Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Akinek vannak elegendő mennyis...

Akinek vannak elegendő mennyiségű, normális emberi kapcsolata, azt minden nap keresi legalább 1 ember és így sosem magányos?

Figyelt kérdés

Akár telefonon, messengeren stb. Rám ez nem jellemző. A koronavírus alatt a kapcsolataim jelentős része leépült. Becsülöm a legjobb barátaimat, de nekik rengeteg ismerősük van, vagy legalábbis valamennyi kapcsolati tőke, ami alapján nem érzik azt, hogy nincs kire számítsanak az életben, pl: ha kellene egy autós fuvar, stb.


Egyetem alatt néha úgy éreztem túl sok embert ismerek. Aztán mindenki eltűnt. Részben alapból felszínesek a mai kapcsolatok, részben elmentek innen, részben meg nyilván én vagyok nehéz eset, amit nagyon sokan elmondtak már nekem.


Úgy érzem ezen már semmi sem tud segíteni, maximum egy szakember. De ettől még én más ember biztosan nem leszek, nem hiszem hogy lehet ilyen szinten változni, maximum a dolgokhoz való hozzáállásom lesz más. Bár ettől nem fognak jobban kedvelni az biztos.


Egy barátnőm azt mondta szerinte nem normális dolog, hogy ennyi ember megmondta nekem, hogy velem bizony vannak gondok vagy épp rajtam vezették le a feszkót. Ő depresszióra gyógyszert szed, mégsem szekálta soha senki vagy ilyenek.


Csakhogy én amolyan "bokszzsák" személyiség vagyok, jól kihasználnak, ha kedves vagyok, majd kidobnak.


25/N



2021. szept. 23. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Inkább azt mondanám, hogy akinek van elegendő mennyiségű és minőségű kapcsolata, azok olyan gyakran keresik egymást, hogy mindenkinek megfeleljen. Vannak barátaim, de van, hogy hetekig nem találkozunk. Messengeren pedig annyira nem szeretek beszélgetni, így majd valamikor szervezünk valamit és akkor. Fiatal felnőttként egyébként is alig van valamire idő. Munka, karrier, sport, hobbik, tanulás, párkapcsolat. Kevés idővel kell jól gazdálkodni. Ez már nem a kamaszkor, hogy délután átfutunk egymáshoz, mert mindenki ráér.


A "boxzsák" mentalitáson pedig lehet változtatni. Húzd meg a határokat még időben. Ne hagyd magad kihasználni, stb.

2021. szept. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem a mennyiség számít, hanem a minőség. Én a tesómmal és a feleségével kétnaponta biztos beszélek, a férjem is. Anyukámmal is sűrűn telefonálunk, találkozunk.


Haverunk van egy jópár, velük havi 1x-2x beszélünk és két-háromhavonta találkozunk.


Baràtból már kevesebb van, velük heti szinten beszélünk telefonon vagy viberen és havi 1x biztosan találkozunk.


A haverok nekünk is x időközönként cserélődnek, kevés olyan van aki állandó. A barátaink tizenéve megvannak.

2021. szept. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hogy vagy most, kérdező?
márc. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!