Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tanuljak meg egyedül...

Hogyan tanuljak meg egyedül lenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azzal a problémával küszködöm már évek óta, hogy sajnos képtelen vagyok egyedül lenni. És most nem a szingliségre gondolok. Állandóan zaklatom a páromat, a barátaimat és nagyon könnyen kötődni kezdek vadidegen emberekhez azért, hogy gyakorlatilag soha ne kelljen egyedül lennem. Természetesen én sem vágyom állandóan a szociális érintkezésre, de amikor a szeretteimnek dolga akad, én pedig egyedül maradok magammal úgy érzem, megbolondulok. Ha nem keres senki messengeren, vagy esetleg máshol borzasztó értéktelennek és elveszettnek érzem magam. Pedig tudom jól, hogy az embernek lehet dolga, és nem teheti meg, hogy állandóan a másikkal foglalkozzon. Egyszerűen gyűlölök magammal lenni, állandóan figyelemre és szeretetre vágyom, különben egy senkinek érzem magam. Ezt persze próbálom leplezni, hogy a számomra fontos embereknek ne tűnjön fel de már egyre kevésbé tudom tartani magam. Úgy érzem, teljesen szét vagyok esve egyedül. Mit tudnék tenni, hogy ne mások szeretetétől és jelentététől függjek, hanem magammal is képes legyek jól érezni magam? 22/L

2021. jún. 10. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
38%

Szia!

Az ember a magányhoz nagyon nehezen szokik hozzá. Rengeteg időt el kell tölteni egyedül, hogy oda juss, hogy elvagy magaddal is. Valószínűleg téged sokan szeretnek és alap esetben sok törődést kapsz. Ezért éled meg olyan rosszul, ha épp senki nincs veled. Sajnos erre nincs egy konkrét recept, hogy mit tudsz csinálni ellene. Olyankor próbáld meg lekötni magad valamivel, hogy ne a magánnyal törődj.

2021. jún. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Pszichológus. Elég nagy baj, hogy nem szeretsz magaddal időt tölteni.

Egyébként történt valami régebben, hogy így utalod magad?

2021. jún. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos mások utáltak engem :D :(
2021. jún. 10. 12:08
 4/6 anonim ***** válasza:
És ettől te is elkezdted utálni magad és kell a megerősítés a szeretteidtől?
2021. jún. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Pszichológus segítségével.
2021. jún. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálam pont az ellenkezője van...Én meg utálok emberek közelében lenni
2021. jún. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!