Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Kínos ha egy 30 éves férfi...

Kínos ha egy 30 éves férfi egyedül megy erre-arra ahova párok, baráti társaságok szoktak?

Figyelt kérdés

Hosszú párkapcsolatommal együtt a barátaimat is elveszítettem. Nagy vita volt az exemmel és mellé állt mindenki, mert kettőnk közül ő a jobban kereső, az ismertebb, a jobban kereső, akivel érdemes jóban lenni. Volt “barátom” aki a szemembe megmondta, hogy azért nem barátkozik velem tovább, mert a felesége arra hajt, hogy üzlettársak legyenek az exemmel. Nem is voltak barátok ezek, csak legalább volt valakikkel menni ide-oda.

Hosszú önsajnálat után (hónapokig ki se tettem a lábam) arra jutottam hogy el kéne mennem mindenhova ahova eddig jártunk. Moziba, strandra, falmászásra, túrázni, stb.

Szerintetek mennyire veszi ki magát furán ha mondjuk megjelenik a strandon és egyedül eltölt egy napot egyedül egy férfi? 99,99%-ban párok, családok vannak pl ilyen helyeken. Nem akarom hogy valami perverz, bolond embernek nézzenek mások. És ha befizetek a szokásos horvátországi nyaralásunkra? Mennyire tartanátok gázosnak hogy egyedülállóként ott városnézek meg strandolgatok?

Párom nem valószínű, hogy lesz még valaha, az előző is komoly kompromisszumokat kötött miattam (cukorbeteg, crohn beteg, szívritmus zavaros vagyok!) Amúgy se vagyok egy jóképű férfi, ilyen betegségek mellett meg nem sok esélyem van párt találni, még saját magamnak is sok néha ez a betegeskedés!



2019. febr. 15. 08:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Dehogy kínos, ne viccelj. Nyugodtan érezd jól magad. Menj, ahová csak szeretnél.

Nekem van párom, de ha valahová szetetnék elmenni, ahová a párom nem szívesen jönne, mert nem érdekli, megyek egyedül. Így azt csinálok, amit akarok, nem kell senkihez alkalmazkodnom. Van az egyedüli programnak jó oldala is.

A betegségek, amiket felsoroltál nem olyan dolgok, amik kizárnák egy kapcsolat lehetőségét.

Mégis milyen kompromisszumokat kötött a feleséged, hogy a betegségeid miatt ilyen nehéz volt veled az élete? Erre tényleg nagyon kíváncsi lennék, mert nem tudom elképzelni, hogy a betegségeid ennyire nagyban befolyásolták az ő életét.

2019. febr. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz. Nekem van párom, együtt élünk, de az élet úgy hozta, hogy kéthetente két napot 200 km távol kell töltsön. Most mindenki mondaná, hogy menjek vele, megtenném, de a munkám miatt nem megoldható. Ilyenkor én is egyedül sétálok a városban, beülök moziba olyan filmre, ami engem érdekel de őt nem. Barátaink nincsenek, így az kilőve. De nem baj, néha jó ez így.
2019. febr. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Pl ha elmentünk valahova, nézni kellett merre van mosdó mert gyakran van rá szükségem a bélgyulladásos betegség miatt. Sokszor rontott el programot hogy wc-re kellett szaladnom. Pl amikor utoljára volt programunk, akkor olyan hasmenés jött rám , hogy 3x kellett kimennem közben és lemaradtam mindenről.

Cukorbetegség miatt a rendszeres kontroll, injekció, a két betegés összefüggésében nagyon szigorú diéta, így nagyon ritkán tehettük meg hogy csak úgy beüljünk kajálni valahova. Ha be is mentünk én nem ettem inkább semmit, csak ittam egy vizet és ez zavarta a páromat sokszor.

A szívritmus zavar miatt több alkalommal is olyan rosszul éreztem magam hogy mentőket kellett hívni hozzám, rendszeres vizsgálatokra járok, több gyógyszert szedek erre is.

Összeségében annyi gyógyszert fogyasztok mint egy nyugdíjas és számolgatnom, nézegetnem kell őket. Ezt nehéz tolerálni.

2019. febr. 15. 08:57
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Én nem azért nem megyek ilyen helyekre mert cikinek érzem. Hanem azért, mert nekem rossz érzés, hogy mindenki a párjával, családjával van és csak én vagyok egyedül. Nem találom a helyem köztük. Inkább olyan helyekre megyek ahol egyedül lehetek vagy ahol vannak barátaim, ismerőseim.
2019. febr. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Strandra sokan járnak egyedül, abban nincs semmi ciki. Egy jó könyv és kész. :)

Én a nyaralást nem vállalnám be, de nem azért, mert ciki, hanem mert én érezném magam rosszul amiatt, hogy nincs kihez szólni, nincs kivel megosztani az élményeket. De ez én vagyok, nagyon sokan pont, hogy szeretnek egyedül világot látni, mert jobban elmélyedhetnek, nem kell máshoz alkalmazkodni, azt nézi meg, ami neki tetszik... :)

Cseppet sem ciki.

