Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerinetek melyik a jobb...

Szerinetek melyik a jobb munkabosztás 12 órás műszakban? (Reggel héttől este hétig és este héttől reggel hétig)

Figyelt kérdés

1. 1 nap nappalos, 1 nap éjjeles 1 nap szabad majd kezdődik előről

2. 2 nap nappalos 2 nap éjjeles és 2 nap szabad majdvkezdődik előről



2019. márc. 10. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
A három napos forgás, nem véletlenül azt csinálják többnyire
2019. márc. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én biztos, hogy a 2-est választanám.


Mondjuk az egyes alapból hülyeség, vagy én vagyok hülye, ezt még át kell gondolnom. :D


Merugye... ha 1 nap nappalos, az 07-19-ig, aztán hirtelen követi egy éjszakás, ami 19-07-ig, na most lehet az én tudatom szűkült be, de akkor ez nem egy 24 órás non-stop meló lenne?


Amúgy mindegy, ha nem jól gondolom, akkor is igazam van, 2 okból is.

Az egyik, hogy ez alapból egy összevissza beosztás, ami felborítja a bioritmusod, a szabadnapodon olyan leszel mint a mosottszar, és 1 nap után meg megint melózni kell, ha az 1-es verziót nézzük.


A 2-es vezrzióban legalább 2 egymást követő nap ugyanolyan, ez így élhetőbb, ráadásul ha a szabadnapodon az első nap csak pihengetéssel töltöd, még akkor is ott van utána még egy nap, amikor intézheted a dolgaidat, esetleg otthoni melóval tudsz haladni, stb...

Vagy az első szabadnapodon még belefér egy kis éjszakai élet, másnap még van időd regenerálódni. Szóval egyértelműen 2-es.

Már csak azért is, mert a másik ok az, hogy amúgy mindig igazam van, szóval ez innentől nem vitatandó.

2019. márc. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Közben rájöttem miért vagyok hülye, ami természetesen nem jelenti azt, hogy ne lenne igazam.


Jó, értem, nem aznap folytatod a melót este 7-től, hanem másnap.

Viszont akkor meg az éjszakás műszak után van roncsderbi.

Mert lenyomsz egy éjszakát, hazavánszorogsz, alszol, ha tudsz, de nem tudsz mer nappal van, délután elkolbászolsz, utána megint éjszaka jön, amikor semmit nem tudsz csinálni, csak aludni, reggel meg meló, mert pihenéssel töltötted az egész szabadnapodat.

2019. márc. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én amúgy hosszú évekig 2-1-eztem, 2 meló 1 szabad, igaz nem volt éjszaka, de 14-16 órás műszakok voltak, és az biztos, hogy 2 meló után az az 1 szabadnap semmire nem elég. Bármikor lecseréltem volna 4-2-re.
2019. márc. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Az első verzióban 24 óránál hosszabb pihenőidőd nincs.

Még a másikban is csak 48, de inkább akkor már az.

2019. márc. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A 12 órás műszak semmilyen formájában nem való embernek. Ha mégis választani kell a kettő közül, akkor a második az, amiben majdnem lehet élni is. Az elsőnél a szabadnapod csak papíron van meg: hazaérsz reggelre, lefekszel aludni, aztán vagy felkelsz délben és félálomban bóklászol egész délután, vagy délután ébredsz fel és kipihenten forgolódsz egész éjszaka, hogy a másnapi nappalos műszakban azt se tudd, hol vagy. Ha két pihenőnap van egymás után, akkor a második már majdnem ér is valamit.
2019. márc. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hol kell teljesíteni!

Ahol emberi életekről van szó, oda a legjobb viszonylag kipihenten menni. (1-1-1)

De ez nyírja a biológiai órát, - sokkal hamarabb megy tönkre az emberi szervezet, mint egy másik megoldás választása esetén.

A 2-2-2 felállás azért nem jó, mert műszak váltásakor az első szolgálat a leghúzósabb mindig, - ekkor a szolgálat megkezdését követő negyedik-ötödik óra kritikus, ekkor akar az ember lecsurogni a székről, ekkor tudna egy jót aludni - és nem sok helyen paskolják meg elégedetten ezért az ember buksiját.


A tartósabban azonos műszak (3-4) már járhatóbb, mert az első nap ekkor is húzós, de a másodikra már felveszi az ember a ritmust és annak sem mindegy ez, aki nagyobb távolságról kénytelen bejárni dolgozni, - összefüggőbben tud otthon, a viszonylagos nyugalomban, megszokott, megnyugtató környezetben élni, ill. pihenni.


Sok helyen az éjszakai műszak nyugisabb, de ez nem törvényszerűen igaz minden munkahelyre. Sok embernek viszont sokat jelent, hogy nem lihegnek annyian és annyit a nyakában, nem csörög napi 3000 alkalommal a telefon (és nem diszpécser), vagy a rendelkezésére álló berendezéseken jobban a saját igényeihez tudja igazítani a munkakörülményeket.


Tehát összetett!


Én az éjszakai szolgálatot jobban szeretem, - de ez az én nyomorom.

2019. márc. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!