Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más van ilyen helyzetben,...

Más van ilyen helyzetben, hogy tulajdonképpen alig vagy semmi nem tartja itt ebben az életben?

Figyelt kérdés

Tegnap este néztem a plafont, a sötétben elalvás előtt. A munkanélküliségemre gondoltam, az elkövetkező válságra. Aztán a múltamra, hogy igazából semmi nem sikerült.

Barátnőt nem igazán tudtam szerezni. Sőt így 30+ évesen már a szex se izgat, inkább csak hogy megosszam valakivel a szeretetemet. Hogy valakit megöleljek. Teljesen androgünnek érzem magam.

Régen legalább voltak illúzióim ma meg már azok sem. Minden amit szépnek gondoltam az életben eltűnt, ködé lett, elpárolgott.Egyetlen célom most hogy munkát találjak és utána túlórával dolgozzak, hogy csak aludni érjek rá. Nincs saját családom, nincs barátnőm se karrierem.- A társadalmon meg azt veszem észre menyire közönyös, érdektelen. Csomó társkeresős applikáción vagyok túl, azért jobb napjaimon volt egy két randi is de mindig flegmák voltak a lányok.


Szóval így elgondolkoztam ezen az élet dolgon és arra jutottam, hogy egy nagy szívás, annak aki ráébredt vagy felébredt a valóságra. S ez nem szép. Sőt valójában az élet, ha úgy igazán szemügyre vesszük ronda, undok, hasztalan. Az ember megszületik majd meghal, közben ott szúrnak ki vele ahol lehet. Ez a nagybetűs élet. Régen volt valamiféle küldetéstudatom, hogy majd én, meg ki ha én nem! - de ez mára nincsen, elmúlt. Beleuntam mindenbe, nem vagyok pszichopata de unalmasan telik minden napom. A munkával legalább pénzt keresnék. Nem élvezem már a szexet (igen voltam hivatásosnál hogy egyáltalán legyen róla fogalmam hogy milyen), nem érdekel már semmi. Minden megfakult és üres. Annyira el van lehetetlenítve az ember ebben az országban...



2022. szept. 7. 09:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%

"Régen volt valamiféle küldetéstudatom, hogy majd én, meg ki ha én nem"


Fiatalkoromban azt gondoltam hogy majd én megváltom a világot, mára arra jöttem rà hogy nekem van szükségem megváltásra.

2022. szept. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem egyedül lebegsz így ebben az országban, hanem a "kelleténél" sokkal szélesebb ez a réteg. A probléma azzal van, hogy már-már ez a természetes és inkább az számít már manapság rendkívülinek, szerencsésnek, ha valaki boldogul - bármilyen szinten is. A boldogulás leghatékonyabb ellenszere viszont az, hogy sok honfitársad fizikai fájdalomként éli meg a boldogulásodat és éppen ezért ott és úgy próbál meg ártani neked - ha úgy véli, boldogulsz, - ahol és ahogyan csak tud. Ördögi kör!

Talán az tudna kizökkenteni a nem éppen kellemes állapotodból, ha a munka keresésével párhuzamban keresnél magadnak egy eddig ki nem próbált szabadidős elfoglaltságot, hobbit is. Abban az egyben biztos vagyok, hogy amennyiben nem találsz záros határidőn belül magadnak valamit, ami képes lekötni, meg fogsz "zápulni"! Vannak viszonylag költséghatékony szabadidős tevékenységek is, - sok sikert kívánok ahhoz, hogy minél hamarabb megtaláld a neked leginkább megfelelőt!

2022. szept. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. szept. 7. 10:48
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Életunt,megfakult,céltalan vagyok én is.Munka nélkül,barátnő nélkül,pénz nélkül.Semmi nem izgat,dob föl de nem is érdekel már az élet se
2022. szept. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az már jó, hogy van célod, találni egy munkát!

Az viszont hülyeség, hogy csak azért akarsz túlórázni, mert nem tudod élvezni a szabadidőt.

Én például vettem egy kutyát, kiviszem sétálni, megismerkedtem más kutyásokkal. Sok minden másról is tudunk beszélgetni, nem csak a kutyáról.

Ezt csak példaként írtam.

Mi az, ami érdekel téged?

2022. szept. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Utolsó: Mára már semmi sajnos. vagyis el tudom imitálni, hogy érdekel de közben nem... legalábbis azokon a területeken amik foglalkoztattak.
2022. szept. 7. 11:20
 7/14 anonim ***** válasza:
57%

Az égvilágon semmi sem érdekel?

Sem filmek, sem könyvek, sem utazás, sem semmi?

Nem a lustaság az oka annak, hogy semmi iránt nem mutatsz érdeklődést?

2022. szept. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

én tökre úgy érzem, hogy eleget éltem ebben a mostani formában, változtatni meg nem akarok mert ez volt a jó élet nekem mindig is, egyedül és azt csinálni amit akarok. Nem akarok meghalni, de élnem sincs sok értelme, és ahogy öregszem és érzem hogy ez az életforma már nem olyan kényelmes nekem mert a qrva ösztönök meg szociális stigmák dörömbölnek az ajtón hogy "szerezz barátnőt "szerezz feleséget" "legyen családod és gyereked" egyre nehezebb és egyre inkább afelé sodor hogy bárcsak ne léteznék... plusz engem sem érdekel semmi, ha lenne sok pénzem akkor is otthon unatkozó milliomos lennék, tekintve hogy utálom az embereket körülöttem. Lustaság lenne? Lehet, de ez vagyok én :D


Szóval a válasz a kérdésedre: Igen, van.

2022. szept. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%
Voltam ilyen helyzetben, de kilendültem belőle szerencsére. Most épp németül tanulok, hogy elhúzhassak ebből a szar fos országból ami ilyenné teszi az embert.
2022. szept. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%
#9 aztán majd rájössz hogy nem az országgal van a gond, hanem saját magaddal :D Tapasztalat... én csak úgy 3000 km távolságra költöztem el mondván hogy ott majd minden jobb lesz. Hiába volt minden jobb de én magam ugyan olyan szarul és letargikusan éreztem mint itthon. És itt most arról beszélek hogy ha saját magadra vagy utalva. Ha megismersz ott esetleg pajtásokat akik segítenek elfedni a dolgokat akkor lehet jobb lesz, de annak meg mi értelme? Azt itthon is lehetne csinálni, és az se oldana meg sok mindent :) Ha meg kilendültél belőle akkor megintcsak nem az országgal volt a gond hanem magaddal, hiszen itthon "gyógyítottad meg magad" :D
2022. szept. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!