Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy dolgozzam fel hogy...

Hogy dolgozzam fel hogy elveszítettem anyukámat, és apukám is halálos beteg?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, anyukámat egész kicsi koromban, 1. osztályosan veszítettem el agyvérzésben. Apukám 80 éves, rákos beteg. Próbálok vele minél több időt tölteni, de kimozdulni nem nagyon tud, és a beszélgetés sem elég könnyű a kora és a természete miatt.

Én egyetemre járok, és a testvéremmel és az ő családjával élek együtt ameddig le nem diplomázok és találok magamnak albérletet, de tudom hogy nekik is teher vagyok, nem sokat beszélünk, ezért igyekszem minél előbb elköltözni.

Próbálom magam lefoglalni a tanulással, mellette dolgozom, de állandóan gyötör és kínoz édesanyám és a szerető családi fészek hiánya.

Barátom csak kevés van, ők sem annyira állnak hozzám közel, van egy pasim is akire próbálok lelkileg és szeretethiány miatt támaszkodni, de igyekszem nem terhelni és kimutatni, de ő is inkább el van egyedül, keveset találkozunk, én pedig csak gyötrődöm a szeretetéhségben.

Borzalmas látni körülöttem hogy szeretik a szüleik a barátaimat, én pedig soha nem számíthattam a szüleimre lelki támasz vagy bármi egyéb terén, mindent magamnak kellett megoldanom.

Hogyan tehetném magam rendbe lelkileg?


2022. jan. 30. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom melyik egyetemre jársz, de szerintem minden egyetemen elérhető pszichológiai tanácsadás. Szerintem egy ilyenre érdemes lenne ellátogatnod.
2022. jan. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
Nekem sem el senkim, nagyszulok se, senki. Annyi h nekem mar megvan az albi meg sok haverom van. Az h ki h dolgozza fel az egyeni. Ez van menni kell tovabb
2022. jan. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

elfogadással.

elfogadod, hogy a jelenlegi életedben egy magányos periódus van.


és ez a kapcsolatod meg szerintem egy fos, nem pedig egy ideális férfi női kapcsolat.

ezt felszámolnám, mert a leírás alapján ez haszontalan és céltalan.


amúgy pedig ilyesmin mindenki átmegy általában 40 éves kora körül...hogy meghalnak a szülei.

a lényegi különbség az esetedben, hogy te a felnőtt életed elején kell ezt átéld, egzisztencia nélkül, kiszolgáltatva, másokra utalva.

kellemetlen szitu, de én kitartást kívánok neked.

2022. jan. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
11%
Keress egy megbízható társat, akivel harmonikusan éreznéd magad. Törekedj arra, hogy,saját családod legyen férjed, gyerekeid. Szerintem az lenne gyógyír neked.
2022. jan. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1. Válaszoló tanácsa a legjobb. Mellette a meditációt ajánlanám ( a netflixen érdemes megnézni headspace sorozatot abban elmondják, hogyan kezd el teljesen spiritualitás mentesen szerintem) éd beszélges valakivel erről akivel tudsz. Tesóddal tudsz beszélni erről. Nagyon nehéz ez a dolog, sajnálom ezt a helyzetet amiben vagy!
2022. febr. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért az pozitívum, hogy van testvéred és jó a kapcsolat.

Apukád él még, próbálj vele lenni minél többet!

Majd akkor lesz igazán jó, ha lesz saját kis családod, saját férjed/ feleséged (nem tudom, hogy férfi vagy, vagy nő) és saját gyereked.

2022. febr. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!