Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nagyon magányosnak érzem...

Nagyon magányosnak érzem magam mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Előre leszögezrm, hogy családommal remek kapcsolatom van, a társasági életemről beszélek.


Sosem voltak barátaim se barátnőm. Mindent eddig úgy vittem véghez az életben, hogy ebben nem voltak támogatóim, egy korombeli sem adott biztatást, vagy egy jókívánságot. Egyetlen egy osztálytársammal sem voltam jóban sosem, nem köszönnek stb. Most vagyok 11.-es. A lányok és a fiúk is egyaránt tudják hogy ha valakinek van egy pattanása, én meg 1 hónap után tüdőgyulladásból felgyógyulva sem kérdezték meg, hogy mi van velem. Ez nagyon-nagyon bánt. Nagyon sokat zokogok. Egyetlen egy programon sem voltam még sosem, ahol korombeliekkel jól éreztem volna magam. A többiek mindig töltik fel a képeket, hogy itt, meg ott voltak együtz, de engem sosem hív senki, és ez még jobban lejjebb visz. Barátnőről meg ne is beszéljünk, mert még egy lány sem szólt hozzám kb. egész életemben.


F



2021. okt. 4. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj el programokra. Valami biztos van a városodban. Ismerkedj új emberekkel.
2021. okt. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Menj be az iskolapszichológushoz, kérdésekkel segít feltárni az okokat.

De mindenképp neked kell aktívnak lenned, odamenni a beszélgető emberekhez vagy épp az egyedül ácsorgókhoz, és hozzászólni a beszélgetéshez vagy mondani valamit. Azt veszik észre, aki észreveteti magát. Ha senkihez nem szólsz, akkor tkp ott se vagy. "Még egy lány se szólt hozzám" - hát nem is nekik kell hozzád, hanem neked hozzájuk. És nem kell mindenkivel jóban lenni, de az nem igaz, hogy 30 ember közül nincs 2-3, aki szimpatikus és akivel szívesen váltanál szót. Csatlakozz be hozzájuk, mikor mentek a tornaterembe vagy a büfébe, kérdezz tőlük valamit, mondj véleményt az előző órán történtekről, kezdd el mesélni, hogy milyen filmet láttál, mit olvastál valami magazinban, aki beteg volt, attól kérdezd meg, mi baja volt, betegsége alatt is rákérdezhetsz az általatok használt kommunikációs csatornán, egyszóval légy aktív.

2021. okt. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Hat valoszinuleg neked kell valtoztatni.. szerezz vmi hobbit vagy kezdj el sportolni pl. De meg a kockak is spanolnak egymassal neten ugyh lehet tenyleg pszihologus kellene.
2021. okt. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
42%

Nincs mágikus tanács ami segít, sem csettintésre megoldást kínáló ötlet. Tényleg az kéne hogy aktívabb legyél, szólíts meg embereket, haverkodj, ismerkedj, menj programokra, menj oda másokhoz, pl. suliban iratkozz be szakkörökre vagy bármilyen lehetőségre, ahol van esélyed valamilyen közösségben lenni.


Az a legjobb ha együtt kell csinálnotok valamit, mert akkor muszáj lesz egymáshoz szólnotok. Sportolj, mozogj, keress hozzá embereket. Bringázni, focizni, kosarazni, simán futni is hívhatsz másokat, ezt ki tudod hozni kevés pénzből is.


Olyat is csinálhatsz hogy szünetekben kimész és odamész valakihez aki egyedül van, vagy 2-3 emberhez, hogy csatlakozhatsz-e hozzájuk.


Ahogy mondtam, elég nehéz, de ha ezt elfogadod, akkor azzal is elégedett leszel hogy egy napot valakivel jól elvoltál vagy csak beszélgettél egy jót. Ne legyenek nagy elvárásaid, ne akarj rögtön barátokat, mert csak elriasztod az embereket vele. Szép nyugodtan építsd fel velük a kapcsolatot, van idő.

2021. okt. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz. Neked kell kezdeményezned. Persze ne tolakodóan, mert az visszatetsző.


Amúgy szívesen meghallgatnám (és valószínűleg a kérdező is) azoknak a nagyokosoknak a véleményét, akik szorgalmasan lepontozzák itt a válaszokat!

2021. okt. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!