Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vidékről bejárás fővárosba?

Vidékről bejárás fővárosba?

Figyelt kérdés
Vidékről kerültem fel már jó pàr éve a fővárosba, itt dolgozom, tanulok itt ismertem meg a párom. Jelenleg albérletben lakom, fél óra alatt ott vagyok a munkahelyemen, ez napi 1 óra. Úgy néz ki, hogy a párommal elszeretnénk kezdeni a közös jövőnket egy budapest közeli, agglomeráción kicsit túli faluban. Én nagyon hozzá szoktam a nagy városhoz, a kényelemhez, ahhoz, hogy minden a számban van.... Az új helyről az ingázás reggel 1,5 óra lenne mert állandóam dugó van, ez este is meglenne, forgalomfüggő. Aggódom a jövőm miatt, hogy hogy fogom ezt bírni meg hogy akarom-e egyáltalán. A páromat nagyon szeretem, de ezáltal egy nagy álmomról fogok lemondani a család érdekében. Számomra ez az ingázás szokatlan, régen is bejárós voltam a középsuliba de arra mifelénk max 20 percet ingáztunk csak akkortájt. Amit ezerszer visszasírok :D Ki mit gondol megéri a vidék? Mondjuk a pesti ingatlanárak az egekben.
2018. nov. 3. 22:36
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Ezt neked kell eldönteni. Mi is nézegetünk aglós házakat, de napi három óra bejárás heti 15 óra idő személyenként, ami idő alatt semmit sem tudunk csinálni. Ha pedig baleset van, akkor ennél is több lesz. Ennyit nekünk nem ér.

Ismerős család azt csinálja, hogy hét közben Budapesten laknak, pénteken pedig mennek az érdi házba, ahonnan csak hétfő reggel jönnek be Budapestre. Ők sem így tervezték mondjuk, hanem ki akartak költözni és eladni a panelt, csak már az első héten kiderült, hogy ennyi időt nem tudnak naponta utazásra szánni.

Az ő példájukat ismerve azt ajánlom, próbáld ki, milyen, ha napi három órát olyan dolgokat csinálsz csak, amit utazás közben is tudnál (pl. ha tömegközlekedsz, akkor olvasol ennyi ideig, ha vezetsz, akkor zenét hallgatsz). Pár napon belül kiderül, neked mennyire hiányozna ez az idő.

2018. nov. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem szabad napi 3 órát ingázással tölteni. Semmire sem marad időtök. Csak munka, utazás, gyors vacsora és alvás. Mindíg fáradtak és ingerültek lesztek, tönkremegy a kapcsolatotok is. Próbáljátok ki, béreljetek kie gy házat 1 évre abban a faluban, de ne vegyetek ingatlant csak akkor, ha 1 év ottlakás után is akarjátok.
2018. nov. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

Nem kocsival kell bejárni, akkor nem napi 3 óra az utazás.

Mi 50 km-re lakunk, az állomásig megyünk autóval, ott letesszük és 40 perc alatt a centrumban vagyunk vonattal.

Ezalatt az idő alatt lehet zenét hallgatni, gépezni, olvasni, tanulni, szunyálni, nem improduktív az idő.

De ha nem 50 km-re költöztök, akkor 20-30 perc alatt ott vagy Pest vagy Buda szívében.

Hozzáteszem, én Pestről költöztem ki, úgy, hogy közben megvan a pesti lakásom is, de nincs az a pénz, hogy visszamenjek.

2018. nov. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
3-as, ezt úgy írod, mintha mindenhol lenne vonat... Sok helyen normális buszjárat sincs.
2018. nov. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

#4

Én Budapest 5a km-es környékéről, vagy az agglomerációról írtam, ahol mindenütt van normális közlekedés. Ha nem vonat, akkor busz, vagy HÉV.

Nyilván nem a Tiszazugból javasoltam neki a Pestre járást.

2018. nov. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
jav.: nem 5a, hanem 50 km
2018. nov. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

#4

Egyébként elmesélném neked, hogy budapesti lakosként a Belvárosból Budafokra jártam dolgozni, 3x-i átszállással, napi 2x 1,5órát, azaz pont 3 órát.Ugyanez autóval a csúcsidőben 2x2óra, azaz 4 óra volt.

Most háztól házig 1 órát utazom, pedig NINCS a településen vonat, csak 6 km-el arrébb, ahova busz viszi a falu apraját nagyját, mert mindenki Pestre jár tanulni, dolgozni. Ezt a 6km-t teszem én meg autóval, mert nekem ez így kényelmes, de mehetnék a helyi busszal is, időben ugyanannyi.

2018. nov. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Igen, az tenyleg vicces, hogy neha budapesten belul ugyanannyit utaznak, mint en 120kmrol pestre. Es volt ilyen mikor odajartam suliba. :)
2018. nov. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
Neked kell mérlegelni, hogy megéri-e. Amikor agglomerációban laktam, 2.5-3 órát utaztam (tömegközlekedve, autóval is ennyi lett volna) naponta a munkába és vissza, amikor a fővárosban, akkor 50 percet, az két órával kevesebb, és azt is jelenti, hogy reggel egy órával később kelhettem (rohadtul nem mindegy, hogy fél hatkor kell vagy fél hétkor). 10 óra+ munka után örültem, ha hazaértem, nem hogy még visszamenjek a városba társasági életet élni. Én azt látom, hogy aki 40 év alatti és agglomerációban él, az gyakorlatilag aludni jár haza, akinek gyereke van és a fővárosban dolgozik, az meg majd szétszakad, hogy menedzselni tudja már a transzportot is.
2018. nov. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) sajnos ez a lehetőségünk van, hogy össze tudjunk költözni és végre a szülőktől el. Jól keresünk viszonylag mindketten de arra ez is kevés, hogy pesten bárhol is legyen valamink, 20-30 m Ft hitelt meg nem szeretnénk. Kedves utolsó igazad van, pár éven belül gyereket is szeretnénk, ez a másik amiatt szintén aggódok, a nagyszülőknél tudna lenni a gyerek, de mikor lenne szerencsétlennel foglalkozva ha állandóan este érünk haza.
2018. nov. 5. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!