Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy éled meg, ha felnőtt...

Hogy éled meg, ha felnőtt korodra nem maradtak barátaid?

Figyelt kérdés

A kérdés azokhoz szól, akik felnőtt korukra magányosak lettek, nincsenek barátaik. Az ő véleményükre vagyok kíváncsi, hogy élik meg.


Tudom rég volt, de általános iskolában volt egy szuper baráti köröm. Azt hittem a gimi is ilyen lesz, de sajnos ott kiközösítettek már az elején. Hiába próbáltam, nem tudtam beilleszkedni. Sokat bántottak az akkor kusza fogaim miatt is. Visszahúzódó lettem. A főiskola már teljesen más lett. Volt társaság, programok. Szereztem barátnőket, csak időközben ők elmentek másik egyetemre. Néhány év után megszakadt a kapcsolat. Máshonnan is volt barátnőm, de ő nem írt többet miután hamarabb lett állásom. Fiú barátom nem keresett miután barátnője lett stb.

Mostanra két lány maradt akivel irogatunk, de programok nincsenek. Nem mondanám, hogy barátnők vagyunk.

Munkahelyemen meg egyedül ülök egy irodában.



Borzasztóan magányos vagyok. Rengeteg minden kimaradt így.

Szintén barátok nélküli,magányos emberek! Ti hogyan élitek meg ezt a helyzetet?

27N



2022. máj. 14. 10:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
75%
Barátok nélkül elvagyok, egy barátnő hiányzik nekem. 28/f
2022. máj. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
89%

Igen. Ismerős érzés a magány. A hétköznapokban nem igazán érzékelem. Inkább a hétvégéimre nyomja rá a bélyegét. De nem mindig volt ez így. Amíg suliba jártam, nem voltam magányos. Sőt elég sok barátom volt mind a suliból mind pedig a lakókörnyezetemből. Volt 2, 3 legjobb barátom. Meg megvolt egy baráti köröm. 20 évesen kezdtem dolgozni és akkor kezdtem megtapasztalni ezt a fajta magányt. Kezdetben még elég hamar megléptem magam és eljártam, felkerestem a barátaimat. Aztán 24 évesen köszönt rám az első párkapcsolatom. Kezdetben még a baráti kör megvolt körülöttem. Főleg fiukkal barátkoztam. de ahogy komolyodott a kapcsolatom és gyermekáldásban részesültünk a párommal, úgy már nem volt időm a munka és a gyerek mellett a barátokra. Ha segítséget kértem a házunk renoválásánál, javításoknál természetesen ott voltak. De idővel eltűntek. Ez addig nem is volt probléma, míg el nem váltunk. Vitte a gyerekeket és megkapta minden ingatlant, mert voltam olyan korrekt, hogy biztosítani akartam a gyermekeim lakhatását. Aztán jött a felismerés. basszus, már nincsenek barátaim. Az exem is elköltözött Tirolba a gyerekekkel. Olyan szinten egyedül voltam, hogy jobbnak láttam visszaköltözni a szüleimhez.


Persze a barátok már nem keresnek. Hétköznap a munkahelyemen van társaságom és ez jó dolog. A maló mellett pihenés, egy kis internet, alvás. nem érződik a barátok hiánya, de a hétvége már egészen más. Várom a hétvégéket, de pénteken tudatosul bennem, hogy basszus, most két nap magány vár rám. Persze, a szüleim és a tesóm itt vannak a házban, de akkor is, az más. Ők családtagok. Viszont ilyenkor rámtör az unalom és a magányosság érzete.


Isten felé fordulok ilyenkor. Imádkozom, beszélek hozzá, amikor senki sem hallja. valahogy elveszik a magányosság érzete. Bár tudom, hogy valójában sosem vagyok egyedül, de az emberi társaság hiányzik. Jó lenne meginni egy sört valakivel, vagy elmenni sétálni és csak úgy beszélgetni. Így 3 év különélés után jutottam el arra a pontra, hogy most talán már idelye lenne egy párkapcsolatnak. Hiába, mégis csak kell egy társ. De sajnos ez sem tűnik olyan egyszerűnek. Becsajozni? De ugyan kivel kössem össze az életem? Vannak elveim, amiből nem engedhetek. Talán a párkapcsolatra vonatkozó elveim meglehet túl szigorúak. Pedig nincsenek nagy igényeim. Talán még egy új baráti kört is nyernék vele.


