Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit érdemes csinálni azokkal...

Mit érdemes csinálni azokkal az öreg emberekkel, akik csak azért hívogatják a másikat, mert nincs kivel beszélgetniük?

Figyelt kérdés

2022. júl. 12. 16:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
48%
#10 "nagyon rossz ötlet". Mi lesz most! Egyébként valamelyik országban ezt már megcsinálták. Ha tollasozni nem is, de beszélgetni csak képes valamelyik, s a gyerek meg annyival többet mozog körötte, mert látja, hogy segítenie kell. Ettől még lehet, hogy rossz ötlet, én azért megpróbálnám. Meg ez motiválná is az öregeket is, hogy ne hagyják el magukat, tehát valakinek még javulna is az állapota. Nem mindenkinek, persze.
2022. júl. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
55%

#11

Nem a tollasozásról beszélek, hanem demens, majdnem öntudatlan emberekről, akik akár agresszívek lehetnek mert nem tudják szerencsétlenek hogy hol vannak.

Rettenetesen sajnálom őket, de ettől még nem zárnám össze a gyerekemet velük... Nekik felnőtt gondozókra és a rokonaikra lenne inkább szükségük, mint vadidegen gyerekek nyüzsgésére.

2022. júl. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ők nyilván nem, úgy képzelném, hogy a kert egy része közös, vagy esetleg van egy közös terem, és aki oda elmegy, mert képes és van igénye, az találkozhat gyerekekkel.
2022. júl. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

12. Látom elmentél egy szélsőséges irányba. Szerinted öregből csak a magatehetetlen agresszív végsőstádiumú ember létezik?


Ha nem akkor miért erre élezed ki az idősek otthona lakóit?

Van pl. egy réteg aki szívesen és ügyesen dolgozna, de nincs lehetősége.

Azt van aki inkább aktívan pihenne séta kirándulás tárlatlátogatás utazás.

Van aki ezt nem teheti meg, de családban elvan segít, segítik.

Van a beszélgetős fajta aki utcán boltban patikában órákat elbeszélget, mert otthon egyedül van vagy a párjával kevés inger éri.

Aztán vannak a krónikus betegek akik stabil fekvésre ápolásra szolulnak, és ennek a vége amit te írtál.


Ezek között vannak átmenetek, valamint időszakos változások is.

Szóval nyilván az ötlete arról szólt, hogy azok akik képesek rá, szívesen csinálják, azok között lehet közös találkozásokat együttléteket szervezni a gyerekek és az idősek között.

Persze felügyelő szakemberrel és pedagógussal.

2022. júl. 13. 10:08
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

#14

Mint írtam, a saját szemeimmel ilyen időseket láttam öregek otthonában.

2022. júl. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nekem ha nincs kivel beszélgetnem rairok csajokra közösségi oldalakon.
2022. júl. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Mit érdemes csinálni velük? Beszélgetni. Áthívni egy kávéra vagy átszaladni hozzájuk egy beszélgetésre.
2022. júl. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
17. Mondjuk leírtam miért vannak averzióim.
2022. júl. 16. 14:54
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Lerakni a telefont valahova kihangosítva, távol élő rokonaim ezt csinálják, de sokszor nagyszüleim is, kell nekik ez "idegen" zaj forrás, mintha élne ott valaki mellettük, kell az "élet zaja" (sokszor főzés közben "telefonálnak").


Sokszor nem is beszélgetnek, mert az alap témákat már körbejárták, a nosztalgia is megvolt, meg ugye szinte minden nap nem történik olyan újdonság amiről lehetne beszélni...

2022. júl. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!