Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerintetek mi a baj velem?...

Szerintetek mi a baj velem? És mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hol kezdjem... szóval, azt kell tudni, hogy nagyon rossz 1 éven vagyok túl. Sok csalódás ért a családommal, párkapcsolatokkal, barátaimmal kapcsolatban, amiket most nem részleteznék, de elég komoly dolgok történtek. Azóta van egy párom, vannak új barátaim, a családom még mindig nem oldódott meg, de ezt csak a tágabb (tehát szüleim testvérei, es az ő családjuk) okozza. Na mindegy, a lényeg, hogy hiába tudom, hogy nem vagyok egyedül, mégis magányosnak érzem magam. Mostanában a párommal sokat veszekedünk, és emiatt néha úgy érzem már nem szeret, hiába van velem mindig, és próbál segíteni. Igaz erre rátesz, hogy sokan elhagytak, magasrol tettek rám, mikor szükségem lett volna rájuk, és emiatt nem is nagyon érzem magam már szerethetőnek. Szóval így összességében ezek miatt, folyamatosan szomorú vagyok kb, rengeteget sírok, alig van étvágyam, aludni is csak nehezen tudok, sokat vagyok fáradt... és ezekkel gondoltam, hogy még kibírom. Viszont egy ideje, azt érzem a barátomon, hogy neheztel rám, és sokszor megfordul a fejemben, hogy jobb lenne neki is és mindenkinek nélkülem. Ráadásul pár napja sokszor felmerül bennem az öngyilkosság gondolata... de közben érzem, hogy nem akarom, és nem is tudnám megtenni, szóval élni akarok, es egyáltalán nem akarom, csak pl ha magas helyen vagyok, elképzelem, hogy mi lenne ha most leugranék innen, vagy ha begyógyszerezném magam, es ilyenek.... es ilyenkor valami nagyon fura erzest erzek, amit nem tudnék leírni... de nem akarom megölni magam, eszemben sincs, csak ezek igy eszembe jutnak, es nagyon megijeszt, hogy egyaltalan hogy tudok gondolni ilyenre? Az jutott eszembe, hogy lehet hogy depresszios vagyok, de nem tudom... szerintetek?


Bocsi, ha hosszú lett.

18/l



2022. márc. 30. 16:59
 1/5 anonim válasza:
100%
Átérzem a problémádat. Én is pont ugyanilyen helyzetben voltam, csak én vagdostam magamat, és komolyan terveztem hogy megölöm magam. Nem igazán tudom megmondani mi hozott ki belőle. Egyszer csak rátaláltam egy új hobbira, és amíg azt csináltam minden rossz csak úgy eltűnt a fejemből.
2022. márc. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem depressziós vagy. Amikor olyat gondol az ember, hogy másoknak jobb lenne nélküle, az nem jó. Elvileg mások majd szólnak, ha úgy érzik, hogy jobb lenne nekik nélküled, ez nem a te problémád. Azzal kell foglalkoznod, hogy neked jobb lenne-e valaki nélkül és azzal megszakítod a kapcsolatot.
2022. márc. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Látatlanban nem akarlak diagnosztizálni, de szerintem jól érzed, gyanús, hogy ez tényleg depresszió. Jó lenne pszichológushoz fordulni, még akkor is, ha esetleg nem az.
2022. márc. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

Nem csak neked rossz az életed... Én 25 (nemsokára 26) éves vagyok, SOHA semmilyen párkapcsolatom nem volt, hiába próbálkozok 15 éves korom óta. Minden lány gyűlöl, szörnyetegnek tart pedig mindenkivel kedves, megértő, segítőkész és barátságos vagyok. Már régóta szenvedek, de nemrég egy halvány reménysugár felcsillant, amikor egy volt osztálytársamtól olyat kaptam amit eddig senkitől: kedvességet. Aztán mire beleéltem magam hogy talán végre lesz egy lány aki kedvel és akibe őszintén beleszerettem, jött a pofon menetrend szerint: nem fog velem találkozni mert már van barátja, és többet nem láthatom.

Már nem szeretném megérni a 26 évet. Elég volt.

2022. márc. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Àtérzem,énis volt hogy többször gondoltam ilyenre ,főleg mostanában (23 vagyok..) Próbálj ne annyira a rossz dolgokra fókuszalni tudom nehéz de probald meg. Vagy foglald el magad nézz egy jó sorozatot,ülj be valakivel egy kavera,vidd el setalni a kutyad már ha van..De a lenyeg hogy ne egyedul őrlődj magadba mert felemeszted magad.Az elmúlt sz*r egy évet meg sírd ki valakinek .
2022. márc. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!