Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért élem át ezeket az...

Miért élem át ezeket az emlékeket?

Figyelt kérdés
Amikor eszembe jut egy személy eszembe jut az összes vele kapcsolatos emlékem és fejben teljesen tisztán újraélem őket és azon gondolkodom hogy mit tévedtem az adott szituációban. Na de miért élem át annyira tisztán, látom és hallom az emléket és érzem az érzéseket? Ez a személy engem teljesen összezavar, néha úgy viselkedik velem mintha bírna és kedvelne, máskor bunkó, lekezelő és megalázó velem szemben. Nem tudom hova tenni a "kapcsolatunkat" bár nem ismerem őt jól de nekem ez az egész annyira összezavaró. Fejben amikor "átélem" újra a vele kapcsolatos emlékeket néha azokat amikor rendes velem, olyankor azt hiszem hogy kedvel de amikor eszembe jutnak a bunkóságai, és hogy rosszul bánt velem olyankor utálatot érzek felőle és iránta is. Az előbb még kedveltem mert a jó emlékek jutottak eszembe, aztán eszembe jutotta a rosszak és most utálatot érzek megint iránta de így már hátha sikerül legalább elfelejteni. De még mindig összezavar ez az egész.

2022. szept. 30. 02:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem kéne ez történjen, ha egészséges önképed van és nem vakítanak el az érzelmek/vágyak. Ugyanis az ilyen embert a halál fszába elküldöd, ha benned minden rendben van, ami nálad gyanítom hogy nincs így. Tudod a suttyó parasztokat, akik aláznak, nem szokás dédelgetni.


Tehát valószínűleg vannak bizonyos problémáid, amik miatt ennek a személynek engeded, hogy így bánjon veled, ha szóba állsz vele még inkább.


A "zavarra" nagyon egyszerű a magyarázat, az agyad nem így működik. Az racionális, logikus válaszokat akar, "megakarja" érteni a világot amiben élsz, az emberi interakciókat, össze akarja kapcsolni hogy x viselkedés/tevékenység mihez köthető, mivel jár. Azaz ha bunkó valaki, tudod hogy nem akar semmit. Ha kedves, tudod hogy szimpatizál veled.


Mivel ez a barom nem logikusan viselkedik, hanem két végletet mutat (egyszer kedves veled, egyszer egy szrházi), ezért nem lehet semmit kötni hozzá, hisz kiszámíthatatlan. Nincs olyan, hogy rühellek és kedvellek/szeretlek egyben; vagy ez, vagy az van. Az agyad keresi a valóságot, ezért a problémáidnak erősen köszönhetően kattogni fog rajta, amikbe a vágyaid is belekeverednek, hisz azt akarod hinni, hogy kedvel téged.

2022. szept. 30. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ugyanazon élmények átélése újra és ujra az agyi memorizálás, és újra és újra ugyanazokat fogod megteremteni magadnak más pasitol is hidegmeleget is fogsz kapni.


Az emberi agy ismetlesekkel tanul, a gondolkidásokba majd szokásokba nonverbalis kommunikácioba tudattalan tettekbe is berögzül amit az agyadba rögzítesz.


Röviden: aki azt tudatositja magában hogy sz.r az élet annak az is lesz, mert az emberi agy sajnos csak önigazolásokra épul, az agy által pedig a gondolkodás, szokások, tettek, ösztönös reakciók, hitrendszer, világkép minden ezen fog múlni, ezek által pedig az életed is.

2022. szept. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!