Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ki szeret egyedül csavarogni...

Ki szeret egyedül csavarogni és miért?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem hogy Ki szeret egyedül csavarogni És miért mi a jó egyedül sétálásban az egyedül Plázásban az egyedül buszozásban meg ilyesmiket értek egyedüli csavargás alatt

2021. nov. 23. 13:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Én. De nem a plázában, hanem a természetben. Erdei túrák, stb. Hogy mi a jó benne? Minden. :) Meg nem kell mások miatt kompromisszumot kötni, alkalmazkodni.
2021. nov. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A másik lehetőségem otthon lenni egyedül. Az is tud jó lenni, de kell a változatosság. Azt szeretem benne, hogy olyan dolgokat csinálhatok, amiket a legtöbb ember a barátaival, így egy kicsit kevésbé érzem úgy, hogy lemaradok az életről.
2021. nov. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért jó egyedül Shopingra menni mert nem kell senkihez se alkalmazkodni.Párszor csaltak már el pedig nem volt kedvem menni és órákig várni míg ő próbál és semmi sem jó neki :D
2021. nov. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Sok minden.

- Elsősorban az, hogy ismert emberi zajforrásokat kapcsol ki az ember az életéből, és jobban meg tud figyelni egyéb tényezőket (bolt készlete, más emberek magatartása, madarak hangja stb.)

- A beszéden túl az egyéb non-verbális kommunikációs elemek számát is csökkenteni lehet ezzel, azaz az ember felszabadultabb tud lenni.

- Mélyebb szellemi munka (de néha testi is) általában a magányban születik, nem véletlen, hogy a nagy tudósok sokat voltak egyedül. Valamilyen témakörnek (legyen az akár a holnapi szerződés megkötése előtti vita, egy előadás, vagy egy kutatás eltervezése) szisztematikus feldolgozása szociális interakciók között alacsonyabb hatásfokkal végezhető.

- Ugyanez igaz lehet filozófiai / vallási meditációra is.

- Nem kell figyelembe venni az erre az időre tervezett cselekmény(ek) kivitelezése során mások módosító indítványait (azaz pl. a másik már unja az a boltot, tovább akar menni stb.)


Azaz röviden: szabadság.


(Mondjuk a társfüggőkre a fentiek csak korlátozottan igazak.)

2021. nov. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Jó a csend.
2021. nov. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ruhát venni, keresgélni egyedül szeretek. Ha nincs konkrét célom, csak nézelődöm akkor jó ha ott vannak barátnők is
2021. nov. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szeretek egyedül csavarogni, mondjuk főleg a természetben. Saját tempómban mehetek, nem kell másokhoz alkalmazkodni. Szeretem olyankor a csendet, pihen a tudatom olyankor, de a testem meg karban van tartva. :D
2021. nov. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

En. Azert mert nincsen kivel lognom es ha moziba akarok menni vagy ruhat venni, kajalni, stb... Akkor nem tart vissza a tarsasag hianya.


Seta meg enido szamomra. Sportolaskent tekintek ra (edzes mellett), mert hozzajarul az egeszsegemhez. Nem kell hozza tarsasag, mert magamert csinalom.

2021. nov. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretek néha egyedül sétálni. Na nem emberek között plázákban, hanem amikor csend van. Pl erdő vagy késő este a környéken simán sétálok 3-4 kilométert. Lenyugtat és kikapcsol teljesen.
2021. nov. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Néha jó egyedül kirakatot nézegetni, vagy cipőt próbálgatni, kirakodóvásárban nézelődni. Sokszor megtettem. Barát, vagy családtag nélkül.

De: Amikor elmentem egy fesztiválra egyedül, és mindenki párban, vagy baráti társaságban volt, elszorult a szívem, nagyon rosszul éreztem magam, irigykedtem másokra. Nem is mentem többször.

Szóval nálam kettős a dolog...

2021. nov. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!