Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hány évesen illant el minden...

Hány évesen illant el minden illúziód az életről, hány évesen "világosodtál meg" / ábrándultál az élettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

30 felé menetelek. Eddig nem volt kapcsolatom, sohasem. Az első is pénzért történt.

Most kezdem kapirgálni, hogy lehet nincs isten, hogy rossznak és önzőnek kell lenni, mert így jut az ember előrébb az életben. Jézust is kivégezték pedig csak a kedvességet és a szeretet hirdette.


30-hoz közeledve, elgondolkoztam az életemen. Semmi sem úgy alakult, ahogy terveztem. Viszonylagos nyugalomban nőttem fel, de családunkban sok volt a veszekedés. Mindenki-mindenkivel veszekedett.

sok megaláztatás és fájdalom ért, egészen kiskoromtól. Olyan mintha megrekedtem volna egy szinten, mintha még mindig 10-en éves lennék. Nyilván velem van a baj, tudom. Csak belefáradtam, hogy semmi sem sikerül, hogy mindenért harcolni kel, hogy a legtöbb lány akinek őszintén elmondtam az érzéseimet, akikhez őszintén közeledtem azok letapintottak, kiröhögtek stb. mert nem vagyok jó képű. Kezdek autisztikusan viselkedni emiatt, zárkózott vagyok stb.


Elegem van hogy más normálisan meg tudta élni a kamaszkorát míg én, és a hozzám hasonlók nem. Mintha minket ki akarna szelektálni a biológia. És igen is sokat jelentett volna egy mosoly vagy egy ölelés kellő időben és helyen. Attól a lánytól akitől.


Becsapottnak, kiábrándultnak érzem magam az egész élettel kapcsolatban. Ha ezt előre elmondja volna nekem valaki, biztos hogy nem akarok megszületni. Barátaim is a legnagyobb trében hagytak ott, egyedül éltem túl. - Átláttam ezt az egészet: nem vagyok szép, helyes, talpraesett, egy elméleti fazon vagyok sok álommal és vágyakkal. Művészlélekkel de ez a kutyának se kell. Egyébiránt kiábrándultam a nőkből, a politikából, a vallásból és mindenből. Megfakult, megszürkült minden.


Most mi egy élet? - Dolgozol, gyereket nemzel, meghalsz. ENNYI. Közben nem történik SEMMI!!! Nem jönnek űrlények, nem megyünk más bolygóra. nem fog történni semmi ez az értelmetlen szr ugyan úgy fog tovább kattogni a nagy semmiben, csak mások lesznek a házak, a tájak és a díszletek. De attól még nem lesz ÉRTELME. - Egyetlen egy vigasz lenne erre az értelmetlenségre egy társ, de az sem adatik, nem kellek, nem érdeklek senkit. Ezt tetézi a monoton munka, a kisstílű hétköznapok. A gazdasági helyzet. Egyszerűen gyöngülöm azt hogy átlátom menyire banális és egyszerű az élet, de ennek ellenére nem tudom megheckelni a sorsom.



2022. szept. 13. 13:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
30%

Ez a dolog annál összetettebb, mint ahogy itt kvázi leegyszerűsíted. A sikereinkért/ kudarcainkért túlnyomórészt önmagunk vagyunk a felelősek. Az hogy téged sok kudarc, visszautasítás ért, az is nagyban a te hibád! Pocsék lehet ezt olvasni, de el kell fogadnod a tényeket! Felületesen ismeretségek, túlzó ragaszkodás, önsajnálat, ezek inkább szánalmat keltenek a lányok zömében. Csak kevesen képesek ezek mögé látni, de fiatalon ezt nem lehet elvárni tőlük.

Kellett volna neked a szociális háló, barátok, közös programok, akikkel lehet valamit csinálni. Ezek voltak? Tiniként senki nem akar magányos farkassal járni, csak egy másik hasonlóan kirekesztett magányos lélek. Gondolom ezekre meg nem gerjedtél.

