Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem tudok mélyebb...

Miért nem tudok mélyebb baráti kapcsolatok kialakítani másokkal?

Figyelt kérdés

22 éves srác vagyok, egyetemen tanulok, szóval azt sem lehet mondani, hogy egész nap otthon vagyok begubózva a szobámban. Középiskolában még rosszabb helyzetben voltam, ott maximum 2-3 emberrel beszélgettem, egyetemen viszont azt vettem észre, hogy a legtöbb ember csak érdekből barátkozik másokkal (jegyzet kérés, mi volt a vizsgán / zh-n, stb.), egyébként meg egyszer nem írna rám senki, hogy lenne-e kedved beszélgetni vagy elmenni valahová. Próbáltam kezdeményezni többször ilyen dolgokban, de általában az lett a vége, hogy XY elfoglalt, nem ér rá, stb.


Régebben nagyon szociális kapcsolat függő voltam, úgy éreztem, hogy barátok nélkül az ember egy nulla, amióta meg elkezdtem szelektálni az ilyen érdekembereket az életemből, azt vettem észre, hogy vannak olyan napok, amikor konkrétan alig beszélgetek valakivel. Volt olyan napom, hogy reggel 8 - este 6-ig bent voltam az egyetemen, és az egyetemi órákon kívül nem beszéltem senkivel egész nap.



2021. dec. 17. 11:10
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlóan voltam én is, okára nem jöttem rá, hátha meg tudod fejteni pszichológussal az okát. Az emberi kapcsolatok bonyolultak, az se jó ha túlságosan keresed a másikat és az se ha egyáltalán nem, az se ha lelkileg túl rázúdul az egyik a másikra, stb...

Lelkileg valami oka lehet ennek, az is lehet hogy túl zárkózott vagy, félsz az emberektől, vagy régebben valaki vert már át páréves barátság után.

2021. dec. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!