Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyedüli szorongás, kinek...

Pckokoka kérdése:

Egyedüli szorongás, kinek hogy sikerült kitörni?

Figyelt kérdés
29/F Szóval a problémám..Jó munkahelyem van, munka mellett tovább tanulok, fejlesztem magam. Sportolok, vannak barátaim, szerető családban élek. Nem igazán lenne okom panaszkodni. Viszont szakítás után, mindegy mennyi idő telik el, belebetegszem a magányba, akkor érzem hogy élek amikor van akivel megoszthatom az életem. Ha egyedül vagyok mint most hónapok óta, teljesen erőtlen vagyok. Egyedül érzem magam, pedig nem vagyok egyedül! Szeretek olvasni, túrázni, kapcsolatban sem csimpazkodom a másikra 0-24 ben , elfoglalom magam, de ilyenkor semmi örömöt nem érzek. Úgy döntöttem elmegyek dokihoz, beszélgetünk most már 2 hónapja, vannak gyermekkori minták, stb amit elemzünk.. Ő azt mondja nem vagyok kapcsolat függő, de az tény hogy teljesen a mástól teszem magam értékessé, akkor van nagy energiám.. Egyébként ilyenkor nem keresek görcsösen valakit csak hogy legyen valakim.. Egyenlőre nem találok kiutat, halomra olvasom az önismereti könyveket, próbálkozom meditációval mindent amit írnak, de semmi. Ha volt valaki ilyen helyzetben és talált megoldást, azt szívesen elolvasnám. Szóval, sport, szerető közösség, hobbi nekem nem segít.

2022. márc. 1. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ez kodependencia, akkor is, ha a doki azt mondja, hogy nem az. Ha attól tartod magad igazán értékesnek, hogy van egy párod, akkor társfüggő vagy. A társfüggőség nem szégyen, én pl. egész életemben a párkapcsolataimnak rendeltem alá magam. Most pár hónapja érzem azt, hogy leküzdöttem ezt a késztetést, hogy találjak valakit. Persze el is döntöttem, hogy most pár hónapig nem ismerkedek, nem randizok semmiképp(!). Eleinte rossz volt, aztán lassan megnyugodtam. Közhely következik: Rájöttem, hogy én vagyok az a valaki, akire végig vártam. Hoppá! :D Én nem jártam pszichológushoz, csak egy buta kis lifecoach programot csináltam végig, de azt mondom, hogy még talán az se feltétlen kellett, mert nekem a belső gyermek meditáció adta meg azt, hogy értékelni tudjam magam. Visszamentem a gyerekkori kellemetlen élményeimhez és a felnőtt énem “odaállt” a pici énem mellé a bajban és ha most eszembe jut az emlék, akkor már úgy idézem fel, hogy “ott vagyok magammal”, és ez nagyon megnyugtató. Jelenleg nem keresek társat, sőt el se tudom képzelni, hogy ugyan kire kapnám fel a fejem így, hogy szépen kikerekedett az életem. A nyugalomra törekszek, egyszerűségre, egyensúlyra, nem kiugróan szuper jó élményeket hajszolok meg nem a boldogságot hajszolom, hanem csak lazán elégedett vagyok az amúgy nem tökéletes, de számomra megfelelő életemmel. Ennél jobb receptet nem tudok. :) 34/N
2022. márc. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen a belső gyermek szóba került nálam is.. Arról is olvastam.. De nekem annyira nehéz, beszélnem a benső gyermekemhez...full hülyének érzem magam, és kérlek ne vedd magadra! Csak az ilyen dolgok nagyon távol állnak tőlem..de lehet akkor próbálkozom ezen az úton újra elindulni. Köszönöm a válaszod.
2022. márc. 1. 18:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez az elme játéka. Amit elképzelsz egy ilyen meditációnál, bárhogy is néz ki, az mind teljesen rendben van. A gyerekkori élményeink nagyon nagyon fontosak és meghatározóak. Van, aki több alkalom után is csak addig jut, hogy sír, ha meglátja a kicsi ént. Van, akitől elfordul, kellemetlen élményként éli meg. Hetek-hónapok is eltelhetnek, mire újra kész lesz az ember, hogy megpróbáljon egy ilyen “utazást”, mert baromi megterhelő tud lenni.

Szerintem a férfiaknak nehezebb lehet, mert el van várva, hogy kemények legyetek, a lelkizős dolgokat cikinek tartják a faszagyerekek, az “igazi” férfiak. Gyakran bele van nevelve a fiúkba, férfiakba a szégyen érzése, ha egyáltalán érzésekről mer beszélni. Bár ez általánosítás, de szerintem nagyon is valós probléma.

Eközben meg baromi nehéz odaállni a kicsi én mellé és megnyugtatni, hogy ott vagy vele, amikor pl. valaki épp ordibál vele, vagy éppen retteg, vagy bármi miatt sír. Szürreális élmény. Én is furcsállottam ezt az egészet, amikor először próbáltam, de aztán hagytam magam és tök jól sült el. :)


Egyébként 3 alkalommal csináltam mindössze ezt a meditációt, először csak sírtam, aztán “megfogtuk egymás kezét”, harmadjára pedig újra átéltem vele a legrosszabb élményeket, amik “előugrottak” és mindegyiknél mellé álltam és a vállára tettem a kezem. Nem is volt igazán beszélgetés. Pl.:Cinkos nevetés, miután a nővérke bunkó volt velem a kórházban.


Ez egy gesztus önmagad felé, hogy felnőttként elismered és hitelesíted azt, hogy amikor kicsi és gyámoltalan voltál, akkor jogosan érezted magad rosszul azokban a bizonyos esetekben.


Bocs már, hogy ennyit írtam, én se vagyok egy nagy spiriboszi, ami most annyira divatos, de ez nekem bejött. :D

2022. márc. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ne viccelj, én köszönöm hogy ezeket elmondtad, sokkal érthetőbb mint a könyvekben! És jó tudni hogy lehetséges ebből kijutni! Szuper emberek vesznek körül, de nem tudnak mit kezdeni vele ha beszélek a szorongásomról csak mert egyedül vagyok.. Bennük ilyen nincs.
2022. márc. 1. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!