Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit érdemes csinálni azokkal...

Mit érdemes csinálni azokkal az öreg emberekkel, akik csak azért hívogatják a másikat, mert nincs kivel beszélgetniük?

Figyelt kérdés

2022. júl. 12. 16:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%

Semmit, hadd hívogassa. Aki nem ér rá az majd nem veszi fel.

Mondjuk érdemes lenne neki szervezni valami programot, társaságot.

2022. júl. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%

Mamám is ilyen

Mondja mindenki életét a telefonban fél óráig ami senkit nem érdekel

De ha nem veszed fel megsértődik..

Az embernek meg alig van ideje.. hát még ilyenekre

2022. júl. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nagybátyám. Minden 3. veszek fel.
2022. júl. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
49%
Felhívni őket, és beszélgetni velük. Én majdnem minden nap hívom a 91 éves nagyimat, hadd örüljön.
2022. júl. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%

Fos, hogy annyira nem érünk rá, hogy az öregek feleslegessé, teherré válnak, holott nekik is lehetne funkciójuk. Én pl. az óvodák mellé telepíteném az öregotthonokat, közös kerttel, hogy aki szeretne az beszélgessen a gyerekekkel. Mert mindkét csoport ráér.

Amerikában van olyan is, hogy nyelvtanulást úgy támogatják, hogy idős amerikaik beszélnek skype-on külföldiekkel. Klubok, barátok.

Mi is leszünk öregek, lehet, hogy egyedül maradunk majd, velünk mi lesz?

2022. júl. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Baromi egyszerű. Ha nem érek rá, akkor nem veszem fel a telefont. Ez vonatkozik a férjemre, a szüleimre, a 85 éves nagyapámra.


Papámat heti 1x vagy kéthetente meglátogatom, akkor meghallgatom részletesen mi történt vele a kertben, de akkor arra is szánom azt a fél napot.


Napközben meg nemigen érek rá beszélgetni, szóval nem szoktam felvenni.

2022. júl. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%
Ajánlani nekik egy idős-klubbot, gondozórészleget, ahol több idős személlyel együtt lehet.
2022. júl. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Vannak tényleg jó ötletek. Mondjuk ezek már inkább társadalmi szervezést igényelnek.

Azért kérdeztem mert mindkét szülőmet hívogatták ilyen öregek. Órákat hallgatták mi történt velük szánalomból, empátiából. Mindkét szülőm meghalt, de a telefonálós öregek meg tovább telefonálgatnak.

2022. júl. 12. 20:04
 9/19 anonim ***** válasza:
jó, hát biztos teher, ugyanakkor szánom őket. ezért kéne az óvodásokkal összehozni azokat, akiknek nincs kivel beszélgetniük.
2022. júl. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
55%

#5

Voltál már öregek otthonában? Én igen. Szegények nincsenek olyan állapotban hogy jó ötlet lenne gyerekekkel összeengedni. Nagyon rossz ötlet amit írsz.

2022. júl. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!