Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem tudok érzelmileg férfiakho...

Nem tudok érzelmileg férfiakhoz kötődni?

Figyelt kérdés
Lány vagyok nagyon jól érzem magam lányok társaságában, és iszonyatosan hamar kötődök hozzájuk. Könnyen barátkozom, és a barátaimat nagyon megbecsülöm. Viszont egyszerűen úgy érzem, férfiakhoz nem tudok kötődni. Nem tudom elképzelni, hogy érzelmet tápláljak irántuk annak ellenére, hogy heterónak vallom magam, mert testileg bejönnek. Miután az előző barátomnál is a végén már csak idegesített és úgy éreztem nem szívesen töltök időt vele elkezdtem gondolkozni hogy lehet lányokhoz vonzódom inkább. Viszont nem vonz az hogy lányokkal szexeljek. Nagyon szomorú vagyok hogy nem tudok férfiakkal kapcsolatot létesíteni, ugyanis mindig is egy családot képzeltem el meg férfit magam mellé de úgy érzem ez nem fog összejönni. Mondhatjátok, hogy próbáljam ki nőkkel a szexet de nem szeretném annyira idegennek tartom, de attól félek hogy mélyen belül igazából a nőkhez vonzódom csak nem merem magamnak bevallani. Mit tegyek?

2021. okt. 9. 13:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%
menj szakemberhez, ennek a hátterében valami személyiségzavar is lehet akár.
2021. okt. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%

Keress olyan férfit, akihez tudsz kötődni. Ne azzal jöjj össze, aki jól néz ki, hanem azzal, akihez tudsz kötődni. A volt barátod meg csak egy ember, ne írd le miatta az őszes férfit.

Ha nagyon nem megy így sem, akkor gondolkodj el, hogy volt-e valami gond gyerekkorodban apukáddal, más férfiakkal stb.

2021. okt. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Jarok szakemberhez, nem volt kifejezetten apukammal mely kapcsolatom, most ezt probaljuk kideriteni, mitol ez a helyzet, ugyanis akkora szorongast okoz a kerdes hogy most mar a barataim tarsasagaban erzem jol magam. Remelem kitisztul a dolog, ugy erzem minel tobbet szorongok ezen annal jobban zavarodok ossze es zarkozom magamba ami nem jo
2021. okt. 9. 13:26
 4/19 A kérdező kommentje:
#2 nem irom le cska sokszor probaltam fiukkal talalkozni es igazabol az elso randi utan ugy ereztem hogy noncs ertelme es nem fogok semmit erezni irantuk. Hamar feladtam mert nem ereztem hogy lenne ertelme vagy akarnek e barmit is a masik embertol
2021. okt. 9. 13:42
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ami nem megy az nem megy, nem kell erőltetni. Kismillió nő él egyedül, vagy a barátnőivel, jól elvannak ők így is.

Én meg pasasként a nőkkel vagyok képtelen jól kijönni, egyszerűen idegesítenek.

2021. okt. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
32%
Mennyi idös vagy? Az is lehet még erettlen vagy egy kapcsolatra. En is ugyanigy voltam a 20as éveim elején
2021. okt. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
21
2021. okt. 9. 14:26
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért is lenne baj, ha biszex lennél?

Bi létemre szexuálisan vonz mindkét nem, de szerelmet csak férfiak iránt érzek, lányokkal viszont a szex nagyon jó és remekül érzem magam, hogy ezt felvállalom.

Lehetséges, hogy a szorongási problémáid befolyásolják az érzéseidet, de aki heteró, abban nem fogalmazódik meg az, hogy érzelmi biztonságot csak a saját nemével éri el. Teljesen más az, ha csak az a gondod, hogy nem kötődsz pasikhoz vagy az hogy pasikhoz nem, de lányokhoz meg igen.

A pszichológussal inkább erről az eshetőségről kéne beszélnetek.

2021. okt. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem emeltem ki, de értelemszerűen léteznek azok a variációk is, amiket te érzel, hogy szeretni tudsz, de szexelni nem. De érdemes kideríteni, hogy tényleg ilyen beállítottságú vagy, vagy csak a szorongás miatt elnyomod a valódi vágyaidat, mint a szerelmet férfiak iránt és a szexet a nők iránt.

Egy folyamat, hogy elfogadd magad.

2021. okt. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Mivel eddig nem ertem el ferfivel erzelmi biztonsagot, viszont nokkel igen es ennek az okat keresem.
2021. okt. 9. 14:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!