Változz, hiszen sosem késő más perspektívából nézni az életet. Koncentrálj a jó dolgokra az életedben, s ha nincs? Akkor tegyél róla hogy legyen. Menj l utazni valami turistacsoporttal, járj-kelj a nagyvilágban, legyél aktívabb a közösségi oldalakon, sugározz pozitivitást!

Vannak társkeresők, de ne a tinderszarságra gondolj, az csak a szexről szól. S ha nem vagy egy 6/ 10-ből akiről sugárzik hogy pénze van, ott sem garantált a siker.

2022. szept. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%

Mindenki a saját tempójában éli az életét, és senki vagy hát a nagy többség nem azonnal jön rá a dolgokra az élettel kapcsolatban.


4x -ben jöttem ár hogy nem segíteni kell a körülöttem lévőket hanem (el)taposni.

2022. szept. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
26%
Fejben van itt gond meg a hozzaallasoddal, nem az elettel. Ferfi vagy, ne nyavajogj. Vegyel erot magadon es rakd rendbe az eleted..
2022. szept. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
76%
Én most vagyok 26, és kb. idén "teljesedett ki" bennem ez a felismerés, már jó pár éve egyre több mindenben csalódtam, de mostanra eljutottam oda hogy tényleg semmi jót nem lehet várni az élettől. Egy kalap szar az egész, mit szépítsük.
2022. szept. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
15%

13: Következő női duma nem baj ha a férfi sír, meg legyen érzelmes. Következő: Kuss légy férfi...


Döntsük már el könyörgöm. Kettő együtt nem megy. Barbár nem érzelmes, az érzelmes nem barbár. Kettő között van a puhány de még nem érzelmes, ám de paraszt.

2022. szept. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
62%

Jelen helyzetben felejtsd el a nőket!


Foglalkozz magaddal. Tedd helyre magad. Ne azt nézd meg másnak mi van hanem neked mi van és mit szeretnél.

Egy párkapcsolat esetén sem bízhatsz meg 100% -ra egy nőben soha!

Ha megteszed pórul jársz aztán jöhetsz megint sírni. Soha nem szolgáltasd ki magad soha az életben. Farkasok törvénye van.


Ez az érzelmes sztori egy baromság. Legtöbb nő papíron, meg szóban mondja de amit az ösztön sugall neki az teljesen más. Ezért van hogy az érzelmes szerény, megbízható pasik hoppon maradnak mindig. Átverik őket, kihasználják őket... stb Lehet válogatni.


Legyél szikla szilárd, xard le a nőket ameddig nem így vagy. Tönkre fognak tenni akaratlanul is.

Ha össze akadsz egy ilyen kis helyes csajjal és imádni fogod az életet, és együtt töltök mindent. Egyszer csak beszélgetni akar. Unalmas vagy. Nem akar megbántani, meg legyetek barátok. Aztán kiderül hogy előző este megdugta a taxisofőr miután hazavitte és nem akart téged terhelni vele. Hirtelen nem fogod érteni mi a helyzet. Elkezdik a rossz fiúk érdekelni, barátnőivel érzelmes pasikról dumálnak, meg hogy a taxisofőr hogy megdöngette. Majd a taxisofőrt szemeli ki hogy fészket alapítsanak. Aki feleségül veszi csinál 2 gyereket neki, ott hagyja, és egy szép napon megcserren a telefon. Egyedül van 2 gyerekkel, nehezen élnek, egyedül van te voltál mindig is az igazi... bla bla bla. Tudod az egész még lehet igaz is. Majd tartsd el más gyerekeit nevelgesd fel, aztán megint megun és félredugogat.


Vissza az elejére. Légy önmagad. Foglald el magad azzal amit szeretsz. Mindig.

Legyen stílusod. Ne pitizz soha egy nőnek. Udvarias, lehetsz, soha nem tudják mit akarsz. Soha ne légy kiszámítható nekik, imádni fogják.

Foglalkozz a munkáddal, legyen hétvégi programod amit szeretsz, tök mindegy.

Keress társaságot.

