Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Depressziós és kiégett vagyok...

Depressziós és kiégett vagyok - ti voltatok így? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

26 vagyok. Sose volt barátnőm. nem tudom milyen ha viszont szeretnek, de eljutottam arra a pontra, hogy már nem is érdekel. Szerintem már libidóm sincsen...

Munkahelyet hagyjuk, inkább csak túlélek. Napról napra. Jópofát vágok, vagy legalábbis próbálok az élethez, de mindig történik valami.

Minden nap az éjjelt várom, hogy aludjak, a takaró alatt álmodjak, öntudatlanul vagy fél éberen. Ide menekülök az élet elől. Nem tudom mi a jó benne, szeretek - szerettem benne dolgokat, de úgy az egészet nem.

Vallásba, filozófiába menekülök, sokat olvasok... Bulizás soha nem kötött le, időpazarlásnak gondoltam mindig is, de filózni- beszélgetni szeretek, egy jó sör mellett.

Úgy érzem nem nekem való már ez a világ. Mindenért könyökölni kell, helyezkedni, smúzolni. Itthon is tök természetes, hogy kapcsolatok révén jutnak a szüleim munkához. Hiába mondom, hogy ez nyugaton nem így megy, meg ez egy monopoly ország. És ami rájuk érvényes voltam, az én vagy mi generációmra már nem. Nagyon nehéz elhelyezkedni, szerintem.

Utálom, hogy utazni is luxus lett, pedig annyi ország van. Vagy azt, hogy be vagyunk zárva erre a bolygóra. Itt keringünk az űrben. Magunk vagyunk talán, és olyan jól élhetnénk, ha nem minden a pénzről meg a hatalomról szólna. Ezt nem tudom felfogni és megérteni. Olyan körhinta ez, mely alattam robog, nem akartam felszállni rá és ami nélkülem is tovább zakatol. Elegem van a mindennapokból, ünnepeket, regényes kalandokat akarok, konfettikel, "valamiféle bulival", nép ünnepéllyel. - Hogy azt érezzem, hogy élek és élünk. Mert ez ami most van, szerintem borzalmas.

Nap jön nap után, szürkén telik minden. Szürkén és üresen. A pénz innen oda vándorol, kering és ennyi. Mi meg hasztalan töltjük az időnket, az az időt amiből kevés van. Holott a lelki fejlődésünkkel is foglalkozhatnánk.

Legszívesebben elmenekülnék innen.



2022. okt. 6. 21:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%

Enis igy vagyok vele


40 F

2022. okt. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
:( :/
2022. okt. 6. 21:35
 3/24 anonim ***** válasza:
55%
Ugy mondod mintha mar mindent probaltal vna, pedig eddig nem is eltel.. minden kimaradt kb
2022. okt. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
64%

Depresszió ellen sokat segít, ha kisebb, reális célokat tűzöl magad elé, és dolgozol is a megvalósításán.


Plusz örülj annak ami van, az egészsegednek, a szüleidnek, egy jó ebédnek, stb.


Van akiknek ennél sokkal rosszabb ám.

2022. okt. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező komolyan legyünk már barátok mert ugyanezt érzem. Szintén 26 vagyok. Szóról szóra ugyanezt gondolom, érzem, tapasztalom
2022. okt. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
63%
Hasonlo cipoben jarok mint te, es sajnalom hogy nem tudok hasznos tanaccsal szolgalni, csak kitartast akartam kivanni. Pont most irtam hugomnak hogy ez után a suliev utan tartok egy ev szunetet, mert elfaradtam es demotivalt vagyok. Nem tudom az ilyen megfaradt lelkeknek mint mi ,mi jelente megnyugvást. 20/l
2022. okt. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
63%
Szintén. Szar minden.
2022. okt. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
5-ös ha gondolod írj nyugodtan privátot!
2022. okt. 6. 21:47
 9/24 A kérdező kommentje:
6-os: én is nagyon fáradt vagyok és kiégett. Ebben az országban igen kicsi a mozgástér, szerintem. Nem látok jót semmiben. A kiégéskor szerintem minden szép ellobban. Nem akarok itt élni valami fantasy világban sokkal boldogabb lennék. Olyan mint egy rossz álom ez az egész.
2022. okt. 6. 21:50
 10/24 anonim ***** válasza:
64%

Én jelenleg is így vagyok, sajnos azt érzem, most csaptak össze a hullámok, munkahelyem se a régi, fizetésem sem, a pénzem beleöltem egy lakásba amit amúgy nem szeretek.


Sajnos párkapcsolatban is úgy vagyok, hogy sehogy, néha bekerül valaki az életembe, csak azért, hogy utána még jobban fájjon egyedül maradni.


Azt érzem, az egész életem kukázni kellene és nyomni egy teljes újraindítást.


Az utazás nekem is fáj. Pont azt beszéltük ismerősökkel, hogy egyetlen értelme az életnek, hogy eljuthatsz bárhova. Erre most csak munka, munka, munka.

2022. okt. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!