Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A pszichológusom már lassan 2...

A pszichológusom már lassan 2 éve próbál meggyőzni, hogy menjek el prostihoz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Röviden, 32 éves szűz férfi vagyok. Nyilván meg van ennek az oka, háttere. Pl. sokáig szociális fóbiás voltam. Ennek következtében egyrészt tulajdonképpen féltem az emberektől, másrészt az emberi kapcsolataim és szociális készségeim nagyjából a béka segge alatt voltak, különös tekintettel ha nőkről volt szó. Ezeken nagyjából túltettem magam már egy jó ideje. Viszont a nőkkel azóta sem jutottam sokkal előrébb.

A pszichológusom azt mondja, hogy át kellene lendülnöm a kezdeti belső ellenálláson és tapasztalatot szereznem egy viszonylag biztonságos környezetben (=prosti). Ezután majd várhatóan megnő a belső motivációm arra, hogy komolyabban elkezdjek nőkkel foglalkozni, valamint a tapasztalattal a zsebemben jóval magabiztosabb is leszek, ez pedig hozzá fog segíteni a sikerhez a való életben is.

Ezzel az érveléssel én tulajdonképpen egyet is értek. Viszont a dolog ennél azért árnyaltabb. Ugyanis szinte biztos, hogy mocskosul érezném magam utána, legalábbis egy darabig. Ezen kívül alapvetően nem a testiség hiányzik (hisz azt sem tudom mi az és már nem vagyok tini sem...), sokkal inkább egy érzelmi kapcsolat, és csak utána vágynék a testiségre. Tovább árnyalja a dolgot, hogy mit mondanék a "jövendőbelimnek", hogy előtte csak egy k.rvával voltam? Hazudnom kellene, ami nekem nehezen megy.

Ezen kívül a pszichológusom azt is javasolta, hogy ha esetleg találkozok is valakivel, soha, semmiképpen ne mondjam el neki, hogy nem volt még nővel dolgom, inkább hazudjam azt, hogy volt 1-2 rövidtávú kapcsolatom. Persze ez is logikus, de felfordul a gyomrom attól, hogy megint csak hazudnom kell egy ilyen fontos kérdésben.

További javaslata, hogy tulajdonképpen ragadjak meg minden lehetőséget, véletlenül se a feleségemet keressem. Pl. keressek egy elvált/gyerekes nőt, vagy egy "jól karbantartott" negyvenest. Én viszont nem állnék le olyan nővel, akiben nem látok hosszabb távú lehetőséget, a szexkapcsolat számomra jelenleg értelmezhetetlen.


Igaza van a pszichológusomnak, követnem kéne a tanácsait? Mit tennétek a helyemben?

Van ezen kívül még egy-két lehetőség a tarsolyomban, de már magam is hajlok arra, hogy előbb-utóbb nem lesz más választásom, ha nem akarok egyedül maradni.



2022. jún. 26. 19:04
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem sem normális a pszichológus, hogy ilyeneket mond. Neked más az értékrended, mint az övé, eleve ezt sem kellele rád erőltetnie, mert nem csak az övé lehet jó.


1. Valóban lehetséges, hogy a feleségedet zavarná, ha előtte prostival voltál. Sok nőt zavar ez!

2. Nekem se volt tapasztaltam, és 30 felett kezdtem ismerkedni nőkkel. Nekik idővel elmondtam, hogy nincs tapasztalatom, és egyáltalán nem zavarta őket! Nem a tapasztalat miatt választanak valakit!


És még azt is akarja a pszich, hogy hazudj, ez tényleg nem normális!


A "viszonylag biztonságos környezet"-tel én nem értek egyet. Egy vadidegen nővel találkozol, akit ki tudja, ki/mi vett/kényszerített rá arra, hogy prosti legyen. Az a nő nem szerelemből fekszik le veled, csak egy vagy a futószalagon számára. Neked meg szerelemből kellene valaki. Abba is érdemes belegondolni, hogy a prosti ki is használhatja a helyzetet, ki is rabolhatnak, stb., és te úgyse tudnál bizonyítani semmit. Meg a kidobófiú is ott van valahol a lakásban.