Ha feszegetik a csajok (mert imádnak mindenkit kibeszélni) miért nincs senkid vagy ki a barátnőd, mond hogy most nincs senki, nem akarsz kapcsolatot, kötöttségeket.

Ne legyél mindig jó kisfiú. Legyél laza. Ne borotválkozz mindig. Éld az életed a saját stílusod szerint ahogy szereted.

Tanuld meg egyedül is jól érezni magad. Baromi nehéz egy olyan embernél aki szeretet hiányos, de meg kell lépned.

Előbb utóbb lesz olyan nő aki nem bír magával annyira izgatja majd a fantáziáját, hogy mindent megadna hogy megismerjen. Majd felhívja magára a figyelmét, de itt jön a lényeg amit az elején írtam. Soha ne pitizz neki, soha ne érezze hogy te jobban vágysz rá mint ő terád. Ha megérzi ott hagy mint a fene.

Ha érzelmeskedsz nem fogsz kelleni senkinek szinte. Duma nagyon más mint a valóság. Duma mindig az lesz hogy érzelmes pasi kell, de 100 nő ből 101 a rosszfiút fogja választani előbb vagy utóbb mindenképpen. 20 év után se add ki magad, és ne bízz benne 100% ig mert mikor elpuhulsz átver és ott hagy. Enélkül is lehet ez, simán, de ha érzelmes leszel vége.

Ez nem azt jelenti hogy legyél paraszt vele, csak mindig mindenben MINDIG legyél ott a családi képletben. SOHA ne engedd hogy átmenetileg is mellőzzenek és biztosítod a hátteret. Pikk pakk megszokják, aztán elvárják, majd ez lesz az alap felállás, és kitesznek az útcára is ha úgy van gond nélkül. Majd elmeséli a barátnőinek milyen gyökér vagy.


Mindig harcold ki a helyed a családban is. Nem véletlenül férfiközpontú az arab család modell. Nőnek és a férfinak is megvan a szerepe a túlélésben. Nő a család központja ő irányítja, az életet te irányítod annak te vagy a központja és te biztosítod a nyugodt hátteret a családnak. Egy domináns határozott nő nem érti hogy miért nincs családja, vagy ha van miért hullik folyton szét. Ő maga teszi tönkre. Ezért.


Ne nő akarj lenni hanem férfi. Nem kigyúrt fuxos G mercis vadállatnak kell kinézned... Elég "csak" férfinak.


Foglald le magad hogy egyedül is egyéniség legyél... Tudd élvezni az életed.

Mindegy mivel, ami leköt. Abba tegyél energiát.

Ebben ugyanis nem lehet csalódni. Aki nagyon nem bírja a magányt és tudja vállalni annak egy kutya való, nem egy kis cuki muki, hanem egy nagy testű rendes kutya. Igazi társ lesz a mindennapokban. Sosem fog cserben hagyni, sosem. Így tudsz önmagad lenni, ugyan nem ember de segít hogy az legyél önállóan is. Szeretni fog azért mert vagy neki. Ilyet embertől csak a gyerekedtől kapsz meg, vagy a szüleidtől. Van aki ebben az esetben sem.


Munka? Unalmas utálod? Eleged van... Mi a megoldás? Váltani kell.

Holnap hogyan? Hülye vagy? Jön a válság? Maradjon mindenki a seggén!

Várni mindig lehet, kifogás is mindig van.

Nézz körbe milyen munkalehetőségek vannak, mit csináljál szívesebben mint amit most. Képezd magad. Ja igen az macera. Munkaerőpiacon az extra képességeidet lehet jobban eladni ami miatt értékesebb leszel egy munkahelyen. "Hülye vagy soron dolgozom egy nulla vagyok" duma. Tanulj nyelvet. Ne frissítgesd amit anno belédvéstek ha megmaradt, hanem rendesen tanuld meg egy adott használható Min B1 de inkább B2 szinten. ÉS ha megvan mihez kezdj vele? Olyat kell tanulni amivel tudsz esetleg előlrébb lépni a munkahelyeden vagy másik munkáét találni vele. Tanulás közben összeszedsz egy kis pénzt és elmész olyan helyre külföldre ahol ezt gyakorolhatod. Önbizalmat fog adni ha érzed hogy hejj alig van tudásom és elboldogulsz. Váó... Tanuld tovább, válts vele munkahelyet. Ez napéi 2 óra tanulás a szabadidődben. Hülye vagyok? Szabadidőben tanulni? Irigyled azt aki több nyelven beszél jobb anyagi helyzetben van, válság állób, jobb munkahelye van? Nos így csinálja. Nem csak szerencse kell hozzá. Van olyan is de a többség küzd érte.

