Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Túl jófej vagyok mindenkivel....

Túl jófej vagyok mindenkivel. Hogyan szokhatnék le erről?

Figyelt kérdés

Világéletemben jófej voltam mindenkivel, és világéletemben azt tapasztaltam hogy az emberek túlnyomó része ezzel szeret visszaélni.

A munkatársaimon rendszeresen segítek, ha csúszásban vannak akkor besegítek, és nem kapom ezt vissza tőlük. Van hogy kimennek cigizni (én nem dohányzom), miközben látják hogy csúszásban vagyok, és inkább nézik ahogy egyedül végzem a munkám. Mindegyikük kocsival jár, én sajnos nem engedhetem meg magamnak, de egyikükben sincs annyi hogy a buszmegállóig elvigyen kocsival mert "nem arra megyek", aztán természetesen mindig arra mennek.

Sajnos nagyon ismerőseim, közeli barátaim sincsenek. Van egy kevés, de azokra rendszerint nem lehet sose számítani, van akit megértek mert mondjuk családja van, de általában a nagyrésze csak a kifogásokat keresi. Most is el akartam hozatni egy tök pici csomagot Pestről egy ismerősömmel, aki visszautasított azzal hogy mostanában nem jár arra, pedig tudom hogy minden nap arra közlekedik ahonnan el kéne hozni ezt a csomagot.

Miért esik másoknak nehezére ha segíteniük kell rajtam? Vadidegeneknek képes vagyok segíteni.. Egyszer felhívott egy "kollégám" (=az ország másik felében lakik, de ugyanannál a cégnél dolgozik ahol én) és átküldött nekem egy csomagot, amit az egyik rokonának (aki itt él a városomban) kellett elvinnem, mert megkért rá. Én nagyon szívesen segítettem ott is, mindenféle ellenszolgáltatás nélkül, mert szívből tettem, de ezt más emberek miért nem tudják viszonozni?

Az a baj, hogy borzasztó zárkózott vagyok, és szeretnék nyitni az emberek felé, de ezekkel a visszautasításokkal, és a visszaélésekkel nem látom értelmét, hogy társaságba járjak, most éppen a "jól érzem magam egyedül" felé billen az a bizonyos mérleg. Van ebből kiút?


2022. jan. 10. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
“Világéletemben jófej voltam mindenkivel.” -Ezt hogy szokták az ellenkezőjeként tudatosítani magukban az emberek?
2022. jan. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sehogy, ezt mindenki maga érzi, hogy együttműködő-e embertársaival, vagy sem. A kollégáim például nem is gondolkoznak ilyesmin, míg én igen.
2022. jan. 10. 20:08
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Most döntsd el, hogy azért vagy jó fej világéletben, mert te ilyen vagy vagy pedig azért mert azt várod, hogy mások is ilyenek legyenek majd veled? Ha ezt sikerült eldöntened, akkor megoldódik a problémád.
2022. jan. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Ezt mi honnan tudhatnánk hogy neked mi a jó? Te egy betűhalmaz vagy, semmi több.

Gondolkozz!

2022. jan. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!