Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az introvertált magas intellig...

Az introvertált magas intelligenciájú emberek miért nem tudnak könnyen beilleszkedni ?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 28. 10:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Mert általában híján vannak szociális készségeknek és mivel introvertáltak, nem is érdekli őket annyira a nagy társasági élet. Az intelligens emberek egy részének eléggé beszűkült és egyedi érdeklődése van, ami ritkán képez jó beszédtémát. Ezekről nem lehet könnyen felfüggeszthető, felületes csevelyeket folytatni, márpedig ez gyakoribb egy nagyobb társaságban.


Nem gondolom, hogy az intelligencia itt a fő tényező, nekem 130 fölötti IQ-t mértek és tartottak már emiatt furának, de beilleszkedési gondjaim sosem voltak miatta. Egyszerűen mert nagy a pofám, szeretek beszélgetni, "szerepelni", ez pedig segít áthidalni olyan akadályokat, mint például hogy azokban a témákban gatya vagyok, amikről a legtöbb ember szívesen beszél: popkultúra, tvműsorok, celebvilág, történelem, irodalom. A tudományok érdekelnek, annak is a sűrűje, az meg nyilván a legtöbb embernek nem csevely tárgya egy házibuliban... Bár egy bejáratott csapattal ez sem lehetetlen, de barátkozásra, beilleszkedésre nem feltétlenül alkalmas. Kivéve az életmóddal, pszichével kapcsolatos témákat, de azért arról sem lehet mindig beszélni. Viszont ha nem mernék hülyeséget mondani/kérdezni és nem lennék érdeklődő minimálisan az iránt is, amiben sötét vagyok teljesen, én is meg lennék lőve, mert nem tudnék mit mondani, értelemszerűen kilógnék szinte minden társaságból. Nem szorongok, nem félek attól, hogy más mit gondol rólam, igénylem a társaságot, ezért az is engem már. :)


Viszont aki nem igényli a társaságot, esetleg nem mer megnyílni, azt eleve nehezebben találja meg a többi ember, ha pedig intelligensebb, a komplexebb témák érdeklik, így nagy eséllyel nem talál olyan témát, amiről általában csevegni szoktak az emberek.

2022. ápr. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Miért az introvertált embernek kell beilleszkedni és miért nem a többiek alkalmazkodnak hozzá?
2022. ápr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%
Ugyanis az introvertált emberek az extrovertált emberek miatt ilyenek szerintem.
2022. ápr. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Mert talán nem érdekli őket a small talk-os csacsogások, a konvencionális események.
2022. ápr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%

azért mert nem létezik introvertált és extrovertált.

minden embernek vannak mindkét típusból tulajdonságaik.

csak nem mindig jön elő,sőt teljesen változó ki mikor hogyan viselkedik.


de ha arra gondolsz hogy értelmes embernél miért alakul így.

arra az a válaszom azért,mert a társadalom nagyobb része sík hülye.

csőlátású egyen emberek az aktuális trendeknek megfelelve

ostobán élik az életüket.annyi csavar van benne hogy emellett nagyon egoisták és önzők is,ezért sokakról úgy tűnhet elsőre milyen jó fej.laza elfogadó stb.

csak ha mélyebb vagy személyes témákról van szó,ott borul a bili

és előjönnek a konfliktusok.azonnal annak lesz igaza mindenben aki gazdagabb

vagy nagyobb pofája van.és erről az aktuális társaságnak tudomása van.

amíg nincs addig az lesz a társaság feje akiről van infó.

ilyen suttyón működnek az emberek.

2022. ápr. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
74%
Az introvertált-extrovertált tulajdonság egy spektrum, nemigen akad 100%_ban extrovertált ember, de intro sem. MBTI. Keress rá. Jól hasznàlható, gyakorlatias rendszer. Ha nehezen illeszkedik be valaki, jó eséllyel nem Exxx típus , hanem pl IxTx
2022. ápr. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
1-es Az introvertáltság nem jelenti azt, hogy valakinek ne lenne igénye társaságra.
2022. ápr. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 JLCS válasza:
25%
Valaki azért helyesen is írhatná azt a szót,hogy extravertált,-és nem extrovertált-ha már olyan intelligensek vagyunk. ( C.G.Jung: Lélektani típusok )
2022. máj. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%
Biztos zavarja őket a sok primitív ember.
2022. máj. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Én alapvetően introvertált embernek tartom magam,mert gyerekkorom óta tök jól el vagyok egyedül is,de ugyanakkor szeretk beszélgetni is,viszont az üres locsogást utálom.Az az igazság,h a legtöbb ember nagyon untat,épp ezért nincsenek is szoros barátaim,mert egy idő után elfogynak a témák,és a semmiről beszélgetni udvariasságból,csak h vmit mondjunk,totál időpazarlás számomra.Sokkal szívesebben beszélgetek idegenekkel-az újdonság varázsa-,mert ők sokkal érdekesebbek tudnak lenni,mint vki,akit évek óta ismerek,és azt gondolom,h könnyen beilleszkedem bármilyen társaságba-kivéve tudósok,matematikusok:)-,de pl bulizni csak egyedül szeretk menni,mert én döntöm el,mikor indulok és meddig maradok,vmint mert ilyen helyekre csak a táncolás miatt megyek,és a zajban úgyse lehet beszélgetni,sőt zavar,ha ilyen helyeken bárki hozzám akar szólni,mert úgyse értem.
2022. máj. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!