, csak dolgozni járok be, mert rettegek tőle, hogy az utcára kerülök.


Már az utcára sem megyek ki, ha csak nem kötelező,

Megélhetési problémáim is lettek egyik napról a másikra.


Az albérletet hosszú távon nagyon nehezen fogom tudni fenttartani, gyakorlatilag ki van centizve a megélhetésem a gyerektartás mellett...


Ha találok is olcsóbbat, az látványosan kisebb vagy rosszabb lenne és csak jelképesen kerülne kevesebbe.


Nem éri meg újat keresni, meg költözködni 5-10.000ft miatt, nem azon múlik az anyagi biztonság.

Nameg a költözés el is vinné amit nyerek rajta.


Voltak terveink, lakás, közös gyerek, a szokásosak, de mindent elvesztettem a párommal együtt a hülyeségem miatt.

Minden jövőképem elúszott, ha nem is kerülök utcára és túl is élek valahogy, akkor is életem végeig albérletben ragadtam... és stresszben, hogy más rendelkezik felettem.


Félretenni így már egy forintot nem tudok, ha kiraknak az albérletből vagy csak munkát váltok és csak kicsit is kevesebbet keresek, vagy 1-2 hét kiesik, gyakorlatilag mehetek az utcára.

Saját lakás egyszerűen lehetetlen...


Másodállást nem találok, mert nagyon rossz beosztásban dolgozom, semennyire nem képlékeny és majdnem egész napos így is.


Igazából most az van, hogy éldegélek kicentizve a saját nyomoromban, míg valami, bármi közbe nem jön.


Egy lelkileg nyomorult, időzített hajléktalan lettem, akinek se kutyája se macskája... senkihez nem tudok fordulni.


Teljesen összeomlottam.


Rengeteget gondolkozom pszihológuson vagy valamilyen orvosi segítségen, de az albérlet miatt nincs lakcímem, sehol nem látnak el, hiába van TB.-m.


Fizetősre meg természetesen így, már nem tudok költeni.

Havi 1-1 alkalom talán beleférne.

Majd idővel kiderül ki tudom e gazdálkodni, de abban sem vagyok biztos, hogy el mernék menni hozzá, minden ilyentől szorongok.

Még boltba menni is hatalmas stressz lett számomra... képe vagyok bármennyit sétálgatni előtte, hogy elég kevesen legyenek, mire bemegyek.

Szánalmas vagyok.


De, szerintem már amúgy is késő lenne az orvosi segítség, ezt sokkal-sokkal hamarabb kellett volna kezeltetni.

Az anyagi részén úgy sem tud segíteni, csak vidámabban kerülnék az utcára és a páromat ő sem szerzi vissza...


Újra csak és kizárólag az öngyilkosságon jár az agyam, egyszerűen semmilyen más kilátásom nincs, hogy ne nyomorban éljek, míg az utcára nem kerülök.

Csak így tudnám megelőzni.


És hiába jön bárki azzal, hogy így kiket és hogy bántanék meg ezzel... ha nincs szó szerint senkim és semmim, nem mindegy?


De még ahoz is gyáva vagyok, hogy megöljem magam.


Igazából már csak dolgozom és létezem és várom a végét...

Teljesen leépültem és életképtelen lettem.

Remélem előbb utóbb megszületik bennem az elhatározás, vagy egy olyan ötlet, amire merek vállalkozni...


Szoktam gondolkozni rajta, hogy hogy tudnék kitörni ebből, de az összes tanács úgy kezdődik, hogy "beszélj a barátaiddal" vagy "menj" valahova, vagy "ismerkedj"...

de... már nem tudok, nincs is kihez fordulnom és képtelen is lennék rá.



33/F



2021. szept. 2. 22:22
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
95%
Nem szabad öngyilkosnak lenni semmikor se!!! Fordulj ilyen szervezethez, minél sürgősségben, aki ezzel foglalkozik!!
2021. szept. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
92%

Az egész egy lánnyal való kalanddal kezdödött, aki mindenáron megakart szerezni, átvert és felcsináltatta magát.

Itt rontottad el.

