Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit lehet tenni a következő...

Mit lehet tenni a következő helyzetben? (A többi lent.)

Figyelt kérdés

Igyekszem rövid és tömör lenni.

Amikor még szakközépiskolába jártam, volt egy lány osztálytársam, Vivien, akivel jó volt a viszonyunk, de nem volt közöttünk semmi "szerelem". Bár néha úgy tűnt, hogy nyitott lenne egy párkapcsolatra, mondta is egyszer, hogy "szívesen járna a Petivel", de én hülye, úgy tettem, mintha nem is hallottam volna, amit mond, pedig teljes mértékben másként alakult volna a jövőm, ha pozitívan reagálok akkor rá.

Teltek az évek, és még 2012-ben összejött a szóban forgó lány egy nála évekkel idősebb rendőrrel, akivel a mai napig is együtt vannak.

Nálam pedig még olyan 2018-2019 körül elkezdődött egy máig is tartó időszak, amikor is rendszeresen álmodok Vele, különböző élethelyzeteket, szituációkat élünk át együtt, miközben én fülig szerelmes vagyok belé. És ő is mutat "hajlandóságot/nyitottságot" felém álmaimban, mintha szeretne.

Mindezen álmok hatására írtam számára tavaly februárban egy amolyan "szerelmes levelet" Facebookon, amire természetesen kedvesen, de hárítóan reagált, mert mégiscsak van párja nagyjából 10 éve.

Megértettem, és amennyire tudtam, elfogadtam a válaszát.

Viszont ennek hatására csak egy rövid ideig múltak el a furcsa, vele kapcsolatos álmok.

Többek között, legutóbb éjjel is Ő szerepelt álmaimban. "Ott" néha közel kerültünk egymáshoz, néha pedig távol, és minden apróbb, képzeletbeli/álombéli nézeteltérésnél nagyon rosszul éreztem magam. És egyszer csak felzendült ez a két Kárpátia dal, persze csak a fejemben:


"Mint egykor Erdély meghajszolt határán

a fölriasztott utolsó bölény.

Úgy állsz most népem, oly riadtan, árván,

Búd vadonának reszkető ölén."


(Magyar Ének)


Illetve:


"Mint száműzött, ki vándorol, sűrű éjjen át

Vad fergetegben nem lelé vezérlő csillagát

Az ember szív is úgy bolyong, oly egyes egyedül

Úgy tépi künn az orkán mint az önvád itt belül"


(Hazám, hazám)


Azonnal éreztem, valahogy, valahol illik rám ez a két zene-részlet.


(Persze, tudom, hogy a saját hibámból tartok most itt, ahol vagyok.)


2022. jan. 24. 18:21
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja, elfelejtettem leírni, hogy 28, lassan 29 éves vagyok.
2022. jan. 24. 18:22
 2/2 anonim ***** válasza:

Ne fuss olyan szekér után, amelyiknek a kocsisa nem akar felvenni!

Ezek az álmok csak azt jelentik, hogy nem tudod a lányt kiverni a fejedből, de semmi kecsegtetéssel nem szolgálnak a vele való közös jövővel. Az iránta való gondolkozás helyett nézz más leányok után. Éppen benne vagy a korban, hogy így tegyél.

Sok sikert!

2022. jan. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!