Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan változtassam meg a...

Hogyan változtassam meg a barátnőm?

Figyelt kérdés
Igen, most sokan felháborodva kattintanak ide, hogy miért akarok bárkit is megváltoztatni. Szóval már nagyon régóta legjobb barátnők vagyunk és már nagyon régóta ugyanazon rágódom vele kapcsolatban. Tehát semmi személyisége nincs. Minden szófordulatot, gesztust, véleményt tőlem vesz vagy a családjától, ami nem lenne alapvetően gáz, csak saját véleménye semmiről nincs. Ha szeretnék megvitatni egy kérdést, egy jóízűt vitatkozni(nem veszekedni), akkor egyből igazat ad és mindennel egyetért. Nagyon zavaró hogy ha vele vagyok, olyan mintha magammal beszélgetnék, mert nem képes döntéseket hozni ezért engem másol mindenben. Nagyon szeretem ezért szeretnék segíteni neki, de sajnos rajtam kívül nagyon nincs egy barátja sem, pont ezért, mert ha pl én nem dobok be témát, ő sem szólal meg. ha én nem szeretek valamit, akkor azt ő sem fogja szeretni... könyörgöm a másság a szép! szóval ebben kérném a segítségeteket.

2017. márc. 4. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok? Mert azért nem mindegy, hogy 10 vagy 20 :)
2017. márc. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az nem lehet, hogy ő is hasonlóan gondolkozik, mint te? Bár lehet, hogy hülyeség...
2017. márc. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
18-ak vagyunk mindketten:)
2017. márc. 4. 16:41
 4/11 A kérdező kommentje:
Azért nem, mert látom rajta, hogy magában küzd. Ha nem értek egyet valamivel amivel ő igen, akkor meggondolja magát és már mégis azt fogja mondani, amit én. Ha mondok valamit, azt biztos úgy fogja gondolni. Ha használok egy jellegzetes szót, onnantól kezdve ő is használja.
2017. márc. 4. 16:45
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
felnéz rád, és meg akar neked felelni? Fél, hogyha nem számodra jó választ ad, nem leszel többé mellette?
2017. márc. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy túl kritikus vagy vele.

Csináld azt, hogy ha valamit ő mond, és te nem azon a véleményen vagy, akkor ne mondd meg neki, hanem érts egyet vele. Ezzel biztosítod róla, hogy jó véleménye van (legalábbis így fogja gondolni). Így lesz valamennyi önbizalma. Utána már megmondhatod neki, hogy mit gondolsz, de ne durván. Ő ezért mondja azt amit te, mert fél, hogy ezzel esetleg hülyének fogod nézni, vagy túl durván vitatkozol vele. Valószínűleg önbizalomhiányos, ezért ilyen. Remélem valamennyit segítettem :)

2017. márc. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

5. válaszoló: igen, abszolút.

6. válaszoló: ezt mindenképpen kipróbálom, teljesen igazad van. köszönöm!

2017. márc. 4. 16:53
 8/11 anonim ***** válasza:

Fú ezek az emberek baromi idegesítőek!

Nekem udvarolt egyszer egy srác, pontosan ugyanilyen volt, és azért amit az egyik válszoló leírt: mivel első látásra belémzúgott, nem akarta kockáztatni, hogy emiatt elveszítsen. Pókerarccal változtatta a véleményét, hogy egyezzen az enyémmel, akkor is ha ő egy perce mondta az ellentetjét. Sokszor úgy éreztem, hogy hülyének néz. Ezerszer elmondtam neki hogy ez rohadt idegesítő és hagyja abba de semmi.

Konklúzió: Ha ő nem akar rajta változtatni akkor hiába csinálsz bármit is.

2017. márc. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, pont ez van velünk is. Csak nem akarom ezért elveszíteni, meg nem is lenne szívem egyedül hagyni, akkor nagyon durván elveszne. Az a baj, hogy ezt már el is mondtam neki, persze nem bunkón vagy sértőn, hanem kedvesen(amennyire ezt lehet) és akkor csak kínosan nevetett egyet majd azt mondta, hogy "én ilyen vagyok".
2017. márc. 4. 17:11
 10/11 anonim ***** válasza:

Az nem lehet, hogy beléd szeretett és azért "bólogatós" mindenre, hogy kedvedben járjon?


Mint lányok induljatok butikozni és próbálj fel pár egyéniségedtől távoli-borzalmas-undorító ruhát és ezt javasold neki is, vegye fel....álljatok a tükör elé és a magától érthetőt, azért kérdezd meg: Jól nézünk mi ki szerinted?

Ki kell csalogatni a véleményét és talán így felszabadulhat a jövőben - ki meri mondani, amit eddig nem.

Persze, főzhetsz vacsorát-süthetsz borzalmas sütit is, amelytől könnyeznie kell és vallani az igazat a műről:D

A könnyek meg nem hazudnak egy katasztrófális ételről, ez biztos ;)

2017. márc. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!