Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csináljak ha már idegileg...

Mit csináljak ha már idegileg nem bírom az iskolát?

Figyelt kérdés

Gimnáziumba járok, de nagyon rosszul érzem magam. Barátaim egyáltalán nincsenek, sőt még olyan sincs, akivel elvagyok, csak arra vagyok jó, hogy házit adjak nekik, de amúgy lenéznek, és kibeszélnek a hátam mögött. A nagyobb probléma, hogy sulin kívül sincs egyáltalán senkim, tehát a szüleimen kívül nincs kire támaszkodnom a bajban. A napom így néz ki: tanítás előtt 10 perccel beérek, végigülöm a napot, tanítás végén hazamegyek. Ennyi, semmi program, hétvégén sem, annyira magányos vagyok.

Tanítási napokon általában hányással indítom a napot, mert a stressz ott jön ki.


Fiú



2022. jan. 28. 21:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Keresetek a szüleitekkel egy másik gimit, és próbálj nyitni az emberek felé, tudom ez nehéz szóval lehet egy jóttenne ha beszélnél pszichológussal.
2022. jan. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
Kerdező, van sejtesed h miért nem barátkoznak veled?
2022. jan. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%

Mi az oka, hogy szerinted lenéznek?

Egyébként egyáltalán nem biztos, de akinek kevés az önbizalma sokszor be is beszéli.

Otthon minden rendben van?

Olyan tevékenységet kéne találnod, amiben feltőltődsz és erőt ad - egy hobbi vagy bármi, ami kikapcsol, és építi az önbizalmad

2022. jan. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%

Same. "végigülöm a napot, tanítás végén hazamegyek" ezt még én is ugyan így fogalmaztam volna meg...

Ha akarok dumálhatunk, én gondolkodtam már esti iskolán is. Ott heti 9-10 óra, nem 30-35.

2022. jan. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Beteg voltam ősszel, kértem több embertől a leckét, egyszerűen senki nem küldte el, a tanárok meg még engem csesztettek, mert olyan nincs, hogy valaki nem kapja meg senkitől. Nagyon utálom az életem, mert senkinek nem ártok, sőt még én bűnhődök, és mindenki ellenem van.
2022. jan. 28. 21:24
 6/17 anonim ***** válasza:
74%
Először is keress valami hobbit.Biztos van valami amiben te is jó vagy. Ez akár kiinduló pont is lehet,hogy tudj barátkozni. Mindenképpen beszélj valakivel erről akiben megbízol,lehet anya,apa,mama akárki. Lehet érdemes lenne egy pszichológust is keresni,aki segít helyreállítani az önbizalmad. Próbáld meglátni magadban kívül s belül a jót,és ezt mantrázd magadnak.
2022. jan. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
A hármas tanácsát is érdemes megfogadni. Tudom milyen ez,én is átéltem nemrég. Az éltessen,hogy lesz ez jobb is.
2022. jan. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Régen volt hobbim, de ott is semleges volt mindenkivel a kapcsolatom. Pedig semmi olyan nincs bennem ami miatt ne lehetne velem barátkozni.
2022. jan. 28. 21:29
 9/17 A kérdező kommentje:

Itthon minden rendben.

Régen volt önbizalmam, itt ment tönkre középsuliban.

2022. jan. 28. 21:30
 10/17 anonim ***** válasza:
48%

Szóval…azért stresszelsz, meg hánysz, mert…miért is? Nem értem.

Jaaa, nem beszélgetsz óraközi szünetekben…hmm, érdekes.

Tudod 5 év múlva, mikor egyetemre fogsz járni és szintén lehetséges hogy nem lesznek barátaid (mert ott se xarjak le se egymást az emberek, főleg ha nem kolisok), vagy 10 év múlva, mikor családod lesz és babát vár a feleséged, már kuuuuurv*ra nem fog érdekelni, hogy a csicska osztálytársaid annak idején nem haverkodtak veled.

És kuuuuurv*ra fogod bánni, hogy 10 évvel ezelőtt a reggeleidet a budi felett töltötted, mint egy kisgyerek, mikor abban az időben family guyt is nézhettél volna a telefonodon.


Elhiszem, s*ar, hogy kihagynak. De a legjobb gimis barátságok 80%-a is tönkremegy előbb vagy utóbb. Ahogy az egyetemi is, úgy 50%-ban. Én 5 év gimi és 5 év egyetem, valamint 8 év kollégium után és hajdanán nagy baráti körrel rendelkezőként mondom ezt.


Nem ez határozza meg az életed alakulását. Azt TE formálod.

Lehet, hogy a következő félévben ugyanúgy hányni fogsz. A lényeg az legyen, hogy napról napra változtass kicsit. Elég annyi is, ha csak fele annyit hánysz, mint korábban, vagy fele annyit sírsz, fáj a hasad.

Csak csökkenjen ez az érték.

Vezethetsz akár róla naplót is.

Az elejébe írd fel a céljaid. Aztán napról napra nézd, történik e változás és ha igen, mi lehetett az oka. Írd fel csak azt az adott naphoz, hogy mi volt jó. Elég annyi is, hogy jó helyet kaptál a buszok, vagy helyes választ adtál kémián. Rosszat soha ne írj le!

2022. jan. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!