Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Eddig a szüleim miatt nem...

Eddig a szüleim miatt nem mertem barátnőt keresni. Hogy változtassak ezen?

Figyelt kérdés
Minden egyes kib.szott nap marják egymást, van is rá okuk, de ebben nőttünk fel. Mindig ezt láttam, és úgy voltam vele, hogy egy kapcsolat egy idő után erről szól, és nekem nem kell pár. Most viszont teljesen elegem lett belőlük és az elköltözést szervezem, viszont ez a negatív látásmód valamiért még mindig bennem van. Nincsenek barátaim akikkel ezt megbeszélhetném, így tanácsot sem tud adni senki, viszont én is tudom, hogy ez az életfelfogás nem jó. Mit tehetnék? 25f
2022. aug. 14. 19:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne fogd rá a szüleidre. Az sem feltétlenül jó, ha a szülők megvannak egymással és béke, rend, szeretet van. Akkor meg az a baj, hogy a gyerek meleg környezetben nő fel és kirepülve szembesül a való élet viszontagságaival, ami viszont traumaként éri. Nagyon nehéz két ember életét úgy összehangolni, hogy komoly veszekedés ne legyen. Ehhez rendkívül nagy türelem, tűrőképesség, empátia kell. Sokszor hosszú évek kellenek, míg az ember kiismeri a másikat, de akkor is feljöhetnek addig rejtve maradt személyiség vonások. Meg hát mindenki változik.
2022. aug. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindenképp költözz el, lehetőleg jó messzire.


Persze ettől nem.változik meg semmi, viszont a toxikua környezet elhagyása lehetőséget teremt majd az előrelépésre.


Mivel gyakorlatilag kimaradtál minden társasági eseményből, mindenféle kapcsolatból, interakcióból, így azakat valahogy be kell pótolnod...


Jobb híján nem tudok mit javasolni, mint könyveket, youtube-ot. Ezekkel fel lehet építeni a valós képet.


A lényeg az, hogy rossz.dolgot láttál, és ez biztosan benned is rögzült rossz viselkedésmintaként.

A rossz viselkedésmi.tákat fell kell ismerned maagdon. Ez teremt lehetőséget arra, hovy ta ulj belőlük, és felülírd helyes viselkedésmi.tákkal.


Kezdésnek javaslom mindenképp az asszertivitást/asszertív kommunikációt.



Illetve a fő lényeg a társadalmi beilleszkedés lenne. Tehát töltsd ki a napjaidat, munka után csoportos programokkal, ami lehet bármi: edzés, önkénteskedés, tanfolyam, kreatív akármi, stb...



Ennek az egésznek az a lényege, hogy jelenleg teljesen alkalmatlan le..él egy értelmes kapcsolatra. Fejlődnöd és tapasztalnod kell egy kicsit...

2022. aug. 15. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!