Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Kicsit ég a pofám, hogy...

Kicsit ég a pofám, hogy könnyíthetném meg ezt?

Figyelt kérdés
26 éves srác vagyok. 20 éves koromban elkezdtem melózni, azóta gyűjtöm a pénzt, hogy saját házat vehessek, ugyanis szüleimmel és a testvéremmel élek együtt. Besegítek a kiadásokba, minden hónapban megveszem a kaját mindenkinek, a rezsibe is beszállok, mindannyian dolgozunk, szóval nincsenek anyagi problémáink. Viszont kellemetlenül érzem magam, hogy még nem tudtam elköltözni. Normális párkapcsolatom se volt még, a leghosszabb 3 hónapig tartott és ez volt a legnagyobb oka. Ha találkozom valakivel és szóba kerül a téma, hogy otthon élek, mindig szégyellem magam, hiszen a legtöbb ismerősöm, még a nálam fiatalabbak is, már albérletben élnek, általában a párjukkal. Én viszont nem akarok albérletbe költözni, többmilliós hiteleket sem szeretnék a nyakamba, ezért most így éri meg nekem a legjobban anyagilag. Kiszámoltam, hogy mire egy átlagos házat meg tudnék venni, amire nem kell milliókat pluszban rákölteni, kb. 28-29 éves leszek. Hála az égnek a szüleimmel nagyon jól kijövök, úgyhogy ilyesmi probléma nincs. Amíg nem lesz saját házam, úgy érzem magányos leszek és nem lesz párkapcsolatom. Szerintetek megéri magányosnak lenni erre a néhány évre, hogy később ne legyenek anyagi gondjaim az életben?

2022. júl. 27. 09:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem feltétlen kell magányosnak lenned, ha egy lány kedvel téged, és ezt így normálisan felvázolod neki, nemhiszem, hogy zavarná. Maximum együtt vesztek házat :)
2022. júl. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Első, köszönöm!
2022. júl. 27. 09:30
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez így hülyeség, mármint a termékkapcsolás. Nem azért vagy magányos, mert a szüleiddel élsz. Persze nem könnyíti meg.

Különben meg, ha neked 29 éves korodra önerőből összejön egy hitelmentes ház ára, akkor nincs okod panaszra.

2022. júl. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
26 vagyok,van barátnőm gyönyörű,és anyám lakásában élek..
2022. júl. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
A házarak csak mennek föl, egy okosan felvett hitellel még jól is kijöhetsz. Vagy esetleg most vegyél valamit a meglévő pénzedből amit később eladsz.
2022. júl. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
40%
Régen is együtt éltek a családok a szülőkkel, nagyszülőkkel. Keress egy olyan normális lányt, akinek ez természetes, alkalmazkodó, mert később veled sem fog tudni kijönni, ha a szüleiddel nem jön ki. Egyébként örülök, hogy így élsz, gratulálok a felfogásdohoz. Kitartást. Viszont vidéken olcsóbb házak is vannak, miért nem ott próbálsz házat venni?
2022. júl. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm! Meglepődtem, hogy milyen normális válaszok érkeztek. Mindenkinek zöldet adtam.
2022. júl. 28. 10:17
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezen ne idegeskedj fölöslegesen, viszont őszintén gratulálok, hogy neked sikerült 30 éves korodra összerakni egy házat.

Nekem sajnos nincs meg a megfelelő tőkém hozzá, így saját lakásban nem gondolkodok. Ha valaki ezt nem tudja elfogadni a jelen helyzetben (az egyre elszálló ingatlan és építőanyag árak, és az infláció mellett), azt el kell engedni. Élni kell megtanulni, nem görcsösen kuporgatni. Én a környékemen (Bp agglomerációja) ha akarnék egy normális házat venni ami nem egy harmadik emeleti egyszobás valami, akkor olyan 25 évig kéne spórolnom, ezalatt végig minimálprogramon kéne lennem, hogy a végén legyen egy házam. Én viszont ezt nem vállalom be.


Szerintem próbálkozz sokat, biztos lesz valaki aki támogat. Én sem adom fel :)

2022. júl. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
8as vagyok, még annyi hogy a hiteles és albérletes dolgoddal egyetértek. Előbbi veszélyes, utóbbi pénzkidobás, mert azt a pénzt folyamat félre tudod tenni amit albira költenél. Plusz én nagyon hitelellenes vagyok mert vannak rossz tapasztalataim vele (szüleim megszívták a svájci frankkal), nincs az a pénzt hogy egy forint kölcsönt is felvegyek, hiába egy ilyen fontos dolog az amire költeném.
2022. júl. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem biztos hogy arra kell hallgatni, aki csak álmodozik lakásról. Nekem például van, és még sokaknak, akik ésszel, átgondoltan vettek föl hitelt. Pár éve vettem föl fix kamatozású, forintalapú lakáshitelt, amivel már most nagyon jól jártam az infláció meg a további ingatlanár-emelkedések miatt. De meglátjuk, mennyit ér a megtakarításod 3 év múlva, és kell-e akkor még 10 évet gyűjtened, hogy legyen valamid, mert a jelenlegi kilátások alapján ez is eléggé benne van a pakliban.
2022. júl. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!