Még, jó, hogy van ez az oldal. Itt azért mostanában elég gyakran vegyok, a kedvenc kategóriáimban osztom az észt. De ilyenkor magányos óráimban valahogy már ez sem ad eleget.

34/f

2022. máj. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Milyen szomorú, hogy sok a magányos ember. Ahogy olvastam a kommenteket, sok mindenben magamra ismertem sajnos. Nekem is eltelnek hamar a hétköznapok a munkával. A hétvégék, ünnepek nagyon rosszak. Meg majd a nyár.

Hiányoznak a csajos beszélgetések, találkozók, vagy csak az esti írogatások. Jó ideje már neten se keres szinte senki. Bár tudom, mindenkinek megvan a saját élete.

Ma nagyon rámjött ez a szomorúság.

Nehéz felnőttként barátkozni. Persze lehet neten chatelni idegenekkel is, de nem pótolja a személyes találkozót, programokat.

2022. máj. 14. 21:07
 14/18 anonim ***** válasza:
71%
Ne haragudj, akinek baráti köre van, annak nincs barátja. Egy vagy két barát kell, mivel ilyen nem volt, csak baráti köröd, akik férjhez mentek, megnősültek, ezért elmaradtak tőled. Mindenkinek azt javaslom, még iskolás korában alakítson ki egy vagy két, max. három emberrel - külön-külön persze - szoros barátságokat, azok meg fognak maradni. De még talán felnőtt korban is lehet barátot találni.
2022. máj. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
55%
Folyt. most olvasom, hogy csak 27 éves vagy. és hogy az egyik barátnőd elment egy másik egyetemre. És ezért miért kellett megszakítani a barátságot? Miért nem hívtad magadhoz beszélgetni mondjuk egy hónapban egyszer? Miért nem érdeklődtél felőle? Akkor biztos megmaradt volna.
2022. máj. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Mert honnan veszed, hogy nem érdeklődtem? Jó ideig tartottuk is a kapcsolatot. Ő elment másik városba. Oda járt egyetemre, albérletbe költöztek a baràtjával. Lettek új ismerősei, aztán szépen lassan megszakadt a kapcsolat. Nem vesztünk össze. Csak már nem volt közös téma. Pedig mikor főiskolára kerültünk, az első naptól kezdve jóban voltunk. Mindent megosztottunk egymással. Sokszor átjött hozzánk az órák után.

Most volt 12-én a szülinapja. Felköszöntöttem, de nem is válaszolt. Ő hiányzott sokáig. A magányos gimis évek után úgy éreztem, végre lett egy jó barátnőm.

"Miért nem hívtad magadhoz beszélgetni mondjuk egy hónapban egyszer? Miért nem érdeklődtél felőle? Akkor biztos megmaradt volna." Igen. Biztosan. Szerencse, hogy ismered a történetet!:))

2022. máj. 15. 12:05
 17/18 anonim ***** válasza:
Szarul.
2022. máj. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Finoman szólva nem túl jól. Főleg ilyenkor, lassan, nyár idején.. lenne időm is, kedvem is, látom, hogy a korombeliek mennyit bandáznak, mennyit járkálnak ide-oda, és bánt, hogy nekem ilyenben sosem volt részem. Örülök neki, hogy ők jól érzik magukat, de sajnos szomorúsággal tölt el, hogy nekem ilyen sosem jött össze.

Pedig általánosban volt egy remek baráti társaságom, onnan legjobb barátnőmmel egyetem elejéig aktívan tartottuk a kapcsolatot, de sajnos elhalóban van a dolog.. Gimiben is remek embereket ismertem meg, az egyetem óta pedig csak netes beszélgetésből aligha születnek programok, amikre igazából lenne még igényem.

Még nem adom fel, illetve próbálom feléleszteni a régi kapcsolatokat, de ehhez én magam egyedül ugye kevés vagyok :c

2022. máj. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!