Arról ne is beszéljünk, hogy egy nő, akin naponta több különböző férfi végigmegy, azzal én nem feküdnék le, gusztusom se lenne hozzá.

2022. jún. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Felebarátaim, akik a pszichológuscserét javasoljátok! Voltatok ti már agyturkálónál hosszabb ideig? Mert én igen. Ennyit tudnak. Nem sok ész kell hozzá. Tulajdonképpen egy fizetett barát, annyi különbséggel, hogy mindig türelmesen végighallgat, nem ítélkezik és nem kell félned, hogy elkottyantja a titkaidat. Ennyit lehet tőlük várni, semmi többet.
2022. jún. 26. 21:04
 13/32 A kérdező kommentje:
#11 Köszönöm, ez egy szép kifejtés volt.
2022. jún. 26. 21:07
 14/32 anonim ***** válasza:
83%

12.!

Én a 11. voltam. Jártam pszichológushoz hosszabb ideig, de nekem sincs jó tapasztalatom. Nem tudnak ők olyan sokat, mint amennyire túl van értékelve ez a szakma. Nagyrészt én is meg tudom állapítani magamról azt, amit ők. A megoldást viszont nem tudom, de ők sem.

Én is azt javaslom, ne járj hozzá. Nem tudom, más területen mondott-e valami hasznosat vagy láttad-e értelmét, hasznát, hogy jársz hozzá.

2022. jún. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
#11 Már jó ideje semmi hasznát nem látom. Viszont jól esik vele átbeszélni a dolgaimat. Inkább erre költöm a pénzem, mint cigire. Szóval nekem ez így oké.
2022. jún. 26. 21:29
 16/32 anonim ***** válasza:
90%
Én ajánlottam pszichológuscserét, jártam egyhez és nekem megfelelő volt, segítettem magamon a közreműködésével. De valaki korábban jól leírta, ilyen direkt és obszcén tanáccsal nem lát el egy valamire való szakember.
2022. jún. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
87%
15. Ebben reménykedtem, hátha nem fizetős, hanem állami. Ezek szerint még fizetni is kell érte, hogy hülyeségeket mondjon, szép... Cigire tényleg ne költs, de akkor már inkább olyanra költs, aki meg is érdemli. Ennyivel itt a gyakorin is meghallgatna bárki 10ezer Ft-ért.
2022. jún. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
23%

Tehàt azt mondja, hogy menj el egy fizetőshöz. Okè rendben. De a prosti nem ad úgy önbizalmat. De! Elmehetsz egy prostihoz, ès beszèlgethetsz vele. Nem muszàly szexelni. Furàn hangzik, de van köztük èrtelmes is, ès tud adni ő is tanàcsot.

Hazudni: nem feltètlen kell hazudni egy pàrkapcsolatban. Ha ezzel indítasz, màr rosz. Ne hozd fel, èn se kèrdezem meg a lányt hogy menyivel volt. (persze lànyoknàl màs) de másik pszichológus lehet tènyleg többet tud segïteni...

2022. jún. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim válasza:
96%

Keress a rosszlányokon egy hölgyet aki vállal szűzesség elvételt és félénk csávókat is. Szerintem neked a legjobb egy idősebb tapasztalt nő lenne.


Az első alkalom lehet hogy kínos vagy szar lesz, de legalább megcsináltad. Ez a tudat adni fog valamennyi önbizalmat és változni is fogsz tőle.

(Én pl az első alkalommal nem tudtam elmenni sem.)

2022. jún. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem sem túl jó a tanács, pláne hogy hazugságra bíztat. Viszont regisztrálj társkeresőkre, legyél aktív és megtalálod azt akit tényleg érdekelsz, aztán menni fog minden magától.

Vannak bőven lányok is, akik későn indulnak a társkeresésben, imádni fogják, hogy ők az elsők nálad.

Mondjuk ne a fotómodellek között nézegess, de valószínűleg te sem vagy az (már megbocsáss) 🤭

2022. jún. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!