Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szerinetek is érthető lenne,...

Szerinetek is érthető lenne, ha eldobnám az életet magamtól?

Figyelt kérdés

30 éves férfi vagyok.

Nem igazán van, amiért érdemes lenne élnem. Nagyon nagy szomorúság és csalodóttság van bennem az egész életemmel kapcsolatban.


Először is: a szűk családi körömön kívül senkim sincs, és soha nem is volt, még egy barátom sem. A munkahelyemet sem szeretem, de nincs más lehetőségem, mert csak 8 általánost végeztem, a középiskolát annak idején nem sikerült befejeznem, nagyon rossz tanuló voltam, 3 tantárgyból meg is buktam, ez is mély nyomott hagyott bennem.


Kb. 20 éves koromba sikerült felismernem a helyzetemet, azóta próbálok javítani rajta, teljesen sikertelenül, semmi eredményt nem tudok felmutatni.


Mániás depressziós vagyok. Semmihez sincs már kedvem, teljesen kiégtem, egyszerűen nincs semmi öröm az életemben. Ha esetleg befejezném az érettségit, az 4 év lenne nekem így már, és ehhez sem lenne már erőm, kitartásom munka mellett. Barátnő szóba sem jöhet, senkinek sem tetszem.


Szerintetek egy ilyen embernek, mint én, van -e értelme élnie egyáltalán?


Legszívesebben feladnám a munkámat és elhúznék valahova a világ végére, aztán ott nem tudom mit csinálnék, azt sem érdekel ha hajléktalan lennék, mert ennek jelenleg semmi értelme sincs. Célokat is hiába tüzök ki már 10 éve, egyszerűen nem tudok tenni értük, semmi kedvem nincs hozzá, pár hétig teszek értük, aztán abba marad, és ennyi...


2022. szept. 13. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

Az életednek csak Te tudsz értelmet adni.


Van munkád, fiatal vagy: az önmarcangolás, önártalom helyett megpróbálhatnál lehetőséget keresni, hogyan segíts másoknak.

2022. szept. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%
Az öngyilkosság sosem érthető, vagy elfogadható. Fordulj szakemberhez!
2022. szept. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
Olyasmiért vagy kibukva, amik azért nincsenek jelen az életedben, mert nincs kitartásod. Terajtad múlt eddig is minden, te alakítottad ezzé, ahogy élsz.
2022. szept. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Már hogy ne lenne érthető, van az a fájdalom szint.

Ettől függetlenül én is azt javaslom, hogy fordulj pszichológushoz, pszichiáterhez. Szedj gyógyszert eleinte, mellette terápia. Kell legyen ott is kerületi ellátás, ahol élsz.

Ha nagyon nem, akkor menj be a könyvtárba és kérj valamilyen önsegítő könyvet depresszióra. Én pl. szeretem Korb: Felfelé a lejtőn címűt, de lehet, hogy van jobb is.


49f


Próbálj úgy viselkedni magaddal, mintha a saját szerető szülőd lennél, aki segíti, megérti és óvja gyermekét.


Terápiától, gyógyszertől ne félj. Én pl. mindkettőt próbáltam, egyik sem ártott meg, sőt!

Annak ellenére cipeld el magad a dokihoz, hogy az agyad szerint nem vagy erre érdemes, illetve nincs értelme.

Nemrég tanultam meg, hogy a depressziósok rengeteget foglalkoznak magukkal. Én, amikor észreveszem magamon, akkor elkezdek kifelé figyelni. Mi van odakint? Felhők, bogarak, lányok, illatok, kis örömök...

49f

2022. szept. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4# vagyok : nekem az segít, hogy van egy hobbim, amit szenvedéllyel viszek. Kb. ezért vagyok még életben.
2022. szept. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A budapesti Napkörben most indul egy sématerápiás csoport, még van pár hely: [link]
2022. szept. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Manócska1 ***** válasza:
szerintem is kerress fel szakambert,biztosan tudnak segíteni..
2022. szept. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!