Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha naponta 2000 forintot...

Ha naponta 2000 forintot költök kajára az jó?Nem sok?

Figyelt kérdés
Naponta 2000 forintom megy el kajára,ebben benne van a reggeli szendvics,délben egy leves és egy második,este pedig valami péksütemény.Pogácsa,kakaós csiga ilyesmi.Nem költök sokat kajára?Havi 60 ezret kajára költeni még elmegy?

2021. nov. 18. 11:55
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
9 szoktam fött ételt is venni.Tegnap vettem délben egy kis adag levest,egy nagy adag lencsefözeléket és egy fasírtot.Este sajtos pogácsát ettem meg a legolcsóbb baromfipárizsit.
2021. nov. 18. 12:12
 12/23 anonim ***** válasza:
69%
Főzz magadra, akkor tudsz lecsípni pénzt és nem kell a legolcsóbb parízert enni. Te jó ég, olvasni is rossz.
2021. nov. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Boltokban van ilyen fél kilós paprikás szalámi 1200-ért ma azt akarok venni.Kenyerem van,este meg veszek egy fözeléket és egy fasirtot 700 ért,főtt tojást 100-ért és elment a mai napi 2000 forintom is.
2021. nov. 18. 12:24
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem sok ennyi kajára. Ha ebben még a gyümölcs is benne van, és nem főzöl, akkor szerintem te kifejezetten szar minőségű rendelt kaját eszel.


Én főzök és így is több elmegy, mondjuk én kifejezetten csakis minőségi és teljesen friss alapanyagokat használok.

2021. nov. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy sok, te jó ég. De kérve kérlek a tested nevében, NE VEGYÉL PARIZERT. Meg az a fél kilós paprikás szalámi 1200-ért is elég gyanús. 1200 forintból vehetsz egy kiló filézett csirkecombot. Elég, ha csak 2 szeletet megsütsz egy adagra sóval borssal, mégiscsak színhús, nem valami okádék csontdarálék ilyen-olyan adalékokkal.


A főzés nem feltétlenül olcsóbb, mert pl nekem már megint vennem kell serpenyőt, mert 2 év alatt totál elkopik a tapadásmentes bevonat, valami hihetetlen, mindent milyen gagyira gyártanak, még a Tefal-t is, igaz nagyon gyakran használom.

2021. nov. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
15%
Nem a legjobb. Költhetnéd cigire inkább!
2021. nov. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Nem rendelek,kifőzdében eszek,1200 ért már veszek egy menüt.Csakhogy azzal nem lakok jól egész napra,este kell még valami olcsó péksütit enni.Valamelyik Intersparba este zárás előtt féláron adják a péksütiket.
2021. nov. 18. 15:10
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ódszkodsz több napig ugyanazt enni, írtad a lencsefőzit: egy kondérral főzöl egy ezresből és napokig elég. A következő napokra kétezerből sütsz bő kiló csirkecombot krumplipürével. Ugyanúgy kétezret költesz, de az olcsó parízertől messze jobb minőségben.
2021. nov. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Rossz a koncepciód. 60 ezret költesz kajára egész hónapra. Mi írattunk egy frankó étrendet a párommal, az igényeinkre van szabva. Rengeteg zöldség, hús (csirke, darált marha), tejtermékek vannak benne 2 hétre bevásárló listával receptekkel és egész napra szól. Tavasszal még 40-50 körül megvolt az 1 havi kajánk kettőnknek így, most ez a sok drágulás miatt 60-70 ezer. DE minőségi kajákat eszünk, alig van benne feldolgozott élelmiszer, nincs liszt, se kenyérféle, a cukrot is ki lehet ütni (bár én nem bírom az édesítőket). Igaz kicsit melós, bár csak 2 naponta kell főzni és nem kell agyalni, hogy mit egyél. Mellette sportolunk és egyáltalán nem éhezünk ráadásul a kaják úgy vannak kitalálva, hogy a "nassolás" is bele van kalkulálva. Szóval ha ezt egyedül ennéd akkor 40 max 50 ezerből meglenne a havi kajád plusz minőségi cuccokat ennél és nem az agyonlisztezett kifőzdés főzeléket.
2021. nov. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Nem sok, én kicsit többet is költök ennél.

A menzán viszonylag jó minőségben kapható főtt étel, általában érdemes a menüből választani, ez 1200-1490 Ft körül mozog. ...ebédelni SZÉP-kártyáról szoktam, úgyhogy pénzügyileg ez nekem nem egy nagy teher, másra úgysem nagyon tudom/akarom költeni a cafit.

Reggelire alig eszem valamit, és vacsorára sem szoktam túl sokat enni.

Ez általában kimerül egyszerűbb, főleg hideg ételekben, pl. gyümölcs, zöldségek, vmilyen szendvics, tojás alapú kaják, pl. sajtos-baconos-hagymás rántotta, ilyesmik.


...szóval ha a SZÉP-kártyát belevesszük (és miért ne vennénk bele), havonta én is elég sokat költök kajára, kb. 65-75 ezret, pedig nem élek nagy lábon. Sok kicsi sokra megy...


Egyedülálló/F

2021. nov. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!