Beteg manipulativ lány kihasznált leépített és eldobott miután tönkretett

2021. szept. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
84%

Pedig amíg magadban el nem inditod a változást, addig nem lesz megoldás.


Megoldás pedig midig van. Feladni sose szabad és nem is lehet. Minden ember életében van, volt, vagy lesz nehezebb eletszakasz. Ezt hívják életnek amúgy, örülj, hogy élsz és egészséges vagy.


Gyerekeiddel nulla a kapcsolat?


Én a helyedben most azonnal keresnek egy jobban fizető munkát... És ki tudja... Egy változás elindit többet is. Uj arcok, új emberek, neadjisten új barátnő az új helyen.


De előbb ebben neked kell döntést hozni, hogy elindulsz ezen az úton, vagy ülsz a langyos, illetve már kihűlt pocsolyaban.

2021. szept. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
❤️
2021. szept. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
79%
Nem vahy egyedül. Postsecret. Com
2021. szept. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Ha van írásos albérleti szerződésed, bejelentkezhetsz:


[link]


Utána keresd fel a helyi TB-s pszichológust, neked aztán tényleg szükséged van rá.


A COVID is rátehetett egy lapáttal az egészre, ha végleg eltűnik, jobb jövő várhat mindannyiunkra.

2021. szept. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj mindent elengedni, mert így hamar eljön az utolsó perc a stressz miatt, menj el orvoshoz az egészséged legyen a legfontosabb.


Egyébként neked legalább vannak gyerekeid, nekem még az sem lehet. Keress olyan melót ami nem annyira megterhelő... Egy ideig hanyagold a nőket mert olyan a legtöbb mint a koporsó szeg.


Kapcsolj ki próbált azt csinálni amihez kicsit kedved van.

2021. szept. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat, megmondom őszintén nem erre számítottam.


Nem tudok egyesével válaszolni mindegyikre, de megpróbálok.


Nem, nem vagyok egészséges... semmi komoly, legalábbis nem gondolom, inkább csak ilyen elhanyagolásból adódó dolgok, mert 6-7 éve nem voltam semmivel orvosnál, előtte is maximum apróságokkal, komolyabb bajokkal meg talán utoljára gyerekorvosnál jártam.


De a nagyobb baj, hogy még egy orvostól is kellemetlennek érzem a segítségkérést.


Igen, gyerekekkel semmi kapcsolat.

Ugye mikor ki lettem dobva, ott maradt a lakcímem, ezért Ő vette át a leveleimet én semmiről nem tudtam, a hátam mögött pillanatok alatt elintézte, hogy "lemondjak" róluk. Minden értesítés nélkül egyedül elmászkált a bíróságra, pedig akkoriban még beszélgettünk néha és azt tárgyaltuk, hogy megoldjuk az anyagiakat meg a láthatást hivatalos szerv nélkül... ebben a sztoriban is végig átvágott. Egyszer csak melóban közölték velem, hogy mi történt.

Azóta nem kerestem.


Jobban fizető munkát nemhiszem, hogy tudnék találni, az én végzettségemmel szerintem még majdnem túlfizetett is vagyok.

Egyáltalán nem megerőltető munka, az egyetlen probléma, hogy kevesen vagyunk, csak srácok és senkivel sem szimpatizálok... nem részletezném, nem azok a fajták, akikkel a legtöbben szívesen haverkodnának.

Ráadásul teljesen más világ vagyunk... munkában jól kijövünk, de ahogy vége a műszaknak, mindenki megy a dolgára, az egész közegben nulla a civil kapcsolat.


Meg ugye, a "levonás"... nem mindegy milyen helyre megyek, ha értitek.

Nem a gyerekeket akarom megkárosítani, nekik tudom, hogy mindenük megvan ha a teljes összeget fizetem, vagy ha egy forintot sem.


De én is úgy vagyok vele, hogy az új munka segíthetne, keresgélek, csak hát nehéz, nehezen viselem a váltást és az új környezetet, meg eddig nem sok helyen dolgoztam, tapasztalatom sincs sok a keresésben.

És a stresszt sem szeretném megélni, hogy új, kevésbé stabil hely és mikor küldenek el.


