Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért vagyok ennyire akaratgye...

Miért vagyok ennyire akaratgyenge ember? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az utóbbi hónapokban azt vettem eszre magamon, hogy amikor itthon vagyok, egyszerűen még az is nehezemre esik, hogy kaját csináljak magamnak. Nincs senkim, családtagokkal nem szoros a kapcsolatom, a nőkben csalódtam, baráti köröm nincs.

Régen rendszeresen edzettem, de már ahhoz sincs erőm. Itthon kb semmit nem csinálok, csak a kötelező dolgokat nagy nehezen. Szerencsére embertelen mennyiséget túlórázok így kb alig vagyok itthon. Semmi másról nem szól az életem, csak a munkáról.


Magányos vagyok, mégsem keresek senkit, nem engedek magamhoz közel senkit, szerintem érződik is ez rajtam, mert az utóbbi időben a nők se kezdemènyeznek nálam, bár ehhez hozzájárulhat az is, hogy a rengeteg meló miatt elkezdtem elhanyagolni a testem.


Egy lányról álmodozok még mindig, aki csúnyán kihasznált és eldobott magától, hónapok óta látni se láttam, de néha beszélünk telefonon. Több mint egy éve, hogy széthullot a dolog köztünk, de azóta se tudtam normális kapcsolatot (haromszor adtam eselyt a dolognak) kialakítani más lánnyal, mert ő járt a fejemben.


Itthonról kilépni alig akarok, boltba fáj elmenni, de amikor ott vagyok nincs bajom. Ha a munkaba kell mennem, nincs bajom.


2022. szept. 29. 09:02
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

A miértre meg is adtad a választ, feldolgozatlan "szerelem".


- olyan nincs, hogy akaratgyenge, mert az akarat sok érzelem összefüggése

- próbáld feldolgozni a volt "lányt", csak az segít

- tudom nagyon, nagyon nehéz, ha érdekel adok pár tanácsot

2022. szept. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De az nem magyarázza azt, hogy miért nem akarok emberek társaságában lenni, pedig magányos vagyok. csak itthon vagy a munkahelyen (ami tele van emberrel és rengeteg interakció történik) akarok lenni.
2022. szept. 29. 09:24
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem magyarázza.

Amíg a "lányt" fel nem dolgozod magadban, addig akadályozni fog. Viszed magaddal a feldolgozatlan problémádat bárhová mész és bármit is csinálsz.


Ha megfigyeled "ott csörög mindig a nyakadban" és állandóan "beszél a fejedben".

2022. szept. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy akaratgyenge, hanem szarul vagy érzelmileg. És attól még hogy magányos vagy és egyedül érzed magad, nem "kellene" vágynod a társaságra. Ez baromi összetett tud lenni, nem olyan fekete-fehér. Szerintem ezt úgy lehet leküzdeni, hogy egyrészt őszinte leszel magaddal, leülsz magaddal "elbeszélgetni", beismered hogy nem vagy jól, és szükség van a változásra stb stb. Másfelől a lehető legkedvesebb, legjófejebb ember leszel saját magaddal szemben, félreteszed az ítélkezést és az "így kellene éreznem magam" feltételezéseket. És próbáld ezzel a mindsettel felépíteni magad, olyan dolgokat tenni a napodba amik jól esnek. A bűntudatot próbáld leépíteni, a neheztelést a múltra, a múltbeli énedre, másokra stb próbáld szintén leépíteni, de ne legyél túl szigorú magadhoz amikor azt tapasztalod hogy ezek nem mennek csak úgy karikacsapásra. Ez lehet, hogy hónapok vagy évek munkája is lehet, szóval türelemmel kell nyomni.
2022. szept. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg depressziós vagy, az okoz akaratgyengeséget, mert az agyad nem termeli azokat a hormonokat, amik a motivációért felelnek. Menj pszichológushoz, mert ez magától nem múlik el.
2022. szept. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Folyamatos fáradtság, lustasàg is kínoz. De ez munkában teljesen megszűnik, ha itthon vagyok, akkor van ez. A házzal is sok teher van a vállamon, sok felújítást akarok elvégezni rajta, és nem látom a végét….
2022. szept. 29. 15:37
 7/7 A kérdező kommentje:
Sokszor már nem is a plusz pénzért járok túlórázni, hanem hogy ne legyek itthon.
2022. szept. 29. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!