Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tudok eljutni egy...

Hogyan tudok eljutni egy pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Csóró egyetemista vagyok, és egyszerűen el vagyok keseredve.


Nem lenne mire panaszkodnom, élvezem amit tanulok, kolim, ösztöndíjam, jó jegyeim vannak, covid alatt gyakornok voltam ahova visszavárnak, egészséges vagyok, beszélek nyelveket, szeretek olvasni ezért valamennyire művelt is de....


De borzalmas a szociális életem, vagy inkább nincs is.....

Nincs egy barátom akire számíthatnék, se baráti társaságom, haverom is csak pár. Borzalmasak a szociális készségeim, szorongok, nem tudok egy ismeretlent megszólítani, vagy beszélgetni vele. Párkapcsolatra esélyem sincs, ez is frusztrál.


Esténként néha fiú létemre álomba sírom magam. Hányinger kap el és majdnem összeesek amikor látom hogy szaktársaim épp mennek közösen jól érezni magukat, vagy látom egy ismerősöm a párjával.


Egyszerűen csak egy olyan álom képben ringatom magam, hogy ha kiköltözök külföldre, minden jobb lesz, pedig tudom én is, hogy a problémáimat viszem magammal.


Hol tudnék segítséget kapni?



2022. jan. 16. 02:11
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom de szerintem ha bebeszéled magadnak hogy esélyed sincs kapcsolatra az nem segít! Nem kell görcsösen akarni ezt. Nekem az összes kapcsolatom akkor és ott alakult ki, amikor a legkevésbé számítottam rá. Az exemet mielőtt kavartunk volna ismertem. Kollégám volt, de nem is voltunk jóba, nem köszöntünk egymásnak. Míg egyik nap csak úgy találkozott a tekintetünk és elkezdtünk beszélgetni a semmiről tulajdonképpen. De mégis jó volt hallgatni. Aztán mondtam milyen kellemes hangszíne van, és nagyon zavarba jött. Onnantól kezdve már mindig mosolygott mint a tejbetök mikor taliztunk. A többit már sejted.
2022. jan. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%
A helyi családsegítőkben szokott lenni ingyenes segítségnyújtás.
2022. jan. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk az egyetemen van pszichológiai tanácsadás.

Én is többször magányos vagyok a félév során, örülnék, ha megszólítanának, beszélgetnének velem, elhívnának tanulni/szabadulószobába/táncolni, stb. Szerintem sokan vannak így, nyugodtan szólíts meg valakit, aki úgy tűnik, hogy egyedül van.

2022. jan. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Gondolj arra, hogy rengeteg ember van, aki szintén magányos és szorongó alapjáraton. Az Ő napjukat is bearanyozná egy kedves szó, egy néhány mondatos beszélgetés. Látod, hogy Te is erre vágysz. :)

Volt már, hogy boltban valami ismeretlennel beszélgettem 10 percet és örömmel az arcán köszönt el. Volt, hogy egy egyszerű zöldségesnél sorban állásnál, vagy egy váróteremben.

Most ebben a "maszkos korszakban" kicsit nehezebb az artikulációkból olvasni, de a szemek beszédesek. Kezdetnek én ezt javasolnám.

2022. jan. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!