A lakásra van szerződésem, de csak 1 éves... 4 éve lejárt.

A tulaj külön kijelentette, hogy nem jelenthetjük be magunkat, nem mertük megkockáztatni, hogy a tudomására jut és azért rak ki.

Most sem merem.

Sajnos annyira ár alatti a lakás szerintem, a mostani árakat elnézve, hogy "megéri" ezt lenyelni.


A COVID igazából csak segített kicsit, jobban elrejtőzve tudtam kimenni az utcára és ember is kevesebb volt...

Legalábbis úgy éreztem segített, de lehet, hogy csak felületi volt.


Már a hetek alatt eljutottam oda, hogy próbálom elengedni és kattogok a lehetőségeken, de egyelőre nem sok megoldást látok a kiváráson és "lesz ami lesz" en kívül...


Másodálláson gondolkodom nagyon ha annyival nem is keresnék többet, hogy megengedhessek magamnak normális jövőképet, legalább egy kis pluszpénz, meg új környezet kevesebb idegeskedés mellett mintha főállást váltanék, annyival is kevesebbet lennék egyedül a 4 fal közt.

Meg talán félre tudnék rakni annyit, pár... jópár hónap alatt, hogy legalább a lakáson ne kelljen izgulnom.

Meg legalább nem itthon ülnék egyedül egész hétvégéket, most is már előre rettegek tőle.


Persze ez is csak akkor működne, ha addig sem jön semmi közbe.


Jelenleg reggel 8 tól este fél6 ig dolgozom, fixen hétköznapokon.

Egyelőre semmi olyat nem találtam, amire alkalmas lennék vagy ne várná el a rugalmasságot és elég lenne este 6 utánra bejárnom, de mégsem este 10 re.


Mindegy... próbálkozom, de egyelőre kilátástalannak látom... ha el is indulna valami, annyi minden jöhetne közbe, hogy már attól pánikolok, hogy csak belegondolok.


Mindenesetre, mégegyszer köszi mindenkinek.

2021. szept. 3. 06:45
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Ez a történet minden srácnak tanulság, akinek hirtelen a semmiből terhes lesz a barátnője!


Orvosi vizsgálat, apasági vizsgálat azonnal!


Tudom, kérdező, ezzel nem sokat segítettem, de az első barátnőd egy szemét, igazi fúria. Biztos, hogy azóta is elhasznált már pár pasit.

2021. szept. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Munkaötlet: kamionsofőr?

Nem tudom hogy van-e jelenleg jogsid, csinálnék egy C+E-t és irány a világ. Van egy ismerősöm, szintén nem akar nyitni a világ felé, ő nem szerezi az embereket. Hó elején beül a kamionba, hó végén meg hazajön kb egy hétre, addig pedig világot lát, a kamionban lakik. Hol Skandinávia fele kering, hol a Spanyol tengerpartokról küld fotókat. Neki sincs se kutyája, se macskája, az öccsének a lakására van bejelentkezve, oda jár csak haza abban a pár napban.


Én tökéletesen együttérzek veled egyébként, nálad egy tizessel fiatalabb vagyok, de én se párkapcsolattal, se gyerekkel nem tervezek, utóbbit szimplan nem akarok, előbbit meg az általad megéltek miatt.. Lehet összehozna a sors egy ilyen semmirekellő nővel, aki romba dönti az életed.


Az a lényeg, hogy találd fel magad egyedül. Nekem sikerült, olyan hobbim van, amit egyedül is élvezni tudok és nem is kell eljárnom itthonról. Próbáld meg mondjuk lekötni a szabadidődet vmilyen számitógépes jâtékkal, mondjuk napi max 1 óra, hátha valamivel jól érzed magad.


A kollégákon nem tudsz mit csinálni, nálunk is 2 kivétellel csak srácok dolgoznak és a nagyrésze be van farsulva, kevés emberrel van meg az összhang, és senkivel nem lehet programot tervezni meló után, de én nem is barátkozni járok oda, hanem hogy a munkámat elvégezzem, igazábol nem is nagyon beszélgetünk.


Fe a fejjel!

2021. szept. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!