Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Vidékről a fővárosba? Egyedül?

Vidékről a fővárosba? Egyedül?

Figyelt kérdés
Üdv! Azon gondolkodom, hogy ha vidékről sikerülne a fővárosba költöznöm munka végett, akkor ott vajon mit csinálnék egyedül. Találtam olyan munkát, ami 12 órás műszakkal jár, ergó lennének munkamentes napjaim. A fizetés is egész jó lenne, adómentes vagyok így még az is rátenne egy lapáttal a fizura. Szállás ilyen helyzetben egyelőre nem albérlet lenne. Albérlet szerintem csak akkor lenne ideális, ha nem lenne ilyen helyzet az országban és a munkahelyen már régebb óta ott lennék. Régóta vágyom arra, hogy Budapestre költözzek. Utálom azt a helyet ahol élek. Szóval mindenféleképpen odaszeretnék menni, arra is gondoltam, hogy ha 2-3 szabadnap lenne, akkor hazautaznék (Szomszédos megyében élek). Viszont így is ott a kérdés, hogy mit lehet egyedül Pesten csinálni? Milyen egyedül élni ott úgy, hogy senkit sem ismersz?

2022. okt. 25. 09:56
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Rengetegen jönnek fel fiatalok Budapestre, sokan így kezdik. Tudsz ismerkedni, ha akarsz.
2022. okt. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Én ismerek olyat, aki pont így él: felköltözött vidékről és egy albérleti szobában vegetál fizutól-fizuig úgy, hogy otthonról a szülei segítik ki pénzzel és ez így megy már hosszú évek óta s nem halad sehová.


Szerintem jobban járt volna, ha otthon marad, mert akkor legalább tudott volna pénzt gyűjteni és nem megjátszani a felnőttet, miközben a családja meg finanszírozza az ő látszólagos kva nagy önállósodását!


Csak akkor indulj el, ha van tartalék pénzed és terveid a továbblépésre, tovább fejlődésre, mert minimálbérből Pesten sem lesz jó sorod és lakhatsz vadidegenekkel, akik esetenként még jól le is húznak !

2022. okt. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Egy nagyvárosban sosincs egyedül az ember. A szabadnapodon lemehetsz edzeni, jógázni vagy bármit. Vagy akár valamilyen tanfolyamra ami kicsit is érdekel, és ha egy cseppet is jók a kommunkkációs képességeid, barátkozós vagy biztos, hogy találsz olyat akivel egy hullámhosszon vagytok. De simán lehet, hogy a melóhelyen is lelsz barátot. Let's do it! NOW!!! A nagy Bépé vár! Légy óvatos, körültekintő! Vigyázz magadra, és érezd jól magad! :) (Én meg ide születtem Pestre. 40 felett az egészségem totál gatya. Nagyon vágynék vidékre de esélyem sincs kiszállni a mókuskerékből....)
2022. okt. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Én nem rég költöztem fel egyedül Pestre egy kisfaluból albérletbe, nekem szerencsére laknak itt ismerőseim így egyszerűbb mit csinálni, de esetleg a munkatársaiddal is tudsz barátkozni.


Illetve sok program lehetőség van, elmész valamilyen eseményre és ismerkedsz, plusz ha szeretsz edzeni vagy bármit sportolni, akkor ott meg még könnyebben megismerkedni másokkal akik hasonló érdeklődési körrel rendelkeznek.

2022. okt. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Minimálbér? A fizetés nem lenne rossz, főleg hogy adómentes vagyok.
2022. okt. 25. 13:02
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Hol laknál, ha nem albérletben? KÁr, hogy nem szereted a faludat. Pestről mindenki vidékre vágyik. Remélem, ha már megismerted Pestet, egy-két év után te is vissza fogsz vágyódni a szülőfaludba. Egyébként először azt kell csinálni Pesten (meg persze Budán is, meg Óbudán is), hogy megismered a nevezetességeit. Vegyél egy olyan könyvet, amiben le vannak írva, hogy miket érdemes Bp-en megismerni. Ha lenne egy másik, hasonló érdeklődésű fiatal, aki nem csak a zenés helyekre vágyódik, akkor ketten felfedezhetnétek Bp-et.
2022. okt. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
folyt.: jön az ősz, a színházi szezon, lehet menni színházba, Operába, a Zeneakadémiára, múzeumokba, tehát sokfelé, aztán lehet kirándulni stb. stb.
2022. okt. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha már itt leszel, könnyebben el tudsz menni HÉV-vel Szentendrére, a szentendrei skanzenbe is, lehet ott bérelni egy biciklit, és azzal bejárni, de ne hagyd ki a főbb templomokat sem: Bazilika, Mátyás templom, Belvárosi, Ferenciek téri templom.
2022. okt. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Itt van ez is programnak: [link]
2022. okt. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha gondolod beszélhetünk, szívesen ismerkedem mert ugyanebben a helyzetben vagyok most mint Te.

2023. márc. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!