Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Össze fogok idegileg roppanni...

Össze fogok idegileg roppanni mit csináljak?

Figyelt kérdés

20/F


Nem tanulok jól, érettségezni fogok 1 év múlva. Azt mondják, hogy menyjek dolgozni iskola mellett hogy legyen pénzem, de ha nincs munka mi a büdös k***a hétszent****t csináljak. Meg fogok őrülni. Nem rosszak a szüleim, igazán megkapom amit akarok de mit csináljak? Már depressziós is vagyok. Elvesztettem a haveromat, nincs senkim csak a szüleim és akkor is én vagyok a fekete Bárány a házban. Nem bántom őket igazán jobb szülőket nem kaphattam volna de néha sok amit csinálnak. Nagyon nehéz korszakot élek át. A nagyapám is múltkor olyat mondott hogy dögöljél meg mer hogy nem mentem ki segíteni a kertbe. Nem bírom már, ez már sok.


Bocsi de ki kellett hogy beszéljem ki magam.


Vélemény?

Köszi a válaszokat.


2018. máj. 1. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Sírok :DDD
2018. máj. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
A cigánylány probléma most nem áll fent? Még hányszor irod ki ezeket. Én is dolgozni küldenélek ha 20 évesen még az érettségi se lenne meg,20 évesen már egyetemre járnak az emberek. :O
2018. máj. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Vélemény?


1. Ha érettségizel majd, figyelj a helyesírásra. Nem menyjek hanem menjek.

2. Nagyapádat ne vedd komolyan. Mérgében mondta, nem gondolta komolyan. Amikor mérgesek vagyunk mondunk olyanokat amit nem gondolunk komolyan (Pl: megöllek ha megeszed a csokimat!" )

3. 20 évesen már meg kéne lenned az érettséginek. Nem írtad miért csak 21 évesen fogod letenni, gondolom megvan az oka. De ha nem a láblógatás az életcél akkor elmehetsz dolgozni. Vannak munkalehetőségek ahol szállást is biztosítanak.

2018. máj. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3. Válaszoló: 1. rosszul mennek az éveim, 2. 3+2 éves iskola
2018. máj. 1. 21:56
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

az nem jogos, hogy azt mondtak, dogolj meg, de az, hogy elvarjak, hogy kimenj segiteni, az igenis jogos, ha mar ok tartanak el 20 evesen, te meg csak nyekeregsz a szgep elott :D

kicsit embereld mar meg magad, 20 eves vagy, himnemu, meg van mindened otthon, mit sir a szad? dolgozni akar meg diakmelora is elmehetsz, mivel van jogviszonyod. ne mondd mar, hogy nincs semmi, mert lehidalok.


csak a pelda kedveert itt egy diakszovetkezet munkakinalata:


[link]

2018. máj. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
2. Én is 20 vagyok és még nem egyetemre járok, ugyanis szakmát tanulok, nappali tagozaton..Sőt, még jövőre is itt maradok a ráépülésen és csak azután megyek egyetemre. Most szégyellnem kéne magam? :(
2018. máj. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Vélemény?


1. Sok gyerek van, aki nem jó tanuló, különféle okokból kifolyólag. (Nem is lehet mindenki az.) Akkor találj magadnak vm szakmát, ami érdekel, amit szívesen végeznél, mert akármennyire is rühelli az ember, de dolgozni kell.


2. A 'brigádára' (:DDD) mégsem mentél aztán? Akkor mégiscsak lehet a munkamorálodban kivetni valót találni, hiszen ha jól tudom, előző kérdésedben az (is) volt a panaszod, hogy nagyapád bement reggel és keltegetett, hogy menj már - akkor annak annyi?

Lehet nem véletlenül morognak? Se otthon, se máshol nincs kedved dolgozni?


3. Miért élsz át nehéz korszakot?

Mert 20 évesen azt írod, jövőre fogsz érettségizni? Miért nem most? Ha lógtál stb. és nem engednek érettségire, otthon nem segítesz, dolgozni nem mész, akkor talán nézz már magadba.

A felét a sztorinak minimum elhallgatod.

A szüleid normálisak (jó, a cigánylányt megvétózták :D), mindened megvan, magad mondod, te meg kb semmit nem teljesítesz viszont. Nem gondoltál még arra, hogy veled van a baj, és nem kéne ennyire komolyan venni magad?!

2018. máj. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
hát nyilván szedd össze magad menni fog... akarat kérdése.. és ne legyél depressziós, mindenkinek vannak gondjai hidd el.. de az élet azért ad ennyi gondot hogy megerősödj és amég nem a tied a világ összes problémája addig maradj erős. Ez most egy ilyen időszak , de lesz jobb is csak tegyél te is érte. És nem vesztünk el barátot csak megtanuljuk kik az igaziak! Találsz jobbat mégha nehéz is elhinni
2018. máj. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha nappalin tanulsz, akkor tudsz menni diákmelóra, főleg nyáron, de egész évben van lehetőség 18 év felett dolgozni, pl gyárakba is mindig kérnek diákot.

A tanulás... mik a céljaid? Nem muszáj egyetemre menni, tanulj meg jól egy jó szakmát, ami igazán érdekel és helyezkedj el abban. Sőt gyakorlatra is mehetnél a kötelező iskolain felül, amiért talán pénzt is kapsz. A szüleid id jobban fognak értékelni, és ha nem is megy a tanulás, de legalább látják rajtad, hogy érdekel, az asokat tud dobni a kapcsolatotokon.

A baráti köröd is valamelyest rajtad múlik, ha van hobbid, érdeklődési körödben csak találsz embereket, akikkel lehet barátkozni.

2018. máj. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!