Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Milyennek kellene lennem...

Milyennek kellene lennem ahhoz, hogy én is részese lehessek ilyen összeülős baráti társaságoknak? Ők hogy csinálják?

Figyelt kérdés

[link]


Facebook-on nagyon sok ilyen (szinte kivétel nélkül) diplomás, jó megjelenésű, sikeres fiatal képei között látok olyan képet, ahol 10-15 baráttal az asztalnál boldogan és szépen mosolyognak mint valami szekta.

És ami érdekes, hogy közöttük sose látok csúnya embert. Szinte az összes ilyen fotó stock fotónak is beleillene.


Nyilván költői a kérdésem, mert tudom, hogy ilyen baráti társasághoz jól kinéző, okos és attraktív személyiségnek kellene lennem, de cáfoljatok meg ha nem így van!

Amúgy sose tudtam barátkozni, de ez a gátlás, önbizalomhiány és a rossz kommunikációs képességem miatt van valamint amiatt, hogy mások sose érdeklődtek irántam és amikor kezdeményezni próbáltam is levegőnek néztek.


Ti vágytok arra, hogy ilyen társaság tagja legyetek?



2022. ápr. 2. 21:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Volt több ilyen társaságom, semmi varázslat nincs benne, emberek vagyunk, évfolyamtársak, barátok, stb...
2022. ápr. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Anonymus12356534 ***** válasza:
96%

Én egyedül arra vágyok hogy ne szemét eberekkel legyek körül véve akik kihasználják a másikat a saját érdekük miatt.


"Amúgy sose tudtam barátkozni, de ez a gátlás, önbizalomhiány és a rossz kommunikációs képességem miatt van valamint amiatt, hogy mások sose érdeklődtek irántam és amikor kezdeményezni próbáltam is levegőnek néztek." - Ebben hasonlítunk.

Ha van kedved szívesen beszélgethetünk ha írsz.

2022. ápr. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%
Te már megint a "csúnyák sikertelenek" kérdező vagy? :D
2022. ápr. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%
NYugodtan pontozzatok le suttyók, ettől még a kérdező századjára rinyál itt.
2022. ápr. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Mi is szoktunk ilyesmiket csinálni. Objektíven nézve nem tartom szépnek minden barátom. Még okosnak sem. Talán azért szeretek velük lenni, mert nincsenek komplexusaik, nem szégyellősek, nem undokok azzal, aki jobb náluk, őszintén örülünk egymásnak akkor is, ha épp más előrébb tart, mint mi... És ami a legfontosabb, a baráti köröm aktív. Napi szinten beszélünk, van egy csoportunk, ahol minden nap történik valakivel valami, reagálunk egymás dolgaira, poénkodunk. Mindenki kipotyogott, akit eleinte örömmel láttunk, aztán szart a fejünkre és csak némán kukkolta ezeket a beszélgetéseket (vagy azt sem). Engem baromira irritálnak a passzív tagok. Az nem baráti társaság, aminél évente egyszer sikerül nagy nehezen összekönyörögni egy összejövetelt és az idő nagy részében mindenki passzív meg van elvan, mint a befőtt.


De másoknál biztos máshogy működik ez, szóval ezek csak az én preferenciáim.



Amúgy mi nyitottak vagyunk, például újévkor nem volt semmilyen bulitervünk és teljesen random találtunk az egyik erre alkalmas oldalon egy házibulit, ahova elmentünk. A házigazda csajszi azóta a társaságunk aktív tagja, úgy passzol közénk, mintha mindig is itt lett volna. Ilyen alapon nyitottak vagyunk barát barátjára és betévedő barátságos emberekre is. Akár rád is. 🙃

2022. ápr. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
Az ilyen emberek rohadtul ráérnek. Valóban vagy még diákok, vagy valami aktatologató látsza tmelót végeznek, amiben nemtudják kiélni fölös energiáikat és elmennek valahová csapatban ökörködni.Egyébként ez ritkán valódi barátság. Felszínes emberek összeröffenése általában,akik kíváncsiak a legújabb pletykákra, amolyan mindenlében kanál tipusok és hát ki kell tenni a kirakatba, milyen sok barátjuk van.
2022. ápr. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

#6

Nálunk pl a társaság fele mérnök/fejlesztő, évfolyamtársak voltunk többnyire és együtt maradt a csapat azóta is.


Fölösleges kitalálnod idétlen narrációkat másokról, amikkel magadat untathatod.

2022. ápr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
26%
Ezek többnyire fake emberek. Felszínesek, magamutogatók, sznobok.
2022. ápr. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, nekem sem volt baráti társaságom szinte soha.

F

2022. ápr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A baráti társaságok középiskolában alakulnak ki, ugyanis az iskolakötelezettség eleve megszab egy keretet, amiben a fiatalok mozogni tudnak. Erre rásegít az is, hogy osztályok vannak, ahol ugyanazokkal az emberek vannak összezárva napi 5-6 órában, négy-öt éven át. És még nem is beszéltem a hatosztályos gimnáziumokról. Az egyetem után szinte senki nem tartotta a kapcsolatot senkivel. Mindenki visszatért a gyökerekhez, és a gyerekkori, középiskolai haverokkal lóg.


A kép, amit belinkeltél lehet akár egy munkahelyi iszogatás is, ami elég gyakori az olyan munkahelyeken, ahol irodai munkát végeznek és sok a hasonló korú.

2022. ápr. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!