2019. febr. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Visszakérdezek.


Ha kínos, akkor mostantól otthon a 4 fal között fogod leélni az életed, megvonva magadtól minden szórakozást, csak mert "kínos" mások szemében?


Nem azt mondom, van amikor én is rosszul érzem magam, hogy mindenki nagy társasággal megy, de egy moziban senki nem téged fog nézni. Túrázásnál szintén nem azt, hogy kivel jössz-mész. Sokan túráznak egyedül. Én még teljesítmény túrákon is otthagyom a többieket ha lassúak, vagy hagyom, hogy menjenek ha feltartom őket.


Vagy kirándulásoknál rendszeres, hogy amit megnéznék az mást nem érdekel. Ami engem nem érdekel annál meg leragadunk hosszú időre. Természetben is reggel kimegyek, este jövök. Ha ismerős van akkor az "egész napos" kirándulás úgy indul, hogy ne keljünk korán, elviszem a barátnőmet barátnőjéhez, dél van mire kiérünk együnk előtte valamit de haza is kell érjek hamar meg amúgy is elfáradtam. Aztán jó ha 1-2 órát túrázunk. Egymagam meg 8-10-et szoktam.

2019. febr. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Igazán sajnálom, hogy kapcsolatoddal együtt elvesztetted a baràtaidat is, de közhely vagy sem, hosszútávon jobb lesz neked nélkülük, hisz valójában nem voltak igaz barátaid.

Természetesen oda mész egyedül ahová csak akarsz, erre nincs szabály, bátran érezd jól magad.

Ami a betegségeket illeti, ezek komoly problémák, amik valóban odafigyelést és kompromisszumokat igényelnek részedről is, viszont nem szabad a betegségtudatot erősítened megedban, mert csak rosszabbul leszel. Hidd el, tudom miről beszélek, S nem megbántani akarlak!

A cukor- és Chron betegséget a gyógyszerekkel, ellenőrzésekkel, megfelelő diétával kordában lehet tartani, ezt nyilván Te is tudod. Nagyon fontos, hogy nem szabad szégyellned vagy kellemetlenül érezném magad ezek miatt, mert nem Te tehetsz róla. Egy megfelelő társ mellett pedig nem fogod majd feszélyezve érezni magad. A szívritmuszavar sem elhanyagolható probléma, de nem betegség!!! Ez nagyon fontos!

Azt gondolom, hogy amíg nem tanulnod meg elfogadni, s szeretni így Önmagad, addig az állandó stressztől csak folyamatosan romlani fog az àllapotod.

Tudom, hogy legnehezebb a saját félelmeinkkel szembenézni.

Próbálj meditálni, jógàzni, olvass sokat, kirándulj, érezd jól magad a bőröndben. S ha ezt sikerült elérnie, akkor a megfelelő társsal az oldaladon soha többé nem fogod rosszul érezni magadat a bőröndben.


Kívánom neked, hogy mindez sikerüljön!

2019. febr. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
30%
Én 30 éve cukorbeteg vagyok és 3 gyerekem van. Ez tolerálható, elfogadható a többi bajoddal együtt. Nem ciki egyedül sehova elmenni szerintem, de akár kereshetsz útitársat is, lehet vannak korodbeli, hasonló cipőben járó srácok, akivel együtt csajozhatnátok. A ciki szerintem inkább az, hogy nincs egy barátod, haverod sem. Nézz egy kicsit magadba.
2019. febr. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#1 voltam. Nagyon durva, hogy a betegségeid miatt azt érzed, hogy nem lehet kapcsolatod. Ezek a dolgok, amiket leírtál, tolerálhatók, hogyha szeret valaki. Bárki bármikor lehet beteg, kerülhet olyan helyzetbe, hogy élethosszig gyógyszert kelljen szednie. Ez nem zárja ki egy kapcsolat lehetőségét. Az a gond, hogy emiatt úgy érzed, kevesebbet érsz másoknál és emiatt bezárkózol.

Nyugodtan menj, ahová csak szeretnél. Csinálj magadnak programot és ne foglalkozz mások véleményével.

Közhely, de örülj, hogy "megszabadultál" azoktól, akiknek amúgy sem volt fontos a barátságod.

2019. febr. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Próbálj úgy hirdetni, hogy ilyen betegségekkel keresel csak útitársat.
2019. febr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!