Elképzelésed sincs mit csinál mást munkát? Próbálj ki mást. Kis nyelvtudás, Angol, német mész sofőr, sosincs elég belőle. Ha már elég jó a nyelvtudásod külföldi céghez is lehet szerződni. Bárhova Európában, de USA/Canada is tárt karokkal vár.

Megbízható emberek mindenhova kellenek. Lezüllött a szakma. 30 évesen oda mész ahova akarsz, se családod se semmi ami megakadályozna. Nincs jogsid, amúgy meg drága bla bla bla kifogás. Csak mondom hogy ha x időt aláírsz némely cég mindent fizet, némelyik már az oktatás idejére is állományba vesz alapfizetésért. Időnként külföldi cégek is toboroznak már. B jogsi elég. B sincs hát akkor csináld meg.

Ne másokban bizzál hanem magadban.


Megnyugtat a tudat hogy Nyugaton is tud hasonló tud lenni az élet. Sőt hogy a Franciák még szemetebbek ennél is. Hozzájuk hasonlítható gezcik csak a magyarok európa szerte. Sok felé éltem/dolgoztam európában és ezt tapasztaltam sajna.

Törj ki a kereteid közül. Ne a komfort zónádból, ez a nők idióta dumája hogy érezd magad xarul és akkor jó lesz. Maradj a komfort zónában de változtass, mindig egy kicsit. Persze lehet úgy csinálni mint én hogy csapot papot hátra hagyva neki indultam, nem érdekelt semmi. Ez gyorsabb, de az utadat akkor is megtalálhatod ha lassan lépkedsz. Csak a kulcsa hogy önmagad légy, és fejlődj, tudásban. (Nők ilyenkor divatos kócshoz meg piszolóügushoz szaladgálnak aki elsőnek felteszi a kérdést mit szeretnél. Ha tudnád nem lennél ott ugye.)

Nem baj ha néha letérsz az útról és hibázol. Küzdelmes tud lenni de lehet társad, és másik a jelenleginél jobb életed.

Nem a gazdasági helyzettől függ hogy meg lehet -e csinálni. Ilyenkor annyi van hogy nehezebb.

Így Kerültem Észtországba Tallinn -ba.

Ennél jobb csak Norvégia, vagy Svájc volt egy hangyányit.

Senki más nem csinálhatja meg helyetted, senki más nem élheti le helyetted.

Férfiként pedig taposnod kell.


Tudom nem ezt a választ vártad. Érdemes azért elgondolkodni rajta.

2022. szept. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
66%
Nő létemre sajnos azt kell mondanom, a 16-osnak mindenben igaza van. Túl az életem nagyobb részén hányszor láttam, hogy a rendes pasikat semmibe veszik a nők, ha ilyen jó fiú a férjük, lealázzák, szidják mások előtt! A macsónak meg pitiznek. Ezért halnak hamarabb a férfiak, mert mi, nők kicsináljuk őket, sajnos.
2022. szept. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
89%
14 évesen, aztán megtanultam boldogulni
2022. szept. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm a kimerítő választ! Ritka értelmes komment, ment a zöld kéz!
2022. szept. 13. 16:59
 20/25 anonim ***** válasza:
2%
Kérdező, nem mindenki egy sebnyalogatós életképtelen. Nem okolhatod a körülményeket azért, mert semmire sem vagy képes. Az élet nem "úgy alakul", hanem te csinálod magadnak. Nem 30 évesen kell felébredni, 10 éve kellett volna.
2022. szept. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!