Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyha az évek alatt nagyrészt...

Hogyha az évek alatt nagyrészt rossz emlékeket szereztem az iskolában akkor a ballagási ünnepségen miért volt bennem végig valami elképesztő szomorú érzés?

Figyelt kérdés

2021. jún. 15. 22:04
 1/6 anonim válasza:
100%
Ez érdekes, mondhatnánk, hogy az idő megszépíti az emlékeket, de ezek az emlékek még elég frissek:) Szerintem inkább az az érzés, hogy az életednek egy nagy fejezete lezárul most, függetlenül attól, hogy jól érezted-e magad vagy sem, akkor is vége. És ez szomorú, meg ijesztő is egy kicsit. Általános vagy középsuliból ballagsz?
2021. jún. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Általános.
2021. jún. 15. 22:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is utáltam az általánost, a középiskolához képest viszont visszatekintve semmi sem volt. Úgyhogy nekem nagyon hiányzott, minden rossz "dolga" ellenére. Kívánom, hogy neked ne ilyen legyen a középsuli!
2021. jún. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert elhagysz egy évek óta megszokott közeget, épületet, környezetet, amik a mindennapjaid, azaz az életed része voltak. Tudod hogy ennek a korszaknak vége és oda már nem mész többé, a rutinjaid megfognak változni és ez az idő már nem jön vissza soha.
2021. jún. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Reszben, szerintem is az ido megszepiti a dolgokat. Az ember okosabb tapasztaltabb megertobb lesz, edzodik. Evek multaval ami regen szornyu volt, mar nem olyan durva. Amit regebben nem tudtunk megoldani lekezelni, azt a mostani eszunkkel mar megtudnank oldani, ezert konnyebben vesszuk. Szoval valtozik az ember.
2021. jún. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is bőven voltak nehéz napjaim az általánosban, mégis nagyon szomorúan, elkeseredve ballagtam el.

Nyolc év nagyon sok idő, főleg ebben a korban nagyon sokat számít. Hat évesen, kisgyerekként kerültél be ebbe a közegbe, és rengeteget értél, tanultál, fejlődtél ezidő alatt. Fontos tapasztalatok kötnek ide, még ha nem is voltak mindig pozitívak ezek a tapasztalatok.

Ha valahol ennyi időt eltöltesz, oda automatikusan kötődni fogsz valamilyen szinten. Az épület ismerőssége, az emberek, a termek, a fények, az, hogy tudod, mit hol keress, stb, bizonyos szintű biztonságérzetet adnak.

Bennem nagyon erős volt a gimnáziumtól, az ismeretlentől való félelem is, ezért volt bennem egy erős szorongás is a gimi előtt, amit szintén leginkább szomorúságként éltem akkor meg. Ilyesmi is közre játszhat nálad is.

De kitartás, hidd el, ez az érzés sokkal jobb lesz majd! Lehet, hogy még sokat fogsz gondolni az általánosodra, de egy idő után ennél fontosabb lesz majd, hogy előre, a jövőbe nézz.

2021. jún. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!