Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi zajlik le az introvertált...

Mi zajlik le az introvertált ismerősömben?

Figyelt kérdés
Egy volt osztálytársról van szó. Gimnázium után egyetemre kerültünk, különböző szakokra, ő valamilyen oknál fogva nem tudta befejezni az egyetemet és elment dolgozni. Kezdetben még beszélgettünk, volt még egy másik barátunk is akivel szoktunk elmenni erre arra mikor itthon vagyunk, de aztán ezzel a sráccal egyre kevesebb lett a kontakt. Telefont nem vette fel, hiába írtunk neki messengeren, nem használta a facebookot. Mondta, hogy introvertált lett, én pedig szeretném megérteni hogy mi lehet vele, úgy értem boldog-e, rendben van-e, mert ha összefutunk élőben itthon akkor elbeszélgetünk, és mintha semmi jele nem lenne ennek az egésznek, de amúgy nem keres senkit és mi sem tudjuk elérni. Megköszönöm, ha valaki tud erre egy jó magyarázatot adni.

2022. máj. 21. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom depresszios. A volt legjobb baratnom tagadta, nem is latszott rajta, csak en ereztem neten keresztul is. Aztan egyik naprol a masikra tiltott mindenkit facen, nem talalkozott senkivel, nem lehetett elerni telefonon, se sehogy. Aztan 1 evvel kesobb irt nekem, onnan tudtam, hogy depresszio, de aztan megint eltunt egy idore, aztan megint vissza, es azota semmit nem tudok rola... Sajnos, barmennyire fontos a masik, eroltetni nem lehet, hogy legalabb csondes tamasznak ott legyen az ember.
2022. máj. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tényleg valami ilyesmi lehet, mert itt is ugyanez a helyzet a tiltásokat kivéve. Persze ha valaki nem használja az kb. egyenértékű... Sajnálom a barátnődet. Erőltetni én sem akarom, inkább az a furcsa számomra, hogy nekem ha valami bajom van inkább kibeszélem magamból, ő pedig abszolút nem.
2022. máj. 21. 17:59
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Ennek az introvertáltsághoz semmi köze, hagyjuk is ki a sztoriból. Millió oka lehet miért nem akar találkozni, de nem akar, az a lényeg. Nem akar barátságot veled/veletek, ennyit kell elfogadni.


Nem tudod keres-e valakit, beszél-e másokkal, mivel ti nem beszéltek, nem ismered az életét.


Így alakult, ne erőltesd a továbbiakban.

2022. máj. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nos ebben lehet valami, de akkor minek küld SMS-t Karácsonykor vagy születésnapkor... Nálam ez nem fér össze. Most gondold el, megköszönti az embert, de fel már nem veszi a telefont. Félévente egyszer beszélünk pár órát vagy játszunk valamit a neten mintha nem lenne semmi, aztán utána fél évig ugyanez.
2022. máj. 21. 18:12
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Talán annyira időre összeszedi magát, és ezt nem feltétlen erőlteti magára. Gondolt rád, felköszöntött, néhány pötyögés. Pár órát együtt vagytok, nem sokat számít.


No meg, gondolom az sms köszöntés egyirányú, utána nem csacsogtok tovább. A telefonhíváshoz két ember kell, és biztos tudja, hogy kérdeznél róla, vagy akár fél attól, hogy ő szóba kerül, ezért nem kockáztatja meg.

2022. máj. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

"Mondta, hogy introvertált lett"


Ez nem így működik...

2022. máj. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az lehet, de ez történt. Azt mondta, hogy utánaolvasott ennek és ráillik. Ha tudod, hogy "hogy működik", azt nyugodtan leírhatod, hiszen ezért tettem fel a kérdést...
2022. máj. 21. 19:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor mindig is az volt.


Az intro-extroverziót a monoaminoxidáz nevű vegyület szintje határozza meg az agyban, ami egy genetikailag kódolt dolog. Nem tudsz introvertálttá vagy extrovertálttá válni, mert annak csak születni lehet.


Lehetsz idővel szorongó, szociális fóbiás, depressziós meg magadra szedhetsz egy csomó agybajt, amit tévesen introverziónak címkézel, de ez csak az illető tudatlansága és hülyesége. Introvertáltnak lenni egy teljesen egészséges állapot, csak úgy, mint extrovertáltnak, ezekkel ellentétben.

2022. máj. 22. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz valaki introvertált. Inkább szorong/depressziós, szégyenlős lett, mert kudarc az élete a saját értékrendje szerint. Veled szemben meg pláne. Pont ezért neked nem is nagyon fog megnyílni. Ha foglalkozni akarsz vele, akkor haverkodj lazán, ne erőltess semmit, pláne ne azokat a témákat, amik arra irányulnak ki mire jutott az életben és hasonlók
2022. máj. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!