Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A szerelem tényleg ennyire...

A szerelem tényleg ennyire gyilkos?

Figyelt kérdés

Szerelmes vagyok egyik osztálytársamba, és folyton csak ő jár az eszembe... Csak gyötrődök és gyötrődök, de nem mondtam még el neki, hogy szeretem, mert féltem elmondani neki,nem mertem bevallani neki azt , hogy szeretem. Nem tudtam hogy ő hogyan reagál rá...

15 éve szerelmes vagyok bele, volt neki több párkapcsolata is, de nekem még egy se... Folyton az jár a fejembe, milyen szép, milyen jó volna egy kis hancúrozgatás csinálni, de nem így lett... Valószínűleg sose tudja meg, hogy szerettem őt...kicsit úgy éreztem, hogy érdektelen vagyok számára...

És egész végig csak gyötrődök és gyötrődök, hogy neki milyen jó, hogy van párkapcsolata nekem meg nincs... Kicsit féltékeny vagyok ráá...

De megőrít a tudat, hogy nem lehet az enyém...

Valakinek valami ötlete, mit csináljak?



2022. júl. 12. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Ez nem szerelem. Keress fel egy pszichológust.
2022. júl. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Nem.

Én is szerelmes vagyok.

Mióta az vagyok, azóta egyszerűen mindenben túlteljesítem magam, és elképesztően motivált vagyok. Eddig mindig akkor voltam a csúcson, amikor szerelmes voltam. Akkor értem el első helyet hazai és nemzetközi szakmai versenyeken, akkor tudtam kihozni magamból a maximumnál is többet, és ilyenkor vagyok igazán boldog.

Nálad - bocsánat - nem a szerelemmel van a gondod, hanem a töketlenséggel. 15 év?? Komolyan, 15 év egyetlen próbálkozás nélkül? Nem a szerelem a gyilkos, hanem a tehetetlenséged. Vagy ha már nem lépsz, akkor az, hogy képtelen vagy továbblépni, és feldolgozni, hogy nem sikerült.

Persze, nem mondod el, mert nem tudod, hogyan reagál rá... Ezzel csak az a baj, hogy ha nem mondod el, akkor nem is tud rá jól reagálni. A 0% esélynél pedig bármi több, még a 0,1% is.

Hogy mit csinálj? Ha jól értem, ő most kapcsolatban van. Szóval semmit. Menj el egy pszichológushoz, és próbáld rendbe tenni magad, tanuld meg a kudarcot feldolgozni, és továbblépni.

Vagy ha nincs most senkije, akkor hívd el egy italra, vagy egy et sétálni, vagy akármi. Kezdeményezz! Aztán vagy sikerül, vagy nem. De egy biztos: ha csak ülsz, és siránkozol, akkor biztos, hogy elbuktad.

2022. júl. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Tokeletesen megertem amit erzel, en 4 eve vagyok szerelmes egy lanyba, de csak odaig jutottam el, hogy valtottam vele egy rovid mondatot. Annyira zavarban vagyok a tarsasagaban, hogy ennel tobbre nem igazan telik. Raadasul, ahogy eszreveszem, nem igazan vevo ram, teljesen kozombos felem. Szomoru, mert tenyleg tetszik, es en ilyet ritkan erzek barki irant. Nekem nem megy a "szexeljunk", aztan majd lesz szerelem is tipusu dolog, nagyon ritkan vannak kiszemelteim is.


Amit esetleg hozza tudok tenni, hogy te ne legy olyan toketlen, mint en. Nekem is kene lepnem vegre valamit, neked is. Nem is a szerelem, hanem a tehetetlenseg fog teged felemeszteni.

2022. júl. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
Nem a szerelem gyilkos, hanem az, ha ennyire szerencsétlen vagy.
2022. júl. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%
Talán jobb is, ha nem tudja meg, engem kihasznált a viszonzatlan szerelmem, miután tudomást szerzett róla, majd aztán mikor már kényelmetlenné váltam a számára, leépített méghozzá úgy, hogy én érezzem rongynak magam.
2022. júl. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!