Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A pszichológusom már lassan 2...

A pszichológusom már lassan 2 éve próbál meggyőzni, hogy menjek el prostihoz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Röviden, 32 éves szűz férfi vagyok. Nyilván meg van ennek az oka, háttere. Pl. sokáig szociális fóbiás voltam. Ennek következtében egyrészt tulajdonképpen féltem az emberektől, másrészt az emberi kapcsolataim és szociális készségeim nagyjából a béka segge alatt voltak, különös tekintettel ha nőkről volt szó. Ezeken nagyjából túltettem magam már egy jó ideje. Viszont a nőkkel azóta sem jutottam sokkal előrébb.

A pszichológusom azt mondja, hogy át kellene lendülnöm a kezdeti belső ellenálláson és tapasztalatot szereznem egy viszonylag biztonságos környezetben (=prosti). Ezután majd várhatóan megnő a belső motivációm arra, hogy komolyabban elkezdjek nőkkel foglalkozni, valamint a tapasztalattal a zsebemben jóval magabiztosabb is leszek, ez pedig hozzá fog segíteni a sikerhez a való életben is.

Ezzel az érveléssel én tulajdonképpen egyet is értek. Viszont a dolog ennél azért árnyaltabb. Ugyanis szinte biztos, hogy mocskosul érezném magam utána, legalábbis egy darabig. Ezen kívül alapvetően nem a testiség hiányzik (hisz azt sem tudom mi az és már nem vagyok tini sem...), sokkal inkább egy érzelmi kapcsolat, és csak utána vágynék a testiségre. Tovább árnyalja a dolgot, hogy mit mondanék a "jövendőbelimnek", hogy előtte csak egy k.rvával voltam? Hazudnom kellene, ami nekem nehezen megy.

Ezen kívül a pszichológusom azt is javasolta, hogy ha esetleg találkozok is valakivel, soha, semmiképpen ne mondjam el neki, hogy nem volt még nővel dolgom, inkább hazudjam azt, hogy volt 1-2 rövidtávú kapcsolatom. Persze ez is logikus, de felfordul a gyomrom attól, hogy megint csak hazudnom kell egy ilyen fontos kérdésben.

További javaslata, hogy tulajdonképpen ragadjak meg minden lehetőséget, véletlenül se a feleségemet keressem. Pl. keressek egy elvált/gyerekes nőt, vagy egy "jól karbantartott" negyvenest. Én viszont nem állnék le olyan nővel, akiben nem látok hosszabb távú lehetőséget, a szexkapcsolat számomra jelenleg értelmezhetetlen.


Igaza van a pszichológusomnak, követnem kéne a tanácsait? Mit tennétek a helyemben?

Van ezen kívül még egy-két lehetőség a tarsolyomban, de már magam is hajlok arra, hogy előbb-utóbb nem lesz más választásom, ha nem akarok egyedül maradni.



2022. jún. 26. 19:04
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

🤣 Kedves tőled és igazad is van, fotómodell nem vagyok, de az átlagos szintet bőven megütöm, sőt. Jól öltözök, hellyel közzel még talán jóképűnek is vagyok mondható, magas vagyok. Az egyetlen hibám, hogy kifejezetten vékonynak számítok.

A netes társkeresők pedig a rémálom kategóriába tartoznak, de igen, itt tudok próbálkozni, nem sok sikerrel... Általában egy hónap után elmegy a kedvem az egésztől és vissza se nézek vagy fél évig.

2022. jún. 27. 13:34
 22/32 anonim ***** válasza:
97%
Megértem. Mindenesetre aki lerémálmozza a társkeresőt, annak azt tudom mondani, hogy ahogyan te is regisztráltál, a párod is ott lehet. Sajnos dolgozni kell az ügyön, lehet hogy nem az első 20 között lesz.
2022. jún. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
82%

Egyet értek veled.. 30 vagyok tudom milyen érzés nő nélkül... Ajánlom figyelmedbe a rosszlányok. Hu-t válassz egy jó csajt igényeidnek megfelelően ő majd kiveri a farkadat, s jól is fogod érezni magad! Szó szerint Isteníteni fogod a csajt... Egy kis érintés csodákat tesz, hát mégha leszop! Ha annyira kell egy csaj,azért is meg kell dolgozni! Nehéz felül kerekedni az érzéseken, de sokaknak megy...

Ahogy a mondás is mondja: Minden kezdet nehéz! Szurkolok pajtás!

2022. jún. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
77%

Menj vmi hazibulira. Ott kicsit becsiccsent csajokkat siman meg tudsz fektetni, es emlekezni sem fognak ra. ;)

De csak akkor vidd szobara, ha akarja, mert a legtobb azert van ott, de nem mindenki. :)

Gumit hasznalj, sosem lehet megbizni senkiben, hogy beveszi a bogyot.

2022. jún. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

#23 Hát, köszönöm. Végülis erről szólt a kérdés, hogy menjek, ne menjek. Jelen állás szerint egyelőre még nem megyek, de megtartom utolsó opcióként. Addig is, ahogy #22 írta, nyomom a társkeresőket, valószínűleg az összes nagyobbat felváltva, mert ott csak a nagy számok törvénye alapján lehet érvényesülni. Ha 1-2 havonta összejön egy nő, akin látom az érdeklődést és nem csak úgy válaszolgat, mert unatkozik, akkor már jó vagyok. Ezért mondom, hogy a net az egy rémálom. Aztán persze élőben kéne valamit virítani, ami egy külön sztori. 😅

#24 nagyon jó a tipped, csak az a bibi, hogy nekem ugye elég szegényes a szociális életem, így nincsenek bulik. De réges-régen, akkoriban, amikor még néha-néha (nem kell több a 2 kezemnél, hogy megszámoljam hányszor) elmentem bulizni, soha nem éreztem magam jól (szoc. fóbia miatt, meg egyébként sem). Szóval nekem ez nem pálya. Ha járnék bulizni, valószínűleg most nem kellett volna kiírnom ezt a kérdést. 🤣

2022. jún. 29. 20:56
 26/32 anonim ***** válasza:
70%
Ha jóképű lennél a 32 éved alatt párszor bepróbálkoztak volna nálad a nők.
2022. júl. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Nem, ha konkrétan nulla szociális életed van és a munkád is olyan, hogy csak férfiak vannak. De ha jobban belegondolok, talán volt egy-két "bepróbálkozó". Vagyis inkább egyértelmű "jeleket küldött", hogy nem venné rossz néven a közeledést. Persze túl bamba voltam, hogy egyáltalán ezt felfogjam, meg hát ugye konkrétan rettegtem a nőktől (is). Talán még mindig félek tőlük egy kicsit.
2022. júl. 1. 22:17
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős. Az internet a megoldás. Leírod, megnyomod hogy küldés. Ahhoz nem kell annyi bátorság. :)
2022. júl. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
64%
Mások már 18 évesen elvesztették a szüzességüket te meg 32 vagy:)
2022. júl. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
64%
Kamu. Te akarsz prostizni.
2022. júl. 3. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!