Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit szolsz, hogy a fiatal...

Mit szolsz, hogy a fiatal magyar felnőttek fele magányos és nem tudják miért?

Figyelt kérdés

„Mennyire jellemző önre, hogy gyakran érzi magát magányosnak?” – tették fel a kérdést egy tavaly decemberi kérdőíves felmérésben a Társadalomtudományi Kutatóközpont (TK) munkatársai. Magyarországon a 30 évesnél fiatalabbak 46 százaléka válaszolta azt, hogy teljesen, vagy hogy inkább jellemző rá ez az állítás, mint sem. Minden hetedik 30 év alatti fiatal számol be gyakori magányról.


[link]


2022. máj. 11. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
Mert az egész életüket beszabályozva koviddal, egyetemi szemétkedésekkel, lmbtqval, 600forintos benzinekkel élik le. Egyszerűen arról van szó, hogy ma fiatalnak lenni rosszabb, mint mondjuk 30 évvel ezelőtt. Amikor az ember egykis nyári munka mellett minden gond nélkül válogathatott az ország fesztiváljai közül és megélhette a fiatal korát. Ma szeptemberben a tizen évesek úgy kezdenek neki az évnek, hogy majd jövőre talán össze spórolnak egy normálisabb nyaralásra, ha addig nem lesz koronavírus, ha lesz vonat közlekedés, ha nem késelnek meg a c-k útközben... Teljesen céltalanok. Érdemes lenne beszélni a 40 és 18+-os korosztállyal és tiszták lennének a különbségek.
2022. máj. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%
Mert nyomorult szemetek az emberek, pláne a fiatalok számára csak a külsőségek meg az anyagiak számítanak. Nem is érdemelnek mást!
2022. máj. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

Érdekes, hogy nem tudják, miért.


Miközben folyamatosan azt olvasni mindenhol, hogy valaki azon hisztikézik, mert elhívták házibuliba vagy hozzá mert szólni egy idegen a vonaton.


Retekgátlásos, zárkózott emberekkel van tele az ország. A másik fele az embereknek próbál nyitni (én is), de folyamatosan le vagyunk pattintva. Bárhova hívunk új embereket, próbálunk bevonni másokat, mindig van hirtelen valami, ami miatt nem lesz belőle semmi. És mikor itt felteszem a kérdést, hogy miért, az az automatikus válasz, hogy azért, mert én vagyok a szararc, a kellemetlen ember, akit kerülnek...


Kérdezem, ki is az, aki magányos és nem tudja, hogy miért? Mert nem én.

2022. máj. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

4: így van, én is játram már így, egy nagy csoportban pont a csoportnak megfelelő programot hirdettem végre, és egyetlen komoly jelentkezés nem volt.

Máshol egy szervezésen 3an mentünk + szervezők.

2022. máj. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egyrészt a digitális világ miatt van egyfajta elszemélytelenedés. Pl. amiket #3 is említ. Lenne mondjuk igényük személyes társas interakcióra, de nem tudják, hogy azt hogy kell jól csinálni, nem ahhoz vannak szokva.

Ezen kívül komoly terhek, elvárások vannak gazdaságilag, társadalmilag (család, karrier, tanulás).

Illetve a covid miatti értelmetlen, diktatórikus korlátozások pont ennek a korosztálynak tettek be nagyon.

2022. máj. 14. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!