Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyedül lehet élni?

Egyedül lehet élni?

Figyelt kérdés

30+ éves vagyok. Az ismerőseim egy pár év alatt teljesen kikoptak a mindennapi életemből, mert vagy messze laknak tőlem, vagy családosok lettek idő közben. Én pedig azon kaptam magam, h egyedül maradtam. Egy barátom, de még haverom vagy közelebbi ismerősöm sem maradt. Gyakorlatilag azon emberek köre, akiknek egyáltalán eszébe jutok konkrétan a 4 családtagomra zsugorodott, a szüleimre és a 2 testvéremre.

Én mindig is nehezen ismerkedtem, de amíg volt egy alap ismerősi köröm azért mindig jött 1-1 új ember az életembe, de mostanra senkim sem maradt. Sok ember a munkahelyén ismerkedik, de én egyedül dolgozom (amúgy szeretem a munkám), szóval ez az opció kizárva.

Arról már inkább nem is beszélek, h gyakorlatilag a párkapcsolat halvány reménye sincs meg így az életemben.

Sokszor gondolkodom rajta, h így egyáltalán minek élek? Dolgozom, tisztességesen megélek (nem vagyok gazdag, de mindenem megvan sztem, ami kell), de senkim sincs, akivel akár csak egy jót beszélgethetnék. Senki a világon nincs, akivel pl kiülnék egy jó italra valahová, vagy elmennénk egy moziba, komolyabb programról nem is szólva. Ennek így mi a franc értelme van? Iszonyatosan magányos vagyok és fogalmam sincs hogyan tudnék ebből kilépni.


2022. jan. 18. 18:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Lehet élni, ha valaki azt szeretné, de te nem, szóval tenned kell azért hogy ne így legyen. Eljárni helyekre, programokra, nyitni mások felé és haverkodni. Rengeteg kudarc és múló kapcsolat fog érni, de 0-ról amúgy se könnyű felépíteni új ismeretségi kört, szociális hálót.


Baromi nehéz? Igen, de a lehetetlentől messze van.

2022. jan. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem jársz el valami közösségbe? Én is magányos voltam, aztán elkezdtem járni közösségekbe és rengeteg barátom lett. Egyszer lementem pl. egy focipályára csak úgy, mert megláttam, hogy ott játszanak páran és megkérdeztem, hogy játszhatnék-e velük.
2022. jan. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Neten is lehet ismerkedni, barátkozni akár facebookos csoportokban is olyanokkal, akikkel hasonló az érdeklődési köröd. Írogatsz valakivel, aztán egy idő után megbeszéltek egy találkozót. Aztán lehet belőle bármi.
2022. jan. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Én 4 éve ezt csinálom és még nem haltam meg. Nagyon ritkán találkozom néhány "barát"-al de igazából nem élvezem, messze is laknak és nem nagyon hívnak már. Ha van valami hobbid abból ki lehet indulni, én pl. szeretem a bonyolultabb társasokat és néha elmegyek játszani klubba másokkal. Valamilyen szinten élvezem a magányt, ugyanakkor néha hiányzik a társaság - kb addig amíg meg nem kapom mert akkor pedig már menekülhetnékem van. Testépítést kezdtem még el, az sok időt elvesz (főleg mert sokat kell enni és főzni) és élvezem.
2022. jan. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora településen élsz? Mert a nagyobb városokban csomó programlehetőség van, ami kifejezetten ismerkedéssel kapcsolatos (habár most nem tudom ez a kovid téma mennyire tett be nekik), akár párkapcsolati-, akár csak haveri/baráti ismerkedésre vágynál. De szerintem lehet ismerkedni olyan programokon is, ami nem pont eköré épül, hanem mondjuk valami kézműves program, pl főzés, vagy borkóstolás vagy valami tanfolyam vagy hasonlók. Neten utána tudsz nézni, milyen lehetőségek vannak és ne legyél lusta elmenni :)
2022. jan. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Aztán persze az nem elég hogy összeismerkedtél valakivel/valakikkel, hanem utána azt a kapcsolatot tartani is kell, hívni őkt/őket ide-oda, másképp nem lesz belőle semmi komoly, szóval foglalkozni kell vele. (Előző voltam)
2022. jan. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat. Ahogy írtam is, nagyon nehezen ismerkedem. Pl régebbi munkahelyen dolgoztam együtt másokkal. Én simán szó nélkül végig dolgoztam valakivel egy napot, ha ő nem nyitott felém, mert ilyen vagyok. Nehezen kezdek el beszélgetni. Ha valakit kicsit már ismerek nincs gond, de amíg nincs meg egy alap, addig esélytelen, h én kezdeményezzek. Tehát pl ha elmennék egy bármilyen közösségbe, de senki se kezdeményezne, nem vonna be, akkor semmi értelme nem lenne, mert én nem tudok nyitni. Elég gáz tudom: itt a barom aki nem akar egyedül lenni, de nem tud ismerkedni. És ez a több évnyi egyre nagyobb magány során csak rosszabb lett. Sajnos ez van...
2022. jan. 18. 19:25
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezért lenne jó elmenned olyan programra ahol valamit konkrétan csinálni kell. Mert akkor már annyiból is kezdődhet beszélgetés, ha csak azt kérdezed a másiktól, hogy te már főztél ilyet? Vagy te szereted az olasz kajákat? Most csak írtam valamit :) a lényeg hogy ha lehet, ne eldöntendő kérdést tegyél fel, mert arra hosszabb választ kapsz, mint hogy igen vagy nem, és akkor arra tudsz esetleg valami mást is kérdezni.
2022. jan. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"de nem tud ismerkedni"

Félsz az elutasítástól, azért nem tudsz. Nem kell olyan komolyan venni az életet, ez egy színház. Képzeld, el, hogy színész vagy és a rendező azt a szerepet adta neked, hogy mindenkivel szóba kell állni, érdeklődni kell, kezdeményezni. Ha nem sikerül, semmi gond, holnap újabb próbanap kezdődik.

2022. jan. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
39 vagyok: egyedül rendezem a dolgaimat, dolgozom, van egy alapbetegségem, ami sokmindenben hátráltat. Igen, van családom, tesóm, így általuk 1-1 esetben segítség, de lényegében az életadta nehézségekkel egyedül nézek szembe.
2022. jan. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!