Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha az árak már itt is olyanok...

Ha az árak már itt is olyanok mint Ausztriában meg Németországban,a fizetések miért nem olyanok?

Figyelt kérdés
Mi miért a negyedét keressük mint az osztrák vagy német melósok?Vagy ha már negyed annyit keresünk,miért nem kerül itt negyedannyiba minden mint ott kint?Miért csak az árakban értük utol Ausztriát?A fizetésben miért nem?

2021. dec. 1. 14:06
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

20: azt hiszel, amit akarsz...


Nyilván harmadmagaddal, gyakorlatilag ágybérletben lakva egy egyszobás lakásban nem lehetett nagy a rezsid meg a bérleti díj...

2021. dec. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Te mégis mi a fenéből gondolod, hogy harmadmagammal laktam egy egyszobás lakásban? Magadból indulsz ki, vagy mi?


Én nem hiszek semmit. Hinni akkor kell, ha nem tudsz valamit.

2021. dec. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

22: azért gondoltam, mert az ilyenek szokták nagyhangon kiabálni, hogy milyen jól élnek kint.....


Nem kettő, nem három hasonlóval találkoztam már itt a GYK-n és egyéb fórumokon.


Ezzel szemben pontosan ismerem pl. a bécsi lakásbérleti árakat... Egy picit is jobb helyen simán ki kell csengetned a 6-800 EUR-t, ha nem akarsz muszlim gettóban lakni....

És ehhez a biorobot 1500 EUR fizetés nudli!

2021. dec. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
1500 euró az gyakorlatilag minimálbér. És akkor most hasonlítsd össze, hogy Magyarországon mennyi a minimálbér és mennyi az albérlet egy jobb helyen.
2021. dec. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag a gyorséttermekbe vollzeitba 1250 körül kapsz. 1400 as fizu az raktárakban van nyilván az alján. Több helyen tudom, hogy a targoncás olyan 1600 körül van.

Szóval annyira nem minimálbér bár elég alja szar nyilván.

Ezzel szemben több ismerősöm aki tabakba meg lottózóba dolgozik itt Sopronban 300-350 nettót kapnak. Néztem is nagyot.

Szóval az, hogy a fizetések mennyivel nagyobbak meg az árak az is változó.


Ausztria igazi plusszát inkább a 13., 14. havi meg az adóvisszatérítés adja. Mert önmagában csak a fizu számomra évről évre egyre kevésbé olyan nagyon távoli. És a legszomorúbb, hogy baszottul nem akarják emelni. 5 éve is ennyi volt a cégnél a fizu, de az az 1500 euro 5 éve mennyivel ért már többet még kint is, itthon meg pláne... Most egyre elkesítőbb évről évre.

Sőt én még 2 és fél éve is sokkal erősebbnek éreztem az 1400 as fizumat, mint most.

Ez a rohadt nagy baj, hogy kint k*rvára nem akarnak emelni a rohadék cégek. 3-5 éve lószar nem változott a fizukban legalábbis nyilván az alján, feljebb az elitebb irodás munkakörökben nem tudom.

Olyan szintű változást vettem észre, hogy bruttó 1780 helyett keresek 1820 at majdnem 3 év után. Hát ez még itthon is nevetséges emelés...

Szóval kint is egyre kevésbé van kolbászból a kerítés. Leglaábbis amerre én járok, meg ismerősök, nagy cégek, raktárak ott semmi nem változik egyszerűen. Persze a rendelések 3 év alatt duplázódtak 2 helyen is ahol eddig jártam. A fizetések meg meg sem mozdulnak kb.

2021. dec. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudom miért kell végletekben gondolkodni. Senki sem mondta, hogy kolbászból van a kerítés.
2021. dec. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Nem vagyok, én abban olyan biztos, hogy az Audi el menne az országból, ahogy itt ezt már le írta valaki.

Én az Audi- ban dolgozom, már lassan 16 éve, és nem panaszkodom, a fizetésemre. Az Audi inkább kifizeti azokat a pluszokat, amiket a dolgozók el érnek a sztrájk során, de nem menne ki az országból.

Egyébként a legtöbb munkáltató igen is, ki tudná gazdálkodni a több fizetéseket, plusz 13. havi fizetést, de amíg találni fognak, olyanokat, akik el vállalják havonta, 200.000 ft vagy kevesebbért, addig nem fog emelni. Pl... Lear Győrben a munkások, 70% külföldi, ukrán, szerb, román, mongol. stb..

2021. dec. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!